menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Şirketler DDoS için rakiplerini suçluyor...

İsa ALTUN
İsa ALTUN
18 Mart 2017, Cumartesi
DDoS saldırısına uğrayan şirketlerin yarısına yakını (%43) bunun sorumlusunun rakipleri olduğunu düşünüyor. Kaspersky Lab ve B2B International tarafından yapılan ankete göre saldırıların arkasında siber suçluların bulunduğunu düşünenlerin oranı sadece %38.
 
Kaspersky Lab’ın 2016 BT Riskleri* araştırması, bir DDoS saldırısının ardında yatan sebebin, politik komplo veya bir şirkete karşı duyulan şahsi nefret yerine, en yüksek ihtimalle endüstriyel sabotaj olarak görüldüğünü ortaya çıkardı. Saldırı kurbanlarının sadece beşte biri (%20) yabancı hükümetleri ve gizli servis organizasyonlarını suçlarken, yine neredeyse aynı oranda kişi ise (%21) kızgın eski çalışanlardan şüpheleniyor.
 
Şirketlerin büyüklüklerine göre bu konuda aldıkları tavırlarına bakıldığında, küçük sayılabilecek şirketlerin bir DDoS saldırısı sonrasında rakiplerinden şüphelenme ihtimallerinin daha yüksek olduğu görülüyor. KOBİ’lerin neredeyse yarısı (%48) böyle düşünürken, büyük kurumsal şirketlerde ise bu oran %36’da kalıyor. Buna karşı, büyük şirketlerin temsilcileri suçu daha çok eski çalışanlarına veya yabancı hükümetlere atma eğiliminde oluyor.
 
Kaspersky Lab DDoS Protection Ürün Başkanı Kirill İlganaev, konuyla ilgili olarak şöyle diyor: “Şirketler BT sistemlerinin ve özel verilerinin dört bir yandan kuşatıldığını düşünüyor, bu çok açık. DDoS saldırıları bu denli sıklaşmışken ve etkileri bu kadar sertken, bir çoğu bunun arkasında işlerini sabote edip müşterilerini çalmak isteyen rakiplerinin olduğunu düşünüyor. Böyle sinsice taktiklerin sayısı artarken şirketlerin de gerekli adımları atıp korunmaları ve saldırılara karşı nüfuz edilemez hale gelmeleri gerekiyor.”
 
Kaynağı neresi olursa olsun, Kaspersky DDoS Protection şirketlerin DDoS saldırılarından korunmalarına yardımcı olmak ve DDoS saldırısı risklerini en aza indirmek için eksiksiz ve bütünsel bir çözüm sunuyor. Şirketleri en karmaşık ve yoğun saldırılara karşı koruyan çözüm, işlerini sorunsuz bir şekilde yürütmeye devam etmelerini sağlıyor. Ayrıntılı bilgi şirketin web sitesinden edinilebilir.
 
 
 
*Kurumsal BT Güvenliği Riskleri, Kaspersky Lab’ın B2B International işbirliğiyle her yıl yürüttüğü bir ankettir. 2016’da 25 ülkeden 4000’den fazla küçük, orta (50-999 çalışan) ve büyük (1000+ çalışan) işletmeye BT güvenliği ve karşılaştıkları durumlar konusunda sorular sorulmuştur.
 
İnternet güvenliği pazarı yüzde 8 büyüyecek
 
Bağımsız araştırma kuruluşu Allied tarafından yapılan “Küresel İnternet Güvenliği” araştırma raporuna göre, küresel internet güvenliği pazarı 2020 yılına kadar yüzde 8,1 oranında artış kaydederek 42,8 milyar dolara ulaşacak. Dünyada internet kullanımı hızla yaygınlaşırken, internet güvenliği konusu daha da önem kazanmaya başladı. Veri depolama alanında yenilikçi ürün ve hizmetler sunan Synology, geliştirdiği RT2600ac ürünüyle güvenlik ve konfor sunuyor.
 
Dünya genelinde hem bireyler hem de kurumlar kaçınılmaz bir şekilde işlemlerini internet üzerinden yapıyor. Artan tehditlerden korunmak ve yapılan işlemlerin verimliliğinin sağlanması, öncelikler arasında yer alıyor. Synology, yüksek performanslı, kolay kullanılabilir ve güvenli ürünleriyle kullanıcılarını yenilikçi teknolojilerle buluşturuyor. Ev ve iş yerleri için tasarladığı, yüksek hızlı ve güvenlik odaklı yeni ürünü RT2600ac’yi kullanıma sunan Synology, akıllı ağ yönetimine olanak tanıyor. Sezgisel ara yüzü ve ek paketler ile gücüne güç katan RT2600ac, birden fazla kullanıcıya kablolu veya kablosuz internet kullanım imkânı sunuyor.
 
İnternette kuralları siz belirleyin
 
İnternet ortamında güvenliğin önemine dikkat çeken Synology Türkiye Ürün Müdürü Ercan Çimen, “İnternete her yerden ve her zaman sorunsuz ve güvenli erişebilmek günümüzün en önemli ihtiyaçları arasında. Kullanıcılar erişim konusunda hassas ve bu yüzden güvenli, yüksek performanslı yönlendiricileri tercih ediyor. Kullanıma sunduğumuz RT2600ac ürünümüz ile yüksek hızlı, güvenli internet deneyimini sunuyoruz. RT2600ac ile birlikte gelen SRM (Synology Router Manager) ve ek paket özelliklerinin sunduğu ayrıcalıklarla kullanıcılar ürünü, yüksek bant genişliğini destekleyen bir VPN, RADIUS veya dosya sunucusu ile uyumlu hale getirip kullanabiliyor.” dedi.
 
Yüksek hız, güvenli internet
 
Synology Router Manager (SRM) tarafından desteklenen RT2600ac, profesyonel düzeydeki ağ yönetim araçları sunmanın yanında tüketici dostu fiyat politikasıyla da dikkat çekiyor. Uygulama katmanı QoS (Hizmet Kalitesi Kontrolü), bireysel uygulamalar ve aygıtlar tarafından tüketilen bant genişliğinin tüketimini izlemeyi ve kontrol etmeyi sağlıyor. Ayrıca gelişmiş trafik kontrolü ve uygulama algılama etkinleştirilmiş olsa dahi, donanım hızlandırma motoru bağlı bulunan bütün aygıtların yüksek performans ve verimliliklerinin korunmasına yardımcı oluyor. Kullanıcıların ağ yönetimlerinin hızlı ve kolay kullanılmasını sağlayan ürün, Wi-Fi ve DLNA sertifikasına da sahip.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır