menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SİBER SKANDALLAR KORKUTUYOR

İsa ALTUN
İsa ALTUN
09 Aralık 2017, Cumartesi
Global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender’ın ABD’de gerçekleştirdiği anket, şirketlerin 3’te 2’sinin güvenlik ihlalleri sebebiyle oluşabilecek utanç durumlarındansa para ödemeye razı olduklarını ortaya çıkardı.
 
Bitdefender uzmanları, şirketlerin IT yöneticilerini giderek artan karmaşık siber tehditler konusunda uyarıyor.
 
Şirketlerin 3’te 2’si para ödemeye razı Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender’ın, Kasım 2016’da ABD’de 1000’in üzerinde bilgisayara sahip olan şirketlerde karar yetkisine sahip 250 IT çalışanı ile yaptığı anket sonucunda, şirketlerin %66’sının güvenlik ihlali yüzünden kamuoyuna yansıyabilecek utanç tablosundansa 124 bin dolar ödemeye hazır oldukları ortaya çıktı.
 
Ankete katılan şirketlerin %14’ü, olumsuz medya başlıklarının önemli mali sonuçlar doğurabileceğini teyit ederek 500 bin dolardan fazla para ödeyebileceklerini bildirdi. Bu durum, siber skandalların, hem önemli paydaşların hem de medyanın muazzam baskısı altında, önemli ticari işlemlere
ve hatta tüm şirkete zarar verme riski olduğuna dikkat çekti. 
 
Yönetim kurulu üyelerine göre, IT yöneticileri sadece ihlalleri suçluyorlar ancak ihlal durumlarında hızlı ve etkin şekilde müdahale edilememesi IT yöneticilerinin ve bilgi sistemleri grup başkanlarının işlerine mal olabiliyor.
 
Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender’ın gerçekleştirdiği ankete göre, IT yöneticilerinin %73’ü bir güvenlik ihlali durumunda maddi tazminat
ödemekten, %66’sı da kendi iş güvenliğinden korkuyor. Üstelik 10 IT yöneticisinden 7’si, genel bulut servisleri ve özel veri merkezlerinin bir karışımı
olan hibrit altyapıların güvenlik yönetimi konusunda endişeli. IT yöneticileri 2015 yılında 500 milyar dolardan fazla zarara yol açan siber suçlular ve yarattıkları modern tehditlere karşı savaşmak zorunda.
 
Hızlı bir kazancı hedefleyen fidye yazılımlardan, şirketlerin entelektüel servetini ve müşteri datalarını ele geçirmeyi amaçlayan APT’lere kadar siber suçlar, oldukça karlı bir endüstri haline geldi. Üstelik bu karmaşık saldırıların birçoğu Bitdefender’ın 2016 karmaşık tehditler öngörüsünde vurguladığı gibi başarılı oldu.
 
Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında: 2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’ın Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.
 
Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi
şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır