menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Siber saldırlar artışta

İsa ALTUN
İsa ALTUN
08 Ağustos 2017, Salı

Son 12 ay içerisinde her dört şirketten birinin hedefli bir saldırıya maruz kalmasıyla birlikte, şirketlerin etkili bir tehdit tespit sistemine sahip olması her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform adlı çözümü, ICSA Labs’ın yaptığı en son testlerde tehditlerin %100’ünü tespit ederek, en sıkı siber güvenlik gereksinimlerine sahip olan şirketlerin bile ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde gelişmiş bir tehdit tespiti hizmeti sunduğunu gösterdi.

 

ICSA Labs’ın Advanced Threat Defence (ATD) testi, yeni tehditleri tespit etmek üzere tasarlanmış çözümleri inceliyor. Her bir ATD test döngüsü, yeni tehditlerden, az bilinen tehditlerden ve zararsız uygulama ve faaliyetlerden oluşan bir karışımla, söz konusu ürünleri yüzlerce kez teste tabi tutuyor. Testler, sisteme kaba kuvvet yaklaşımıyla, ardı ardına ve sürekli bir şekilde uygulanıyor.

 

Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform çözümü, 37 gün süren 1104 test boyunca, 585 zararlı yazılım örneğinin hepsini tespit edip, hiçbir yanlış pozitif tespitinde bulunmayarak, yaklaşık 600 yeni ve az bilinen tehdide karşı kusursuz bir şekilde koruma sağladı. Böylece Kaspersky Lab’ın çözümü son üç çeyrektir üst üste olmak üzere ICSA Labs ATD sertifikasyonu test kriterlerini karşıladı ve en iyi performansını da bu son testlerde gösterdi.

 

Sektörde lider güvenlik istihbaratı ve gelişmiş makine öğrenimi teknolojilerinden faydalanan Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, ağ ve uç nokta gözleme, gelişmiş kum havuzu teknolojisi ve tehdit istihbaratına dayanan analizler aracılığıyla farklı olayları birbiriyle ilişkilendirip önceliklendirerek, hedefli saldırıların ortaya çıkarılmasını sağlıyor.

 

Çözüm, yapılan en son testte ICSA Labs’ın hazırladığı bütün spesifik saldırı senaryolarına karşı %100 koruma sağladı. Söz konusu senaryoların her bir test için farklı olması ve siber suçluların davranışlarını taklit edecek şekilde tasarlanması, Anti Targeted Attack Platform’un başarısını gözler önüne seriyor. Kaspersky Lab’ın hiçbir rakibinin sıfır yanlış pozitif tespiti özelinde benzer bir skor elde etmemiş olması da ayrıca dikkat çekiyor.

 

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform Çözümü Yöneticisi Oleg Glebov, “ICSA Labs, önde gelen bağımsız test kuruluşlarından biri olduğu için bu teste girmek bizim için çok önemli. Daha önceki başarı oranımız olan %99.44’ü geçerek bu çeyrekte %100 skor elde ettik ve hiçbir yanlış pozitif tespitte bulunmadık. Bu harika bir sonuç. Bu da bize Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack Platform çözümünün, akıllı davranışsal analizler ve makine öğrenimini baz alan koruma sistemleri gibi yeni jenerasyon teknolojiler sayesinde, müşterilerimizi her defasında birçok farklı tehdide karşı koruyabildiğini gösteriyor.”

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır