menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Siber Güvenliğin geleceği

İsa ALTUN
İsa ALTUN
26 Şubat 2017, Pazar

Forcepoint, International Data Corporation (IDC) Türkiye tarafından gerçekleştirilen BT Güvenlik Konferans Serisi’nin destekçileri arasında yer aldı. Şirket, 9 Şubat’ta İstanbul’da ve 22 Şubat’ta Ankara’da düzenlenen konferanslarla siber güvenlikte yeni nesil çözümleri sektör temsilcileriyle paylaştı.

Uluslararası çapta 20.000’i aşkın kuruma siber güvenlik alanında hizmet sunan Forcepoint™, International Data Corporation (IDC) Türkiye’nin düzenlediği BT Güvenlik Konferans Serisi’ni premier sponsor olarak destekledi. Kamu, akademi ve iş dünyasından profesyonelleri ağırlayan konferans serisi ile Forcepoint yeni nesil siber güvenlik çözümlerini paylaştı.

9 Şubat’ta İstanbul’da ve 22 Şubat’ta Ankara’da düzenlenen konferanslarda siber güvenlik, ISO 27001, bilgi güvenliği, e-devlet uygulamalarında güvenlik, SOME, risk bazlı güvenlik yönetimi ve güvenlik karmaşasını yönetme gibi kritik konular, alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alındı.

Bilişim teknolojileri güvenliğinin yeni nesil bir bakış açısıyla ele alınması için bu tarz bilgi ve deneyim paylaşımlarının büyük önem taşıdığına değinen Forcepoint Türkiye Ülke Müdürü Levent Turan, “Forcepoint 1 yaşında bir şirket olarak, 20 yılı aşkın geçmişi olan Websense, Stonesoft ve Raytheon siber güvenlik bölümünün birleşmesiyle yalnızca içerik güvenliğinde lider bir üretici olarak değil, ağ ve gelişmiş uç nokta güvenliği çözümleri ile de liderliğini gelişmiş teknolojilerden güç aldığı çok daha geniş bir çözüm mimarisiyle pekiştirmiş oldu. Siber güvenlik tehditleri, geçtiğimiz son 10 yıl içinde büyük ve çok hızlı bir evrim geçirdi, amatör tehditlerden, profesyonel, konvansiyonel tehditlere evrildi, ticari ve ulusal güvenlik boyutunda kendine çok kritik bir konum yarattı. Forcepoint olarak uzun yıllardır tam entegre Triton mimarisiyle web, e-posta ve data güvenliği sağlarken, şimdi bu üç ana ürün etrafında gelişmiş tehditlere karşı geliştirdiğimiz yeni analitik yöntemleri ve satın aldığımız yeni teknolojileri entegre ederek, sosyal medya üzerinde görünürlük ve güvenlik (SKYFENCE), iç tehdit yönetiminde 15 yılı aşkın kullanım tecrübesi olan gelişmiş davranış analizi ve canlı kayıt kabiliyetlerine sahip teknolojiler (Forcepoint Insider Threat), ağ güvenliğinde dünyanın en iyi dağıtık yapı yönetimine sahip yeni nesil güvenlik duvarı (Forcepoint NGFW), kategorilendirilmemiş web, e-posta kaynaklı dosya içerik ataklarını önlemek için entegre çalışacak olan APT (Advanced Persistent Threat) teknolojisi yatırımları ile, içerik, ağ, gelişmiş uç nokta katmanlarında, yalnızca dijital içerikler değil, insan riskini de minimize edebilen geniş bir perspektifte farklılaşan bir mimari ile müşterilerimize güven veriyoruz. 2013 yılında yatırımını yaptığımız, dünyadaki 27 veri merkezinden biri olan ‘Threat Seeker’ Veri Merkezimiz ile bulut hizmeti kullanan müşterilerimizin web trafiklerinin ülkemiz dışına çıkmadan proses edilmesini ve ciddi bir performans avantajıyla güvenliklerini sağlıyoruz. Bu konuda ülkemize güvenlik yatırımı yapan tek üretici firma olmaktan dolayı gururluyuz. BT Güvenlik Konferans Serisi de alanında uzman profesyonellerle bu çok katmanlı çalışmalarımızı paylaşmak üzere bizim için önemli bir platform yarattı” şeklinde konuştu.

IDC BT Güvenlik Konferansı’nda Forcepoint çözümlerine dair deneyimlerini paylaşan Finansbank Güvenlik Yöneticisi Ahmet Taşkeser; Forcepoint Data Loss Prevention(DLP) ürününün iş süreçlerine olan katkılarını anlattı.

Forcepoint™ hakkında

2015 yılında Raytheon Cyber Products ve Websense’in birleşmesiyle kurulan Forcepoint™, Websense’in kullanıcı koruma, veri güvenliği ve bulut uzmanlığı ile Raytheon’un iç tehdit ve analitik teknolojisini ve Stonesoft’un yeni nesil ağ güvenlik kabiliyetlerini tek bir çatı altında buluşturuyor. Buluta erişim güvenlik aracısı (CASB) Skyfence’i de bünyesine katan Forcepoint™, 2017 yılı itibariyle bulut uygulama güvenliği ve görünürlüğü alanını da kapsayan bir hizmetler bütünü sunuyor.

Bu sayede 360 derece siber koruma sunan Forcepoint™ deneyimli ekibiyle aralarında üst düzey güvenlikle korunan büyük ölçekli kurumların da olduğu 20.000’i aşkın kuruma hizmet sağlıyor. Sahip olduğu uzmanlıkla Forcepoint™, güvenlik süreçlerini sadeleştirerek şirketlerin hem veriye hızlı ve kolay bir şekilde erişmesine olanak tanıyor hem de veri ve bilgi hırsızlığının önüne geçiyor.

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır