menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Sahuru Beklerken İnternetten Alışveriş Yaptık

İsa ALTUN
İsa ALTUN
06 Temmuz 2017, Perşembe
İnternetten alışveriş hayatımızı kolaylaştırıyor.  E-ticaret platformu Hepsiburada, Ramazan ayına ait internetten alışveriş trendlerini açıkladı. Ramazan ayı verilerine göre tüketicilerin sahur saatlerine denk gelen 02.00 – 04.00 arasındaki alışverişleri normal döneme göre %300 artarken, iftar saatlerine denk gelen 20.00 - 22.00 arasında ise %30’luk bir düşüş yaşandı.
 
Hepsiburada, internetten alışveriş yapan tüketicilerin Ramazan ayı alışkanlıklarını açıkladı. İftar saatlerinde online alışverişte ivme hafif bir düşüş gösterse de Türk tüketicisi sahur saatlerinde çok yüksek miktarda online alışveriş yaptı.
 
26 Mayıs Cuma günü başlayan ve 24 Haziran Cumartesi günü sona eren Ramazan ayında, standart güne göre en çok artışın yaşandığı saatler, sahur saatine denk gelen 02.00 ile 04.00 saatleri oldu. Gece yarısından itibaren periyodik olarak satışların arttığı Hepsiburada’da, tüketiciler en çok saat 02.00 ile 04.00 arasında alışveriş yaptı. Öte yandan tüketicilerin standart bir güne nazaran gün içinde alışverişlerinin en çok azaldığı saat ise iftar saatleri oldu. Hepsiburada müşterileri en az alışverişi 20.00 - 21.00 arasında yaptı.
 
Gün bazında ise Ramazan ayında online alışveriş Cuma günleri yaklaşık %20 azalırken, Cumartesi günleri ise diğer günlere göre %19 arttı.
 
En fazla tercih edilen ürün: Tespih
 
Açıklanan verilerde tüketicilerin en çok alışveriş yaptığı ürünlere de yer verildi. Buna göre Ramazan boyunca satışı en çok artan ürün tespih oldu. Normal döneme göre %300 artış yaşanan tespih satışlarını, yaklaşık %300’e yakın artış ile organik ve doğal ürünler takip etti. Bu ürünleri ise yaşanan sıcakların da etkisiyle; portatif soğutucular, vantilatör, tavan vantilatörü ve fan takip etti. Hepsiburada’dan Ramazan ayı dolayısıyla en az sipariş verilen ürünler ise; spor ürünleri ve çay-kahve makineleri oldu.
 
Yeni nesil yazar kasalar
 
Türkiye’de ilk kez akıllı telefonlar aracılığı ile banka ve kredi kartlarından ödeme imkânı almayı sağlayan Ödeal, Profilo Ödeme Sistemleri’yle birlikte Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. Ödeal’ın yeni ürünü “Ödeal POS”, yeni nesil masaüstü yazar kasalara bağlanabilirken, anlaşmalı bankalar için tek POS üzerinden taksit imkânına ek olarak tüm bankalar için tek komisyon oranı gibi farklı avantajlar sunuyor.
 
Ödeal Cepte POS uygulaması ile Türkiye’de ilk kez, işletmelere cep telefonları üzerinden banka ve kredi kartlarıyla tahsilât yapma kolaylığı sağlayan Ödeal, geliştirdiği yeni ürünü “Ödeal POS” ile ödeme sistemlerine yeni bir bakış açısı getiriyor.
 
Güngör: "Ödeal POS”, tüm bankalar için tek komisyon oranı sunuyor.
 
Şirketin yeni çıkardığı ürünle ilgili bilgi veren Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör:
 
“Ödeal POS” ilk olarak belirli yazar kasalarla kullanılıyor olsa da yakın bir zamanda diğer yazar kasalarla da kullanılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu ürünün diğer cihazlarda kullanılan sistemlere göre farklı avantajları var. Örneğin; “Ödeal POS” ile anlaşmalı tüm bankaların kredi kartları için tek cihaz üzerinden taksit işlemi yapılabilirken her banka için farklı komisyon oranları ödemenize gerek kalmıyor. Yapılan anlaşmalar dahilinde şu an World, Maximum ve Paraf markalı kredi kartları ile taksitli işlem yapılabiliyor. Üstelik Ödeal POS için verimsizlik ücreti, minimum ciro şartı ve kullanım taahhüdü bulunmuyor.” şeklinde konuştu.
 
Profilo Ödeme Sistemleri ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında Ödeal, geliştirdiği yeni ürünü sayesinde; masaüstü yazar kasalara bağlanma özelliğine sahip ilk POS Cihazı olma özelliğine de sahip. “Ödeal POS” ürünü şu an için Profilo YK-8200, YK PS-300, Telestar TLS-8100 ve. Farex FR-8300 cihazları ile kullanılabiliyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır