menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Özel Sektör Üniversite İş birliği

İsa ALTUN
İsa ALTUN
13 Kasım 2018, Salı
Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencileri, bitirme projeleri kapsamında iş dünyasına sundukları çözümleri, bundan sonra no-code platform Octopod ile geliştirecekler. Öğrenciler, analiz ve çözüm süreçlerini teori bilginin yanı sıra deneyimleyerek iş hayatına daha etkin bir şekilde hazırlanacaklar.
 
Barındığı özellikler ile kod yazmanın; geliştirme süresi, personel, yüksek bedeller gibi dezavantajlarını ortadan kaldıran Octopod ile Doğuş Üniversitesi arasında yapılan özel sektör üniversite iş birliği ile öğrenciler, bitirme projelerini dünyanın gündeminde olan no-code kavramının Türkiye’deki ilk örneği Octopod ile geliştirecekler.
 
Söz konusu bitirme projesi ile öğrencilerin, profesyonel yaşama hazırlanması, gerçek yaşam problemlerinin mühendislik bağlamında formüle edilmesi, öğrenim süresince elde edilen mühendislik bilgi ve becerilerini uygulamaları, endüstri ile bağlantı kurmaları, problem çözümüne yönelik kaynak araştırma ve teknoloji kullanımı becerilerini geliştirmeleri, yazılı ve sözlü sunum yapma becerisi ve ekip çalışması deneyimi kazanmaları hedefleniyor.
 
Şirketlerde yaptıkları tespitler doğrultusunda çalışmalarının ardından sundukları çözümü bundan sonra Octopod ile geliştirecek olan Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencileri, Octopod platformu ile işletim formları tasarlayacak, tasarladıkları formlarına bağlı iş akışlarını yönetecek ve BI raporlama alanları oluşturacaklar.
 
Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şule Önsel Ekici, “Biz yıllardır süregelen bitirme projelerimiz ile öğrencilerimizin teorik çalışmalar yapmasındansa, gerçek Endüstri Mühendisliği problemlerini hem tespit edip hem de sonuç önerileri getirmesi ve bunları daha sonra da hayata geçirmesini amaçlıyoruz.
 
  Öğrencilerimiz proje kapsamında firmalara bizzat gidip süreç analizi olmak üzere öğrendikleri birçok gözlem yöntemini kullanarak geliştirilecek alanları tespit ediyor, daha sonra bu alanda bir akademik yayın taraması yaparak, bu problemlere daha önce nasıl çözümler bulduklarını inceliyor, ardından da 4 yıl boyunca öğrencileri endüstri mühendisliği tekniklerini kullanarak çözüm önerilerini geliştiriyorlar.
 
  Bundan sonra çözüm önerilerini geliştirirlerken Octopod yazılımından yararlanmalarını da istiyoruz. Octopod ile öğrencilerimiz dünyanın gündeminde olan no-code platformunu, çalışma disiplini öğrenecek, Octopod eğitmeni tarafından sunulan eğitim ile Octopod platformu ile kod yazmadan iş süreçleri yazılımı geliştirebilecekler” dedi.
 
  Özel sektör üniversite iş birliği hakkında görüşlerini paylaşan Octopod Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Balo, “Gençlerimizin üretmeye bakışı pozitif. Henüz iş hayatına atılmamış, üniversitede okuyan öğrencilerin heyecanlarını canlı tutmak, onları geleceğe hazırlayıp günceli öğretmek biz özel sektöre ve okullarına düşüyor.
 
  Prosedürleri bırakıp, çocukları üretmeye teşvik etmeliyiz. Doğuş Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği buna güzel bir örnek olacak. Bu gibi örneklerin sayısı artmalı. Nasıl tıp fakültelerinin hastaneleri var ise mühendislik fakültelerinin de sanayi, özel sektörü yanında olmalı” dedi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır