menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

OFİS GÜVENLİĞİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
11 Temmuz 2018, Çarşamba
Çalışanların çay veya kahve aldığı, toplantıya girdiği, yemek arasına veya tuvalete gittiği bir anı fırsat bilen kötü niyetli kişiler gizlice içeri girip büyük bir zarara yol açabiliyor. Yüksek güvenlikli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®, Code-It® elektronik kapı ve pencere kolu ile ofisinizin kısa süreliğine boşaldığı anlarda ortaya çıkabilecek bu gibi durumlara karşı basit, etkin ve yenilikçi bir çözüm getiriyor.
 
Ev ve iş yerlerinde kötü niyetli bir kişinin kişisel eşyalarınızı, gizli bilgilerinizi veya diz üstü bilgisayarınızı çalması için sadece saniyeler yeterlidir. Yüksek güvenlikli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®’un ofis veya evlerdeki iç kapı ve pencereleri kolayca dışarıdan kilitleyip güvenliği artıran elektronik Code-It® ürünü, kötü niyetli kişilerin izinsiz girişini basit ama oldukça etkili bir şekilde engeller.
 
Ofislerde veya evlerde iç kapı, pencere, balkon veya teras kapısı gibi genellikle güvenliği atlanan noktalar için tasarlanan Code-It®, kablolama veya delme işlemine gerek olmadan kolayca kurulabiliyor. Kurulumun ardından Code-It®’in üzerinde bulunan şifreli kilitleme mekanizması, dört ile altı basamak arasında dokuz farklı kullanıcı koduyla, elle ya da otomatik kilitleme yöntemiyle çalıştırılabiliyor.
 
Pil ile Çalıştığı İçin Kablolamaya Gerek Duyulmaz
 
Erişim için gereken özel kodu bilmedikleri için hırsızların mekâna girişini engelleyen Code-It® ile kişiler kendilerinin ve eşyalarının güvende olduğundan emin olurken istedikleri kapı veya pencereyi kolayca dışarıdan kilitleyebiliyor. Eski kapı ve pencere kollarıyla kolaylıkla değiştirebilen Code-It®, hâlihazırda var olan kilitleme sistemleri ile bir arada çalışabiliyor ve toplamda 30.000 açma veya kapama kapasitesine sahip piliyle hiç elektrik harcamıyor.
 
Biznet’in Siber Güvenlik Operasyon Merkezi
Mehmet Karahan’a Emanet
 
2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim’in, 2017 yılında kurmuş olduğu Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Yöneticiliğine tecrübeli bir isim olan Mehmet Karahan getirildi. Biznet’in Genel Müdürü olarak da, Haziran 2018 itibariyle, sektörün tanınan ismi Serdar Yokuş atanmıştı.
 
Kurulduğu ilk günden itibaren siber güvenlik alanında çalışan ve bu alandaki gelişmeleri takip ederek, yeni ürün ve hizmetleri portföyüne dahil eden Biznet Bilişim, 2017 yılında Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni faaliyete geçirerek müşterilerine 7x24 esasına göre izleme hizmetleri sunmaya başladı. Biznet Bilişim Siber Güvenlik Operasyon Merkezi yöneticisi olarak ise, Mayıs 2018 itibariyle Mehmet Karahan atandı. Mayıs 2018’de yüzde 100 hissesi Faruk Eczacıbaşı’nın sahibi olduğu FVD İleri Teknoloji Yatırımları A.Ş tarafından devralındıktan sonra yeniden yapılanma sürecine giren Biznet’in Genel Müdürlüğüne de Haziran 2018 itibariyle Serdar Yokuş getirilmişti.
 
Çalışma hayatına 1997 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda başlayan Mehmet Karahan, yaklaşık 16 yıl boyunca, çeşitli projelerde network tasarımı, kurulumu ve yönetimi sorumluluklarını üstlendi. Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra TSK'dan ayrıldı ve 2014 yılında Labris Networks'te Kıdemli Uzman olarak çalışmaya başladı. UTM, Log ve DDoS Mitigator cihazları alanında kıdemli olarak bir süre çalıştıktan sonra Siber Güvenlik Akademisi Yöneticiliği, Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi Yöneticiliği, Destek Hizmetleri Yöneticiliği ve CERT (Computer Emergency Response Team) Yöneticiliğini de kapsayan Global Servis Operasyonları Müdürlüğü görevinde bulundu.
 
  Yeni görevi ile ilgili bilgi veren Mehmet Karahan; 7x24 izleme hizmeti ile birlikte müşterilere katma değerli bir hizmet sunacaklarını, yeni nesil siber güvenlik operasyon merkezlerinin gereksinimlerini yakından takip ettiklerini ve bu yenilikleri hayata geçirerek hizmet kalitesini sürekli artıracaklarını dile getirdi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır