menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Mobil ticaret büyüyecek

İsa ALTUN
İsa ALTUN
10 Ağustos 2017, Perşembe

Türkiye e-ticaret sektörünün öne çıkan oyuncularının bir araya geldiği Webrazzi E-Ticaret’17 konferansının Elmas sponsoru  n11.com’un Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, Türkiye e-ticaret sektörünün bu yıl yüzde 25-30 bandında bir büyüme göstereceğini ve n11.com’un sektörde ilk“Türkiye e-ticaret sektörü ilkleriyaşamaya n11.com’la devam edecekleri gerçekleştirmeye devam ederek bu büyümede etkin olacağını belirtti.

 n11 büyümede etkili olacak

Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Group’un ortaklığında Nisan 2013’te tüketiciler ile buluşarak kısa sürede hızlı ve istikrarlı bir büyüme gösteren n11.com’un Strateji ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Yu-Shik Kim, Webrazzi E-Ticaret’17 Konferans’ında gerçekleştirdiği “n11.com ve Türkiye’de İlkler” başlıklı sunumuyla sektöre dair öngörülerde bulundu. Kendi büyürken içinde bulunduğu Türkiye e-ticaret sektörü ve ekosisteminin de büyümesine katkıdabulunan n11.com’un sektörde gerçekleştirdiği ilklere dikkat çeken Kim, Türkiye e-perakende sektörünün bu sene yüzde 25-30 bandında büyüme göstereceğini ve n11.com’un bu büyümede etkin olacağını belirtti.

“Türkiye, mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğunu 11 Kasım’da gösterdi”

E-ticaret sektörünün 2017 yılında da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini söyleyen Yu-Shik Kim, “E-ticaret sektörü bu yıl yüzde 25-30 bandında büyümeye devam edecek, bununla birlikte m-ticaret ve mobil uygulamalar üzerinden yapılan alışverişlerde de büyük artış gerçekleşecek. n11.com olarak, mobilin değiştirdiği yaşam şekline hızlıca adapte oluyoruz. Günlük e-ticaret ciro rekorunu kırdığımız 11 Kasım’da trafiğimizin yüzde 70’e yakınını mobilden gerçekleştirdik. Geçtiğimiz yıl yüzde 30 olarak gerçekleşen bu rakam Türkiye’nin mobil değişimi kucaklamaya hazır olduğunun güçlü bir göstergesi. Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 dâhilinde n11.com üzerinden11 Kasım’da 65 milyon liralık satış gerçekleştirerek Dünyanın en büyük online satış etkinliği olarak kabul edilen 11 Kasım’ı Türkiye’de sahiplendik. Günde 450 bin adet ürün satışına imza attığımız 11.11’de sektörde başka bir ilke daha imza atarak güne özel sürpriz fiyatlarla satışa sunduğumuz 11 otomobili 4 saat içerisinde sattık. Günün ilk saatini 7 milyon lira satışla kaparken, trafiğimizin de yüzde 70’i mobilden geldi” dedi.

İlk’lerle buluşmaya ve buluşturmaya devam

n11.com’un inovatif ve dinamik bir şirket olduğuna dikkat çeken Kim, “E-ticaret pazarında yenilikçi hizmetler sunan n11.com olarak, uzmanlık ve altyapımızla oluşturduğumuz uygulamalarımızı tüketicilerle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde de sektörü ilklerle tanıştırmaya ve sektörle birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

E-ticaret, mobil ticaret, e-ticaret girişimciliği, e-ticarette sağlıklı büyüme, omni-channel stratejileri, tedarik süreçleri ve yatırımların konuşulduğu konferans, Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal‘ın açılış konuşmasıyla başladı.

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır