menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Mobil Ödemenin Akıllı Yolu

İsa ALTUN
İsa ALTUN
11 Haziran 2017, Pazar

Türkiye’nin yeni mobil cüzdan ve ödeme sistemi StartersHub XO programı girişimlerinden TagPay, fiziksel kredi kartı taşıma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırıyor ve kullanıcısına çok daha kolay ve hızlı ödeme deneyimi kazandırıyor. Alışveriş yapılan mağazada en yüksek avantaj sunan kartı otomatik olarak gösteren TagPay, markaların sunduğu sadakat programlarından faydalanmayı da zahmetsiz hale getiriyor. StartersHub’dan çekirdek yatırımı alan ve Taglette tarafından geliştirilen TagPay, markalar için de pek çok avantajıyla öne çıkıyor.    

Kullanıcıların alışveriş sırasında karşılaştıkları zorlukları tamamen ortadan kaldırmaya odaklanan, Türkiye’nin yeni mobil ödeme sistemi TagPay kullanıma hazır. Fiziksel kart taşımaya gerek bırakmayan, alışveriş yapılan mağazadaki en avantajlı kartı öne çıkartarak kullanıcısına kazanç sağlayan TagPay, kasada bekleme süresini yüzde 60 azaltıyor. Üstelik NFC ya da bluetooth kullanmadan, herhangi bir akıllı telefonla işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Puan biriktirme, özel indirim kazanma ve biriktirilen puanları alışverişte harcama gibi avantajlar sunan sadakat programlarını kullanmak da TagPay ile çok daha kolay ve güvenli hale geliyor. TagPay sayesinde kullanıcılar, kasiyere marka avantaj programı kartını göstermek veya cep telefon numarasını sesli olarak söylemek zorunda kalmıyor. 

Tüm işlemler telefondan yapılıyor

StartersHub XO programı girişimi olan TagPay uygulaması ile birlikte kullanıcılar tüm işlemleri saniyeler içinde telefonları üzerinden gerçekleştirebiliyor. TagPay kullanıcıları tüm bu avantajları hem kredi kartıyla ödemesinde, hem de sadakat programlarından faydalanırken elde ediyor. Kayıtlı kredi kartları arasında, o mağazada en çok indirim ve puan kazandıran hangisiyse otomatik olarak öne çıktığı için TagPay, kullanıcısına ekstradan para da kazandırıyor! Üstelik telefon üzerinden, taksit seçenekleri arasında tercih yapmak da mümkün hale geliyor.

Tek tıkla avantaj programlarına katılım

Kredi kartının yanı sıra, markaların sunduğu avantaj kartlarının onlarcasını cüzdanda taşıma veya son derece kişisel bir bilgi olan cep telefon numarasını söyleme mecburiyetlerini ortadan kaldıran TagPay üzerinden tek tıklama ile markaların sadakat programlarına katılmak da mümkün. Kullanıcılar, kartlarında birikmiş puanları da dilerlerse TagPay ile ödeme yaparken harcayabiliyor.

Henüz prototip aşamasındayken StartersHub’dan çekirdek yatırım alan TagPay, fikir sürecindeyken de TEB İcat Çıkar yarışmasında finale kalmayı başarmıştı.

Markalar için de çok avantajlı

Taglette kurucusu ve CEO’su Mehmet İmrak, TagPay’i geliştirirken, tüm akıllı telefonlarda çalışacak bir uygulama yapmayı hedeflediklerini söyleyerek, StartersHub’ın mentorluk desteği sayesinde ürün geliştirme süreçlerini çok daha hızlı ve akıllı bir şekilde yürütme imkanına kavuştuklarına dikkat çekti.

TagPay’in kısa süre içerisinde alışverişi daha hızlı ve avantajlı hale getirmek isteyen kişilerce benimseneceğine inandığını söyleyen Mehmet İmrak, “TagPay ile son derece yenilikçi bir ödeme sistemi geliştirdik. Her yerde ve her cihazda kolayca kullanılacak bu uygulama, müşteriler için olduğu kadar markalar için de avantajlar barındırıyor. Kurulum maliyeti mevcut sistemlere göre daha düşük. Ayrıca TagPay, müşterilerin ödeme deneyimini kolaylaştırıp iyileştireceği için, markalara genel memnuniyet konusunda da katkı sağlayacak.” dedi.  

StartersHub XO Hakkında

StartersHub tarafından Mart 2017’de başlatılan girişim geliştirme programı StartersHub XO, nesnelerin interneti, büyük veri ve finansal teknolojiler (fintech) girişimlerine odaklanıyor.  Programa seçilen 15 girişim StartersHub’ın fonundan 20 bin dolar çekirdek yatırıma ek olarak iş ve teknik konularda eğitimler, yeni iş bağlantıları ve uzman mentorlukları gibi ihtiyaç duydukları tüm alanlarda desteklerden faydalanıyor. Girişimlerin aylık büyüme oranlarına göre programa devam etmesi konsepti üzerine oluşturulmuş özgün bir yapı üzerinden ilerliyor. 6 ayın sonunda yeterli büyümeyi gösteren girişimler, StartersHub’dan 250 bin dolara kadar yatırım almaya hak kazanacak. Ana partnerleri İş Bankası, Microsoft, Intel ve Gedik Yatırım olan StartersHub XO programına Arçelik, Marsh, Münich Re, Acıbadem Sigorta, Cardtek ve Başaksehir Living Lab de destek oluyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır