menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kurum İçi Videolar

İsa ALTUN
İsa ALTUN
24 Kasım 2018, Cumartesi
Dijital olanakları en iyi şekilde kullanarak çalışanlarına seslenmek isteyen kurumların son dönemde en çok tercih ettikleri yöntemlerden biri de kurum içi videolar. Medianova, geliştirdiği 360 derece video yönetim platformu MN360 ile kurumların iletişim ve maliyet açısından etkin sonuçlar almalarını sağlıyor.
 
Bilgiyi geleneksel yöntemleri kullanarak çalışanlara iletmek, özellikle şubeli ya da dağınık bir yapıda çalışan kurumlarda önemli sorunlara neden olabiliyor. Dijitalleşmenin etkilerinin günlük yaşamda hissedildiği günümüzde, dijital olanakları kullanarak insan kaynağına ulaşmak, hem iletişim hem de maliyet açısından çok daha etkin sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.
 
Bu olanaklar arasında en dikkat çekenlerden biri ise video içerikler. Kurum içi videolar sayesinde, şirket genelindeki bir yeniliğin ya da değişikliğin iletişimi hızlı bir şekilde yapılabiliyor, ölçülebiliyor ve kolayca geri bildirim alınabiliyor. Çalışanların herhangi bir ekstra uygulamaya ihtiyaç duymadan mobil ve masaüstü cihazlardan kurum içi video içeriklere erişebilmeleri ve canlı yayınlarda katılımcılarla etkileşim kurabilmeleri de içeriklere olan ilgiyi her zaman en üst seviyede tutmaya yardımcı oluyor.
 
Dijital dönüşüme yönelik çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdüren kurumların karşılaştığı en büyük güçlüklerden biri, dönüşümü çalışanların zihinlerinde başlatmaya yönelik. Bu güçlüğü aşmak ise verimli iç iletişim faaliyetleri ile mümkün.  
 
Türkiye’nin en hızlı CDN platformunu sunan Medianova, geliştirdiği 360 derece video yönetim platformu MN360 ile içerik ve süreç üzerinde tam kontrol sağlıyor. MN360 ile bültenler, duyurular, kurum içi canlı yayınlar, CxO iletişimleri ve eğitimler gibi farklı konulardan oluşan, hem iç hem de dış iletişime yönelik video içeriğini sorunsuz bir biçimde yönetmek mümkün olurken, biriken içerikler de kurumun en değerli varlıkları arasındaki yerini alıyor.
 
Medianova, kurum içi video hazırlarken yararlanmak isteyenlere şu üç ipucunu veriyor:
 
İlgi çekici ve karizmatik bir konuşmacıyla çalışın
 
Çalışanlarınızın videolarınızı sıkılmadan izlemelerini istiyorsanız, monoton bir seslendirmeyle, metne ve görsellere güvenmek bir iletişim hatasıdır. Bilgiyi, tempolu ve açık bir şekilde aktarırken seyirciyi sıkmayacak enerjiye sahip biriyle çalışın.
 
Konuşmacı, izleyiciler nezdinde şirketinizin ‘yüzü’ olabilir. Profesyonel ama samimi görünmelerini sağlayın.
 
Olası hatalar, iletilmesi gereken mesajların birikmesine ve kalitesiz videolara yol açabilir.
 
Profesyonel bir prodüksiyon hizmeti alın
 
Pek çok video, hatalar yüzünden, seyircisiyle bir bağ kuramaz. Uygun pozlama, iyi bir diyafram ve alan derinliği ile doğru kadraj konularına aşina olmalısınız. Bu niteliklerin videonuzun nihai görünüşü üzerinde büyük etkisi vardır. Şirket içi mesajlarınızın siyah ve karanlık tonlarda olmasını mı istersiniz ya da olabilecek en yüksek kalitede, net ve profesyonel olmasını mı?
 
Video, yüksek tempo düşünülerek mi hazırlandı? İyi bir kameraman, konuşmacınızı ve genel atmosferi izleyicilerin ilgisini kaybetmeyecek şekilde yönetmenize yardımcı olacaktır. İyi bir kameraman son kurguyu planlayarak çekim yaptığı için size zaman kazandırır.
 
Kaliteli ses kaydı yapın
 
Videonuzun yüzde 50’si ses tasarımıdır, bazı uzmanlar yüzde 50’den fazla olduğunu iddia ederler. İçeriğinizin yarısına, gerekli dikkat ve özeni gösterdiğinize emin olun. Çoğu zaman, iyi ses kaydı yapılması unutulur veya  kayıttan sonra yapacak çok iş kalır ya da videolar kurtarılamayacak hale gelir.
 
İyi kalitedeki ses, çalışanın şirketin profesyonelliğine dair algısı açısından tek ve en büyük etmendir. 
 
Bugünlerde kendi iPhone’unuzla bile çekim yaparak Hollywood kalitesine ulaşabilirsiniz. Tasarruf yapmamanız gereken bir yatırım varsa, o da ses donanımıdır. Harici bir kayıt cihazı için iyi bir mikrofon alın. İçinde bulunduğunuz oda yankılıysa (muhtemelen öyledir), uygun yerlere ses yalıtımlı köpük koyun.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır