menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kişisel Gelişimi İçin İngilizce

İsa ALTUN
İsa ALTUN
23 Ağustos 2019, Cuma
Ana dilimizden farklı bir dili konuşabilmek gerçekten muazzam bir şey… Ancak yeni bir dili öğrenmek pek de kolay bir süreç değil. Dil öğrenirken kendinize motivasyonlar belirlemeniz gerekiyor. Peki, bu motivasyonlar neler? Wall Street English’in yaptığı global çaptaki araştırmaya göre; İngilizce öğrenmenin asıl motivasyon kaynağı Kişisel Gelişim.
 
Almanya’dan Şili’ye kadar 8 farklı ülkede gerçekleşen araştırma sonuçlarına göre; İngilizce öğrenen insanların yüzde 63’ü kişisel gelişimi motivasyon olarak belirlemiş durumda.  Yurt dışına seyahat etmeyi daha eğlenceli hale getirmek isteyenler ise araştırmaya göre yüzde 45’lik kesim. Kendine motivasyon olarak kazanç potansiyelini seçenler ise yüzde 40 seviyesinde. İngilizce şarkıları anlayabilmek ve söyleyebilmek isteyenler yüzde 32, bir iş bulmak için İngilizceyi motivasyon olarak görenler de yüzde 31’lik kısmı oluşturuyor. Wall Street English’in global çaptaki araştırmasına göre; İngilizce TV programlarını altyazısız izleyebilmek için İngilizce öğrenmek isteyenler yüzde 31, başka bir ülkeye taşınabilme hayali kuranlar yüzde 26, başka bir ülkede eğitim görmek isteyenlerin de yüzde 21’i İngilizceyi öğrenmeyi kendilerine motivasyon olarak belirlemiş durumda. Araştıranın sonuçlarına göre; İngilizce öğrenerek büyüyenler veya okulda öğrenmek zorunda kalanlar yüzde 18, olası bir iş ortağı elde edebilmek için İngilizceyi öğrenmek isteyenler yüzde 10, Çocuklarıyla ve/veya torunlarla iletişim kurabilmeyi kendilerine motivasyon olarak belirleyenler ise yüzde 9’luk kısmı oluşturuyor.
 
 
 
Araştırmanın diğer sonuçlarına göre; Çin, Hindistan ve Endonezya gibi turizm sektörünün gelişmeye devam ettiği yerlerde seyahat etmek için İngilizce öğrenenlerin oranı daha yoğun. Ayrıca yine rapordaki ülkesel bazlı verilere baktığımızda kişisel gelişim için İngilizce öğrenmek isteyenler, yüzde 75 oranda Endonezya, yüzde 74 Rusya, yüzde 70 Hindistan olarak görünüyor.
 
 
 
Wall Street English Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar’a göre Türkiye'de de durum pek farklı değil. Çalışanların İngilizce öğrenmek için motivasyonlarının kariyerinde yükselmek ve daha iyi maaş alabilmek olduğunu söyleyen Uçar, “Öğrenciler de daha iyi bir eğitim hayatı ve iş bulma imkânlarını genişletmek için İngilizce öğreniyor. Sosyal hayatı ve kişisel gelişimi için İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı da oldukça yüksek” dedi.
 
 
 
 
 
Türkiye'nin ilk Wi-Fi 6 denemesi
 
 
 
Türk Telekom, Acıbadem yerleşkesinde kurulan test laboratuvarında ilk kez denediği Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojisiyle bir önceki nesil olan 802.11ac’ye göre 2,5 kat daha yüksek hıza ulaştı. Türk Telekom, altıncı nesil Wi-Fi standardı Wi-Fi 6 teknolojisini Türkiye’de ilk kez deneyen ve başarıyla bu testi gerçekleştirebilen ilk operatör oldu. Türk Telekom, Wi-Fi 6’yı destekleyecek yeni modemlerinin teknolojik özellikleri sayesinde daha geniş bir kapsama alanına, daha yüksek hızlarda kablosuz internet ulaştırabilecek. Ayrıca Wi-Fi 6, eski nesillere göre daha düşük güç tüketimi sağladığından Wi-Fi’a bağlanan akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayarlarda “daha uzun pil ömrü” sunacak.
 
 
 
Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, Türk Telekom olarak Intel ile yeni kablosuz iletişim standardı Wi-Fi 6 teknolojisini Türkiye’de ilk kez denediklerini açıkladı. Kıraç, “Wi-Fi 6’lı modemlerin, akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayarların yaygınlaşması ve kablosuz ağ performansının artmasıyla, iş, eğlence, güvenlik, akıllı ev konseptli her türlü uygulama yüksek kapasiteli kablosuz ağlar üzerinden kullanılabilecek. Türk Telekom bu yöndeki ilk ve en önemli adımı atarak teknoloji ve inovasyondaki liderliğini bir kez daha gösterirken, müşterilerini de yeni teknolojilerle tanıştırmanın gururunu yaşayacak” dedi.
 
 
 
Türk Telekom’un yüksek hız ve konfor beklentisindeki müşterileri için özelleştireceği yeni nesil kablosuz modemleri sayesinde interaktif online oyunlar, video konferanslar, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), 4K-8K video iletimi gibi birçok popüler eğlence ve iş aracının önündeki gecikme ve kesinti engelleri tarihe karışmış olacak. Yüksek hızlı Wi-Fi 6 modemler sayesinde gecikmelerde yüzde 75 oranında iyileşme olacak. Ayrıca Wi-Fi 6 teknolojisi bir önceki nesle göre desteklediği cihaz kapasitesini 4 kat artırdığından, yakın gelecekte hayatın her alanında karşımıza çıkacak olan IoT (nesnelerin interneti) cihazlarının sorunsuz çalışmasına olanak sağlayacak.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır