menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kimlik hırsızlığı

İsa ALTUN
İsa ALTUN
16 Ocak 2018, Salı
Siber güvenlik şirketlerinden McAfee, yakın dönemde yaşanan büyük ölçekli veri sızıntılarının ardından kullanıcıları korumak amacıyla geliştirdiği yeni kimlik hırsızlığı çözümüyle geleneksel antivirüs yazılımlarının ötesine geçiyor. McAfee’nin dijital dünyayı herkes için daha güvenli bir yaşam, çalışma ve oyun alanına dönüştürmek üzere yaptığı inovasyon çalışmalarının bir ürünü olan çözüm, McAfee Kimlik Hırsızlığından Koruma (McAfee Identity Theft Protection) adını taşıyor. McAfee Kimlik Hırsızlığından Koruma kullanıcılara kimliklerini güvende tutmaları için ihtiyaç duydukları kişisel ve finansal görüntüleme araçlarının yanı sıra kurtarma araçlarını da sunuyor. Böylelikle kullanıcılar kimliklerini korumak için proaktif bir yaklaşıma sahip oluyor. Üstelik D-Link ve Samsung iş birliğiyle hayata geçirilen yeni inovasyonlar, McAfee'nin internete bağlı evler, mobil güvenlik ve kişisel gizlilik gibi alanlarda en önemli güvenlik ihtiyaçlarına yanıt vermesini sağlıyor.
 
Tehdit yelpazesinin geçirdiği hızlı evrim, bugünün dijital tüketicilerinin güvenlik ihtiyacını hayatın her alanına yayılacak şekilde genişletiyor. Kullanıcıların geleneksel antivirüs yazılımından daha fazlasına ihtiyaç duyduğunu bilen McAfee, mobil aygıtlar ve evden internete bağlanan cihazları kapsayacak şekilde gizlilik çözümlerini genişletirken, kimlik hırsızlığına karşı tüm aileyi koruyor. McAfee Identity Theft Protection, McAfee Secure Home Platform, McAfee Safe Family ve McAfee Safe Connect ile tüketiciler her geçen gün değişen dijital dünyanın büyüklüğü, hızı ve karmaşası karşısında kendi iç huzurunu sağlayabiliyor. Bu yeni ürünlerin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki OEM'ler, telekomünikasyon ekipman üreticileri ve internet servis sağlayıcıları, McAfee ile ortak çalışarak müşterilerinin güvenliğini sağlıyor.
 
"Veri ihlallerinin sürekli bir artış göstermesiyle birlikte, tüketicilerin kişisel bilgilerini kimin güvende tutacağı sorusu da akıllarda yerini alıyor," diyen McAfee Tüketici İş Grubu Başkan Vekili John Giamatteo, "McAfee bugün dünya genelinde 375 milyonun üzerinde tüketici için güven sağlıyor. Kullanıcılar bu sayede gerek kendi cihazlarında gerek çocuklarının online gezintilerinde gerekse kimlik ve gizlilik konularında kendilerini güvende hissedebiliyor. Siber güvenlik ile özdeşleşmiş durumda olan McAfee adı, dijital güvenlik alanında belirsizliğin yükseldiği anlarda bile tüketicilerin huzurunu koruyacak şekilde kendi gelişimini sürdürmenin ve inovasyonun garantisi oluyor," açıklamasını yaptı.
 
Dijital Kimliğin Güvence Altına Alınması
 
Kimlik hırsızlığı tüm tüketiciler için önemli bir sorun teşkil ederken, ABD’li kullanıcıların %66'sı en çok endişe duyduğu suçun kimlik hırsızlığı olduğunu ifade ediyor. Tüm bu endişeye karşın, kimlik hırsızlığından koruma servislerine kayıtlı Amerikalıların oranı %37'yi geçmiyor. McAfee bireylerin kendini güvende hissetmesinin, toplum huzurunu sağlamak için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Kişisel görüntüleme, finansal görüntüleme ve kurtarma araçları, kendi kimliklerini güvende tutmak isteyen kullanıcıları ihtiyaç duydukları araçlarla destekliyor.
 
Öne çıkan özellikler:
 
·       Siber Görüntüleme – Online karaborsayı ve Dark Web'i tarayarak, kişisel bilgilerin risk altında olması durumunda kullanıcıyı uyarır.
 
·       Sosyal Güvenlik Numarası Takibi – Kullanıcının Sosyal Güvenlik Numarası ile ilişkilendirilmiş bilinen isimler ve adresleri raporlayarak, olası sahte kimlikleri ortaya çıkarır.
 
·       Kredi Görüntüleme – Kredi geçmişini baz alan raporlarla, kullanıcıları kredi notundaki değişikliklere karşı uyarır.
 
·       7 Gün 24 Saat Özel Müşteri Temsilcisi Desteği – Kullanıcılar doğru kredi kullanımından kimlik hırsızlığıyla mücadeleye kadar çeşitli konu başlıklarında sorulara yanıt verip kılavuzluk edebilen müşteri temsilcilere ulaşabilirler.
 
İnternete Bağlı Evin Korunması
 
Eğitim seviyesinin ve farkındalığın artmasıyla birlikte hem bireyler hem de şirketler fidye yazılım benzeri zararlı yazılımlara karşı kendilerini daha iyi koruyor. Yeni bir McAfee Labs araştırması, bu iyileşme sonucunda siber suçluların yeni taktikler üreterek daha az bilinen, daha kârlı hedefleri seçeceklerini ortaya koyuyor. Bu hedefler arasında yüksek servete sahip kişiler, şirketler ve internete bağlanan ev aygıtları bulunuyor.
 
D-Link ile iş birliği kuran McAfee, evde kullanılan ve internete bağlı çalışan tüm cihazların güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Yeni D-Link AC2600 Wi-Fi Router Powered by McAfee adlı yeni router, ev ağına bağlanan cihazlar için güvenliği otomatik olarak artıran kapsamlı bir çözümü tüketicilere sunuyor. D-Link ve McAfee, bu cihazda sundukları makine öğrenimi, ebeveyn kontrolleri, IoT aygıtları için koruma ve benzeri özelliklerle her geçen gün daha fazla bağlantılı hale gelen bir dünyada güvenliği sağlama vizyonunu ortak olarak hayata geçiriyor.
 
Mobil Ekosistemin Korunması
 
Kullanıcıların herkese açık Wi-Fi ağlarına mobil cihazlarından bağlanma eğilimi gittikçe artıyor. Bu ağlar güvensiz oldukları için kişisel bilgilerin siber suçluların eline geçme riski de artıyor. McAfee'nin iş ortakları, bu riski azaltmak için güvenliğin en baştan cihazların içine dahil edilmesi ortak vizyonuyla hareket ediyor. Arka uçta McAfee teknolojisini kullanan ve böylelikle bilgiyi ve online aktiviteleri otomatik olarak şifreleyen Samsung Secure Wi-Fi, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa'daki Galaxy Note 8 modelleri için sunuluyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır