menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

İZLEME HİZMETİ: CLONEYE

İsa ALTUN
İsa ALTUN
31 Aralık 2018, Pazartesi
IT uzmanları, IT ortamlarının mutlaka doğru ve düzenli bir şekilde izlenmesi gerektiğinin farkındadır. Çoğunlukla bu izlemeyi gerçekleştirmek için ise kolay yüklenen ve anında çalışan uygulamalar kullanırlar. Bir süre sonra farklı bir sistemi daha izlemeye ihtiyaç duyan IT uzmanları, mevcut uygulamanın bu anlamda çok da yetenekli olmadığını keşfederek süreci aynı şekilde tekrarlayıp sorunu geçici olarak çözebiliyor. Ancak bu durum, farkına varılmadan IT ortamını farklı açılardan izleyen uygulama yığınına neden oluyor. Her biri kendi içinde iyi çalışıyor gibi gözüken uygulamalar, olması gerekenin aksine birbirleriyle iletişim halinde olmuyor ve her biri şirket için oldukça değerli olan kaynakları fazlasıyla tüketiyor. Bu kadarla da kalmayıp her birine ayrı ayrı ücret ödemek, yenilemelerini takip etmek ve güncellemek durumunda kalıyor.
 
 
 
Bu durumda izleme sistemi fazlasıyla dağınıklaşıyor ve IT departmanı böyle bir sistemi yönetme eforunun altında eziliyor. Sorunların tespiti ve birbiri ile ilişkilendirilmesi son derece zor bir halde olduğu için kritik performans ve kapasite sorunları gözden kaçarken, bu kadar dağınık bir sistem üzerinde yeterli denetimin sağlanamaması, sistemi verimsiz ve kullanışsız hale getiriyor. Başka konulara odaklanmaktan asıl sorunları göremez hale gelen IT departmanı, olası kritik problemlerin işaretlerini tamamen gözden kaçırıyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera’nın ClonEye yönetilen izleme hizmetleri ile şirketler, birbirine karışan süreçleri yönetmek ve izlemek için fazladan efor harcamak yerine, durumu kolaylaştırarak izleme sistemine yeni bir bakış açısı kazandırıyor
 
 
 
IT ekibini yoran uygulama kullanımları yerine IT altyapısına adapte edilen yönetilen izleme hizmetleri, IT gücünün amacına en uygun ve etkili şekilde kullanılmasına olanak veriyor. Riskleri daha önceden fark edip müdahale etme şansı sunan ClonEye yönetilen izleme hizmetlerinin, şirketlere sağladığı temel faydalar 5 başlık altında toplanıyor.
 
 
 
1. Sisteme kolay adapte oluyor. Uzman Clonera ekibinin desteği ve bazı şablonlar sayesinde kolayca kurulan ve işlevsel hale gelen ClonEye yönetilen izleme hizmetleri, müşteri yapısına bağlı olarak bağlı olarak birkaç gün içerisinde kaliteli veri sunar hale gelebiliyor. Clonera ClonEye yönetilen izleme hizmetleri, benzeri paket çözümlere kıyasla bu konuda oldukça hızlı hizmet sunuyor.
 
 
 
2. IT yapısı şeffaf ve yönetilebilir hale geliyor. Yönetilen izleme hizmetlerinin kullanılmadığı bir sistemde IT ortamı bir süreliğine doğru çalışsa bile, IT departmanının yapılan her değişikliği sistemin geneli üzerindeki etkilerini incelemesi ve sorun yaratmayacağını detaylı bir şekilde kontrol etmesi gerekiyor. Elde hazır ve güncel bir şema ve bağımlılık analizi olmadığında, bu süreç büyük zaman kaybı yaratıyor ve bazı kısımların gözden kaçması riskini de beraberinde getiriyor.
 
 
 
Şirketlere tüm IT ortamının bir şemasını elde etme seçeneği veren ClonEye yönetilen izleme hizmeti, her bir cihaz, uygulama, yazılım çözümü ve donanım ürününü bağlantılı şemalarda detaylı bir şekilde sunuyor. Böylece gerek sorunların kök nedenlerini belirlemek için yapılan çalışmalarda, gerekse IT yapısında bir değişiklik yapmaya ihtiyaç duyulduğu anda, ilgili alanla bağlantılı tüm diğer sistemlerde etki analizi çıkarmak kolaylaşıyor.
 
 
 
3. Raporlama gereksinimlerine yardım ediyor. Yönetilen izleme hizmetlerinden faydalanılmadığında ortaya çıkan karmaşanın yarattığı en büyük sorunlardan biri de böyle bir düzensizlik içerisinde rapor hazırlamak oluyor.
 
 
 
Clonera’nın ClonEye yönetilen izleme hizmetleri, tüm verileri tek bir sistemde birleştirerek belirlenen rapor şablonları üzerinde tüm yapı bileşenlerini gösteren bütünleşik raporlar sunuyor. Böylece yönetilen izleme hizmetleri, raporlama gereksinimlerinin en ideal şekilde karşılanmasına yardımcı oluyor.
 
 
 
4. Çok daha uygun maliyetlerle hibrit IT ortamlarından rahat veri toplanmasını sağlıyor. Her bir uygulamanın kendisine ait farklı bir ara yüz ile dokümantasyon sistemi kullanması ve farklı veri gruplarına sahip olması yönetilen izleme hizmetleri kullanımı öncesinde karşılaşılan başka bir sorun haline geliyor. Bu uygulamaların hiçbiri birbiriyle etkileşim içerisinde olmadığından, manuel olarak kontrol edilmesi gereken pek çok nokta oluşuyor. Uygulamaların sayısı arttıkça, dikkat edilmesi gereken noktaların bazıları kaçırılıyor.
 
 
 
Clonera ClonEye yönetilen izleme hizmetleri, tek platform üzerinde ve çok daha uygun maliyetlerle tüm verileri doğru bir şekilde yönetmeye yardımcı oluyor. IT departmanını ciddi bir uğraştan kurtaran ClonEye, onları diğer kritik konularla ilgilenmeleri için özgürleştiriyor.
 
 
 
5. İhtiyaç duyulan her anda destek veriyor. Zamanı kısıtlı ve değerli olan IT ekibi, şirketin karını arttıracak proje ve görevlere odaklanması gerekirken dağınık izleme uygulamalarını yönetmeye çalışıyor. Diğer taraftan mesai dışı saatlerde meydana gelen sorunları görmek ve müdahale etmekte yaşanan faz farkı nedeniyle, daha uzun süren hizmet kesintileri ve itibar kaybı IT ekiplerini zor durumda bırakıyor.
 
 
 
İzleme ve sorunları giderme konusunda 7/24 mühendislik desteği sunan Clonera ClonEye yönetilen izleme hizmetleri, hem ihtiyaçları anında karşılıyor hem de ekibinize zaman kazandırarak verimlilik sağlıyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera’nın bu hizmeti, şirketlerin izleme sistemine yeni bir soluk katarak cevap bulunmayan sorunların dışında, daha farkına bile varılmayan problemlere çözüm getiriyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır