menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

İMKÂNSIZLIK SÜREKLİ DEĞİLDİR

İsa ALTUN
İsa ALTUN
27 Temmuz 2019, Cumartesi
İş dünyasındaki profesyonellere ve girişimci adaylarına cesaret ve ilham vermek amacıyla hayata geçirilen “Patronca Sohbetler” etkinliğinin konuğu Twigy markasının kurucusu ve Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel oldu.  Avustralya merkezli  hazır ofis ve esnek çalışma alanları sağlayıcısı Servcorp’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, Sinan Öncel, “Ben inatçı bir adamım, bir konuya odaklandığım zaman mutlaka sonunu getiririm. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu. Başarılı olmak istiyorsanız mutlaka ısrarcı olun.” dedi.
 
 
 
23 ülkede hizmet veren hazır ofis ve ortak çalışma alanları sektörünün kurucusu Servcorp tarafından hayata geçirilen “Patronca Sohbetler” etkinliği, gazeteci – yazar Demet Cengiz’in moderatörlüğünde gerçekleşti. İlham verici başarı hikâyelere imza atmış patronların,  girişimcileri cesaretlendirmek adına kendi hikâyelerini aktardığı etkinliğin konuğu Twigy markasının kurucusu Sinan Öncel oldu.
 
 
 
24 Temmuz Çarşamba günü Tekfen Tower’da düzenlenen etkinlikte konuşmacı olarak katılan Twigy markasının kurucusu ve Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel önemli açıklamalarda bulundu. Öncel, “İlk girişimciliğim çocuk yıllarımda, maç çıkışlarında dergi ve su satarak başladı. Ayrıca 14 yaşından sonra her yaz tatilinde babamın dükkânında çalışıyordum. Bu benim küçük yaşlarda vizyon sahibi olmamı sağladı. Her zaman inançtı oldum. Bir işe başladığımda sonunu getirmek için elimden geleni yaptım. Başarıyı ancak ısrarcı ve inatçı olduğunuzda yakalayabilirsiniz. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu.” dedi. Ayrıca Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı attığınız her adımın dikkatli olması gerektiğini belirten Öncel, “Kriz dönemlerinde kendimizi hep muhafaza ettik ve çok açılmadık. Markamızı daha derin tutarak hep temkinli adımlar attık. Bu yüzden son yaşanan kriz dahil birçok krizden Twigy markası etkilenmedi diyebilirim. Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı da çok büyük riskler alabilen biri hiç olmadım. Her zaman temkinli adımlar attım. Büyük riskler alıp ve sonrasında iflas eden çok yakın arkadaşım oldu. Bu dönemlerde biraz daha akıl sermayesine yatırım yaptım, finansal olarak sınırlı ilerledim. Çünkü 40 yıllık girişimimi kriz dönemlerinde riske atmak istemedim.” dedi.
 
 
 
Yerli ve yabancı birçok kurumun ofis sağlayıcısı olan Servcorp, Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Bu etkinliklerle iş dünyasına cesaret ve motivasyon konusunda köprü olmayı amaçlıyoruz. Başarı öykülerini kendi ağzından dinlediğimiz girişimciler, başarıları kadar, kendilerini bu başarıya taşıyan başarısız oldukları tecrübeleri de içtenlikle dinleyicilerle paylaşıyorlar. Bilindiği üzere girişimciler, fırsatları yakalama ve tehditleri algılama konularında algıları yüksek kişilerdir. Akıllı insanlar başkalarının tecrübelerinden yararlanır, inatçı insanlar ise her şeyi kendileri denemek ister. Diğer girişimcilerin başından geçen olumlu veya olumsuz her türlü tecrübe, diğer girişimciler için de dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili uyarılar ve ilham verici unsurlar barındırır. Servcorp olarak, girişimcilere sadece konforlu ve donanımlı ofisler sunmak değil, onları gerek diğer 40 bin üyemizin gerekse alanında liderliğe yükselmiş markaları ekonomimize kazandıran girişimcilerin tecrübeleri ile de buluşturmak istiyoruz. Konuklarımızın deneyimlerini izleyicilere profesyonel bir bakış açısıyla aktarmak için, etkinliğimizi Gazeteci ve Yazar Sayın Demet Cengiz’in moderatörlüğünde gerçekleştiriyoruz. Sektörlerinde iz bırakan iş insanlarının deneyimlerinin birçok girişimci için yol gösterici olacağını da düşünüyoruz.” dedi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır