menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Güvenlik Lüks Değil İhtiyaç

İsa ALTUN
İsa ALTUN
04 Nisan 2019, Perşembe
Pronet’in elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda gerçekleştirdiği tüketici araştırması ilginç sonuçları ortaya koydu. Araştırma sonuçlarına göre elektronik güvenlik sistemi kullananların büyük çoğunluğu alarm sistemleri sayesinde kendilerini güvende hissettikleri için bu sistemleri kullanıyor. Aileler, çocuklarının güvenliği için elektronik güvenlik sistemlerini tercih ediyor. Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik hizmeti Pronet Plus ve Akıllı Güvenlik Çözümleri sayesinde anne babalar işyerindeyken bile çocuklarının güvenliğinden emin olabiliyor.
 
 
 
 
Pronetin, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları ve güvenlik ihtiyacı konusunda gerçekleştirdiği tüketici davranışları araştırmasının* sonuçlarını açıkladı. Araştırma şirketi GfK iş birliği ile tüm Türkiye’de 4.500 kişiyle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilen araştırma, elektronik güvenlik sistemlerinin kullanım amaçları konusunda ilginç sonuçları ortaya koydu.
 
 
 
Kullanıcılar evinde güven içinde olduklarını hissetmek istiyor
 
 
 
Araştırma sonuçları hem ev hem de iş yerlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların büyük çoğunluğunun bu sistemlerin verdiği güven hissinden dolayı sistemleri tercih ettiğini gösterdi. Çocukların güvenliği, önceden yaşanmış kötü deneyimler ve arkadaş tavsiyesi gibi unsurlar da kullanım amaçları arasında öne çıktı.
 
 
 
Evlerinde elektronik güvenlik sistemi kullananların yüzde 58’i alarm sistemi kullanmanın kendilerine güven hissi verdiğini belirtirken, arkadaş tavsiyesi ile bu sistemleri kullanmaya başladıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 26. Çocuklarının güvenliği için elektronik alarm sistemi kullandığını belirtenler ise yüzde 30 ile listede yerini alıyor. 
 
 
 
Pronet Plus ile çocuklar güvende
 
 
 
Harekete duyarlı sensörler aracılığıyla çalışan Pronet Plus sistemi, bakıcı zamanında geldi mi, çocuklar eve vaktinde girip çıktı mı, mutfak, balkon gibi tehlike arz edecek yerlerde hareket var mı gibi soruların yanıtlarını ebeveynlerin akıllı telefonuna iletilen anlık bildirimler aracılığıyla ilk elden alabilmesini sağlıyor. Ayrıca, alarm sistemlerini uzaktan kurup kapatabilme imkanı sunuyor.
 
 
 
Pronet Plus’a ek olarak dahil edilebilen Akıllı Video, Akıllı Kilit ve Akıllı Zil çocukları güvende tutan çözümlerin başında geliyor.
 
 
 
 
Akıllı güvenlik çözümleri
 
 
 
Akıllı Video ile anne babalar, dilerse Pronet Plus sayesinde evini canlı yayında izleyebiliyor veya mekandaki hareketi görüntülü bildirim olarak alabiliyor. Akıllı Zil, evin zili çalındığında, kullanıcının akıllı telefonuna anlık bir bildirim gönderiyor. Kullanıcı zil içerisinde bulunan kamera sayesinde kapıya kimin geldiğini Pronet Plus uygulamasından görebiliyor. Zil üzerinden kapıya gelen kişiyle konuşabiliyor.  
 
 
 
Akıllı Kilit sayesinde ise, ebeveynlerin dilediği kişiye kapıyı uzaktan açması mümkün oluyor. Örneğin, eve gelen yardımcıya evin anahtarını bırakmaya gerek olmuyor. Yardımcı kapıyı çaldığında, anne babalar ofiste olsalar bile yine uygulama üzerinden onun içeri girmesini uzaktan sağlayabiliyorlar.
 
 
 
 
 
* Tüketici davranışları araştırması GfK tarafından Ağustos 2018’de, elektronik güvenlik sistemi kullanıcıları ve bu sistemleri kullanmayı düşünen 25 yaş üzeri kişilerle; Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya ve Samsun şehirlerinde 4.500 kişiyle yüz yüze görüşmeler şeklinde gerçekleştirilmiştir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır