menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Günde 350 bin zararlı yazılım

İsa ALTUN
İsa ALTUN
10 Mart 2017, Cuma
Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bağımsız güvenlik test organizasyonu SE Labs tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda, hem bireysel hem de kurumsal kategoride %100 koruma sağlayarak en yüksek ödül olan AAA notuna layık görüldü. ESET bu ödülü; sıfır yanlış tespit, sistem kaynaklarını minimum kullanım ve %100 proaktif koruma sayesinde aldı.
 
ESET, SE Labs Anti-Malware testinde %100 koruma sağladı
 
Ödülü değerlendiren ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, “ESET olarak her gün 350 bin yeni zararlı yazılım tespit ediyoruz. Dolayısıyla siber saldırılar ve siber güvenlik herkesin gündeminde. Aslında sorun belli, çözüm de net: ESET, SE Labs’tan aldığı ödülle, dijital tehditler konusunda en iyi çözümü sunduğunu bir kez daha ispatlamış oldu.
 
Merkezi Londra’da bulunan SE Labs, dünyanın önde gelen bağımsız bilgi teknolojisi güvenlik test organizasyonlarından biri konumunda. SE Labs tarafından Ekim-Aralık 2016 döneminde, önde gelen güvenlik yazılımlarına (Anti-Malware) yönelik bir dizi test gerçekleştirildi.
 
Üç kategoride de yüzde 100 korudu
 
ESET, SE Labs Anti-Malware testlerinin sonucunda bir değil, tam üç alanda yani bireysel, kurumsal ve küçük-orta işletmelere yönelik testlerde yüzde 100 koruma sağladı.
 
ESET Smart Security yazılımıyla bireysel tüketicilere yönelik ‘Home Anti-Malware Protection’ testinde; ESET Endpoint Security ürünüyle de kurumlara yönelik ‘Enterprise Anti-Malware Protection’ ve küçük-orta ölçekli işletmelere odaklanan ‘Small Business Endpoint Anti-Malware Protection’ testlerinde en yüksek skoru elde eden ESET, SE Labs tarafından AAA notuna layık görüldü.
 
Günde 350 bin yeni zararlı yazılım tespit ediyoruz
 
Ödülü değerlendiren ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, şu bilgileri paylaştı: “ESET olarak her gün 350 bin yeni zararlı yazılım tespit ediyoruz. Dijital dünyadaki toplam zararlı yazılım sayısı ise 600 milyon âdete ulaştı. Bilgisayarımız, telefonlarımız ve tabletlerimiz her 4 saniyede dijital saldırıya maruz kalıyor. Durum böyle olunca, siber saldırılar ve siber güvenlik herkesin gündeminde yer alıyor. Oysa etkili çözümler sunanlar çok az. Bu noktada, sorun belli, çözümü de gayet net diyoruz: ESET, SE Labs’tan aldığı ödülle, hem bireyler için hem de kurumlar için dijital güvenlik konusunda global düzeyde en iyi çözümü sunduğunu ortaya koymuş oldu.”
 
Hangi özellikler bu başarıya taşıdı?
 
Sıfır yanlış tespit, sistem kaynaklarını minimum kullanım ve yüzde 100 proaktif koruma, ESET yazılımlarını SE Labs testlerinde başarıya taşıdı.
Kurumsal tarafta ESET Endpoint Security, bulaşıcı bağlantıları ve sızıntıları engelleme, ayrıca zararlı olmayan uygulama ve siteleri ayırt edebilmesi gibi özellikleri sayesinde en iyi sonuçları aldı. Test katılımcıları, özellikle hedefli saldırıları engelleme özelliğini çok başarılı buldu. Bireysel tarafta test edilen ESET Smart Security programı ise fidye yazılımları, bankacılık saldırıları ve casus yazılımlar gibi en son tehditlere karşı güçlü koruma sağladı.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır