menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Geleceğin Teknolojileri ‘TED Rönesans Koleji Bilişim Günleri’nde buluştu

İsa ALTUN
İsa ALTUN
11 Mart 2017, Cumartesi
Bilişim teknolojileri eğitimine verdiği önemle, öğrencilerini geleceğin bilgi toplumuna hazırlayan TED Rönesans Koleji Bilişim Günleri’nin ikincisi düzenlendi. Geleceğin dijital vatandaşları olarak yetişen öğrenciler yeni teknolojiler hakkında farkındalık kazanırken, arttırılmış gerçeklikten kodlamaya, robotlardan hologram tekniğine kadar pek çok alandaki gelişmeleri tanıma ve deneyimleme fırsatı buldu.
 
TED Rönesans Koleji, her yıl yeni teknolojilerdeki son gelişmeleri öğrencilerle buluşturduğu Bilişim Günleri’nin ikincisini düzenledi. Öğrencilerin geleceğin bilgi toplumunda yerini alabilmesi ve değişen teknolojilere uyum sağlaması için, Bilişim Teknolojileri eğitimine öncelik veren okul 27 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında gerçekleşen Bilişim Günleri ile öğrencilerin donanımlı birer teknoloji okuryazarı olması ve teknoloji ile ilgili farkındalıklarının arttırılmasını amaçlıyor.
 
Geleceğin dijital vatandaşları yetişiyor
 
Bilişim Günleri haftası boyunca gerçekleşen etkinliklerle, öğrenciler sürekli gelişen yeni teknolojilerle tanıştı ve geleceğin dijital vatandaşı olmalarına katkı sağlayacak atölye çalışmalarına katıldılar. Hafta boyunca tüm sınıf seviyelerinde yapılan çalışmalar kapsamında, “Arttırılmış Gerçeklik (Augmented Reality-AR)”,” Sanal Gerçeklik (Virtual Reality-VR)”, “Hologram Tekniği”, “Lego-Robotik”, “Kodlama” , “KODU Game Lab ile Oyun Programlama” atölye çalışmalarına yer verildi.
 
Kodlama Eğitimi Ana sınıfında başlıyor
 
TED Rönesans Koleji’nde; ana sınıfından itibaren verilen bilişim teknolojileri dersleriyle öğrencilere, bilgi teknolojilerini ve araçlarını tanıyıp etkili ve verimli kullanabilme, bilgiye hızlı ulaşıp yorumlayabilme, dijital okuryazar olabilme, dijital etik, dijital güvenlik, dijital vatandaşlık, analitik düşünme, problem çözme, eleştirel düşünme, işbirliği ve iletişim becerileri kazandırılıyor.
TED Rönesans Koleji Okul Müdürü ve Pedagog İpek Ak, Bilişim Günleri ile ilgili şunları söyledi: “Değişen bilgi kaynaklarına, teknolojiyi doğru kullanarak ulaşma yetkinliğine sahip bireyler geleceğin dijital dünyasının da mimarları olacaklar. Bunun için aldıkları eğitimle birlikte yeni teknolojileri yakından takip etmeleri de çok önemli. Bu nedenle TED Rönesans Koleji’nde öğrencilerimiz, Bilişim Teknolojileri eğitimi ile ana sınıfından itibaren tanışıyor. Onları geleceğin dijital dünyasına hazırlarken önceliğimiz, bilgi ve teknoloji arasındaki köprüyü sağlıklı ve sağlam kurabilmelerine rehberlik etmek. Bilişim Günleri’ni de bu kapsamda bir farkındalık ve yeni teknolojilerle zamanında tanışma etkinliği olarak her yıl düzenliyoruz.”
 
TED Rönesans Koleji Hakkında:
 
Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okul kar amacı gütmüyor ve kaynaklarını, öğrencilerini çok yönlü birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonu doğrultusunda kullanıyor.
TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim veriyor. Kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.
 
Uluslararası Standartlarda Eğitim
 
Öğrencilerini sosyal sorumluluk duygusu yüksek, özgüven sahibi, donanımlı ve geleceğin lider vatandaşları olarak yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, dünyanın saygın kurumları ile işbirliği içerisinde özel akademik programlara eğitim müfredatında yer veriyor.
 
Kolej, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyaca kabul gören bu sertifika kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Eğitim alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor.
 
İngilizce dil eğitiminde Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanmış ve TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı uygulanıyor. Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’nı (IGCSE) da alarak öğrencilerine, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak sunuyor.
Aynı zamanda yurtdışındaki üniversitelerde okumak isteyen öğrencilere üniversite kabulünde avantaj sağlayan Advanced Placement (AP) Programı, hayallerindeki mesleklere ilişkin yeterlikleri kazandırmaya hizmet eden BTEC (Business and Technology Education Council) Programı ve çift diploma imkanı sunan TED-Kanada Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Değişim Programı ile anasınıfından itibaren öğrencilerinin geleceklerini şekillendiriyor.
 
LEED Altın Sertifikalı İlk Özel Okul
 
Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı. Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim veren TED Rönesans Koleji, 38 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır