menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Fotoğraflar kanıta dönüşüyor

İsa ALTUN
İsa ALTUN
10 Temmuz 2017, Pazartesi
Elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, Pikzum uygulamasını kullanıcıların hizmetine sundu. Mobil cihazlarla çekilen fotoğraflara zaman damgasının eklendiği bu uygulama ile çekilen fotoğraflar hukuki anlamda delil niteliği taşıyor. iOS ve Android marketlerden ücretsiz indirilebilen uygulama hayatın her alanında kolayca kullanılabilecek. Pikzum, zaman damgası özelliği ile fotoğraflı kanıt gerektiren olaylarda delil niteliğinde olmasıyla öne çıkıyor.
 
1990’lı yıllarda hayatımıza giren cep telefonları bütçeleri zorlayan bir gider olmaktan çıkıp olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Aynı durum, internet için de geçerli oldu. Erişim hızı ve kalitesi artarken fiyatlar daha ulaşılabilir hale geldi. Günümüzde dünya nüfusundan daha fazla cep telefonu mevcut. Mobilite, iş ve özel hayatı etkilerken kuralları da değiştiriyor. Davranışlarımızı bile etkileyen mobil dünya, her geçen gün sayıları artan uygulamalarla hayatımızın merkezi haline gelmiş durumda. Pikzum da bu uygulamalardan biri. Günlük hayatta karşılaşılabilen ve kanıt gerektiren tüm olaylarda kullanılabilen uygulama, fotoğrafla ispat kolaylığı sunuyor.
 
Kanıt dosyaları tek tıkla e-posta ile iletiliyor
 
Pikzum uygulamasıyla çekilen fotoğraflar delil niteliği kazanıyor. Bireyler, tanık oldukları anları, karşı karşıya kaldıkları ihlalleri hızlı ve kolay şekilde kanıtlayabilme imkanı elde ediyor. Uygulamayla delil niteliği taşıyan fotoğraflar, Whatsapp, SMS veya e-posta ile istenilen kişiler ile paylaşılabiliyor. Kanıt dosyası ise yalnızca e-posta aracılığıyla ilgili kişi ve kurumlara iletilebiliyor. iOS ve Android marketlerden ücretsiz indirilebilen uygulama, kolay bir kullanıma sahip. Pikzum, anıların kayıt altına alınmasını sağlarken, kanıt dosyalarının da tek tıkla e-posta aracılıyla gönderilmesini mümkün kılıyor.
 
Pikzum’u hayata odaklayın
 
Pikzum’un, günlük hayatta karşılaşılabilen ve kanıt gerektiren olaylarda, yasal geçerliliğe sahip bir delil sunabilmeye yardımcı olacağını ifade eden E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün, uygulama ile çekilen fotoğrafların istenilen kişi veya kurumlara e-posta veya sosyal paylaşım platformları üzerinden gönderilebileceğine dikkat çekti. Tüzün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Uzun süredir hayatımızda olan mobil uygulamaların sayısı sürekli artıyor ve iş ile özel hayatımızı özgür kılan bu uygulamalara talep giderek çoğalıyor. E-GÜVEN olarak yenilikçi vizyonumuzla, hayata dokunan, fayda odaklı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Ayrıca Pikzum’un hayat odaklı bir uygulama olması, önemli anların ölümsüzleştirilmesini de sağlıyor.”
 
E-GÜVEN, 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika ve mobil imza hizmet sağlayıcısıdır. Bireylere ve kurumlara bilgi güvenliği ve elektronik imza konusunda dünyada pazar lideri olan çözümler sunar. Kurumlara özel projeler geliştirmenin yanı sıra gelişen teknolojiye uygun kullanıcı dostu ürün ve hizmetler sunmaktadır.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır