menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

EVİNİZİN GÜVENLİĞİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
05 Mayıs 2018, Cumartesi
Çelik kapıları, alarm sistemlerini veya kapınızı defalarca kilitlemeyi güvenliğiniz için yeterli bir önlem olarak görebilirsiniz ancak yüksek güvenli kilitleme sistemleri Mul-T-Lock®’a göre evinizin güvenliğini riske atan en büyük etken insan hataları. Evinizi korumak için alabileceğiniz basit önlemlerle insan hatasını en aza indirebileceğinizin altını çizen Mul-T-Lock®, bu konuda yapılması ve yapılmaması gereken noktaları paylaşıyor.
 
Hırsızlık her an olabilir ancak evlere yönelik hırsızlıkların büyük orandaki sebebi karmaşık hırsızlık becerileri değil, koruması zayıf ev güvenliğidir. Nitekim istatistikler de mülklere girişin çoğunun kolay bir şekilde eve yürüyen veya görünmeden tırmanan hırsızlar tarafından yapıldığını gösteriyor. Ancak hırsızlardan korunmak için evinizi fazla korunaklı bir kaleye çevirmek zorunda değilsiniz. Zırhlı şövalyeler ve yüksek duvarlar olmadan da evinizi korumanızın mümkün olduğunu belirten yüksek güvenli kilitleme sistemlerinde  Mul-T-Lock®, basit ve proaktif önerilerde bulunuyor.
 
Yapmamanız Gerekenler
 
Evinizde aydınlatılmamış bir yer bırakmayın. Evinizin ön ya da arka tarafındaki karanlık köşeler hırsızlar için büyüleyici bir etki yaratabilir ve bu mantıklıdır. Hırsızların içeri girdiğini görecek kimse olmayacaksa neden tetikte olmaları gereksin ki?
 
Anahtarlarınızı sözde gizli yerlere koymayın. Hepimiz, evden çıkarken anahtarı başka birisi için paspasın altına ya da saksının içine koyabiliyoruz. Oysa bu hırsızlar için çok açık bir davettir. Çoğunlukla sizin gizli olduğunu düşündüğünüz yerler düşündüğünüz kadar yaratıcı ve gizli olmayabilir.
 
Mektuplarınızı evde yokken posta kutusunda biriktirmeyin. Komşunuza siz evde yokken sizin için mektuplarınızı toplamasını söyleyin. Diğer türlü bu durum, evinizin önünden geçen herkese “Evde değilim!” diye bağırıyormuşsunuz gibi bir etki yaratır.
 
Kapınızı kilitlemeden evden ayrılmayın. Evden çıkarken kapıyı kilitlemeyi unutmak oldukça yaygındır ve herkesin başına gelebilir. Ancak hırsızlar kapınızı kilitlemeyi unutmanızı ya da umursamamanızı fırsat bularak evinize girebilir.
 
Yapmanız Gerekenler
 
İyi bilinen bir kilit markası kullanarak kilidi zorlanmış kapıları ortadan kaldırın. Çoğu hırsız kolay girişleri ya da evleri seçer. Eğer Mul-T-Lock® gibi kopyalanamayan anahtarlarıyla ve maymuncukla açılamayan kilitleriyle tanınan bir kilit seçerseniz, hırsızlar kapınızda bu kilidi gördüğünde evinize girmekten vazgeçerler.
 
Anahtarlarınızı kaybetme ya da unutma riskini yok edin. Basit çözümlerin insan kaynaklı riskleri ortadan kaldırdığı açıktır. Sonuçta hepimiz insanız ve bu da demektir ki duygularla, stresle ve “Anahtarlarımı nereye koymuştum?” gibi düşüncelerle başa çıkmamız gerekir. Bunda sorun yok çünkü robot olmayı ve her şeyi doğru yapmayı bekleyemeyiz. İşte bu yüzden, insanlardan kaynaklanan hataları çözmek için teknolojiye başvurabiliriz.
 
Mul-T-Lock’un® ENTR® ürünü gibi bir akıllı kilit, anahtar kullanmanızı gerektirmediği için anahtarlarınızın nerede olduğunu düşünmeniz gerekmez. Bununla birlikte kapıyı kilitleyip kilitlemediğinizi akıllı telefonunuzdan görebildiğiniz için bu konudaki endişelerinizi de ortadan kaldırır. Ev güvenliğinizi korumanız çok önemli bir önceliktir ama bu konunun günlük hayattaki aktiviteleriniz arasında bir şekilde uçup gitmesine izin verirsiniz. Neyse ki, daha temkinli olmanız için basit yollar var ve ev güvenliğinizi sağlayacak ekonomik teknolojiler kullanabilirsiniz. Şimdi tek yapmanız gereken onları kullanmaya başlamak.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır