menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Epson, kirliliği azalttı!

İsa ALTUN
İsa ALTUN
19 Kasım 2020, Perşembe

Epson, ofis tipi mürekkep püskürtmeli yazıcılarla birlikte güç tüketimini yaklaşık 50,9 milyon kWh azalttı. Böylece yılda 816 bin ağacın temizleyeceği kadar yani 17,7 bin tonluk karbondioksit salınımına engel oldu. Epson, ısısız teknolojiyle EMEA bölgesinde yılda 5,9 milyon Euro’luk enerji tasarrufu sağlıyor…

Epson, ofis tipi mürekkep püskürtmeli yazıcılarıyla Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgelerinde son 1 yılda hem çevreyi korudu hem de maliyet tasarrufu sağladı. Bu dönemde satılan Epson ofis tipi mürekkep püskürtmeli yazıcılar, lazer yazıcılara göre yaklaşık 50,9 milyon kWh enerji tasarrufu yaptırdı. Bu rakam yılda 816 bin ağacın temizleyeceği 17,7 bin tonluk karbondioksit salınımına denk geliyor. Epson’un teknolojisiyle çevrenin yanında enerji maliyeti de sağlandı. Yılda 5,9 milyon Euro’luk enerji tasarruf edildi.

Hem çevre hem de ekonomiye faydalı

Epson, gelişmiş iş ekolojisi ve ekonomilerini desteklemek amacıyla lazer baskıdan ofis tipi mürekkep püskürtmeli yazıcıya geçişi birkaç yıldır destekliyor. Pandemi yönetiminin ve iyileşmenin bir sonraki aşamasına geçerken, sürdürülebilirliği iş planlarına dahil etmek, hem gezegeni hem de uzun vadeli iş sağlığını korumamıza yardımcı olacak.

Epson Europe başkan yardımcısı Darren Phelps, "Birçok ülkede uygulanan 'evde kal' önlemleri, önemli bir çevresel iyileşme ile sonuçlandı. İş ve ekonomik iyileşme aşamasına geçerken, görülen çevresel faydaları sürdürmek temel amacımız olacak” diyor. Phelps şöyle devam ediyor: “Örneğin teknoloji seçimlerindeki küçük değişiklikler buna yardımcı olabilir. Ve güç tüketiminin azaltılması yalnızca CO2 üretimini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda maliyet tasarrufu anlamına geldiğinden, sürdürülebilir seçimler aynı zamanda ekonomik faydaya da yol açıyor. İşletmelerin diğer işlevlere yatırım yapmaları için kaynak kalmasını sağlıyor.”

Bir teknoloji şirketi olarak Epson, bilgiyi verimli teknolojilerle birleştirerek insanların hayatında vazgeçilmez olmayı hedeflemektedir. Şirket, mürekkep püskürtmeli baskı teknolojilerinin yanı sıra, görsel iletişim, giyilebilir ve robotik teknolojilerdeki yenilikleri insan hayatına adapte etmeye odaklanmaktadır. Epson ayrıca Birleşmiş Milletler’in kalkınma hedefleri doğrultusunda sürdürülebilir bir toplum üzerine yaptığı çalışmaların ve katkılarının büyük gururunu taşımaktadır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğindeki Epson Grup, yıllık 1 trilyon JPY’den fazla satış gerçekleştirmektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır