menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

E DÖNÜŞÜM

İsa ALTUN
İsa ALTUN
02 Temmuz 2018, Pazartesi
2008 yılında Elektronik Fatura Kayıt Sistemi (EFKS)’nin devreye girmesinin ardından Müşteri İletişim Yönetimi (CCM) uygulamalarını e-Fatura çözümleriyle entegre eden Digital Planet, Türkiye’de faaliyet gösteren 81 Özel Entegratör şirket arasında bu iki hizmeti birlikte sunan tek firma olarak Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde şirketlere daha fazla hız ve kolaylıklar sağlıyor.
 
15 yılı aşkın süredir, şirketlerin müşterileri için oluşturdukları fatura, kredi kartı ekstresi, sigorta poliçesi gibi dokümanların kişiye özel bir şekilde hazırlanmasını sağlayan CCM uygulamalarını sunan ve bu konuda pazara öncülük eden Digital Planet, şirketlerin dijital çağa hızla adapte olmalarını sağlayarak, Türkiye’nin dijitalleşme hedefine de katkı sağlıyor. e-Dönüşüm hizmetleri ile  CCM uygulamalarını bütünleşik ve entegre şekilde kullanan Digital Planet, aynı zamanda bu iki çözümü birlikte sunabilen tek Özel Entegratör firma olma özelliğine de sahip.
 
Özellikle son kullanıcıya hizmet veren telekom, banka, sigortacılık ve enerji sektörlerinde oldukça önemli bir çözüm olan CCM uygulamalarının müşteriler ve şirketlere sunduğu avantajları aktaran Digital Planet Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Demirbaşoğlu “CCM çözümlerimiz hem şirketlere hem de şirketlerden hizmet alan müşterilere faydalar sunuyor. Şirketler; CCM’i kullanarak yüksek hızda aynı anda farklı formatlarda doküman oluşturabiliyor, bu dokümanları farklı iletişim kanallarıyla (web, çağrı merkezi, e-mail, baskı, sms, fax…) müşterilerine ulaştırabiliyor ve en önemlisi de telefon faturaları, kredi kartı ekstreleri, sigorta poliçeleri, müşteri mektupları gibi dokümanları bir pazarlama aracına dönüştürebiliyorlar. Bu dokümanlar üzerinde kişiye özel pazarlama mesajları oluşturularak müşteriye iletiliyor. CCM uygulamaları, şirketlerin kişiye özel fatura hazırlarken kullanıcıların fatura üzerinde görmek istediği verileri akıllı grafikler üzerinden sunma imkânı da veriyor. Bir e-Fatura CCM uygulaması ile hazırlandığında, müşterinin hangi hizmeti ne kadar kullandığı gibi veriler 3 boyutlu grafikler veya tablolar halinde, önceki dönemlerle karşılaştırmalı olarak müşteriye sunulabiliyor” dedi.
 
CCM uygulamaları farklı kanallardan gönderim imkânı tanıdığından, Omnichannel stratejisini de destekliyor. Müşteri yönetim süreçlerinde şirketlerin tüketiciyle tüm kanallar üzerinden iletişim sağlamaları, bu sayede müşteri algısını arzu edildiği yönde değiştirebilmeleri ve ürünlerini en doğru yöntemle pazarlayabilmeleri gibi hedeflere, CCM uygulamasının sunduğu avantajlar sayesinde ulaşılabiliyorlar. Hem eski hem de yeni nesil pazarlama yöntemlerini bir arada müşteriye sunan CCM, böylece müşterinin tüm 360 derece pazarlama ihtiyacını karşılıyor.
 
Digital Planet Hakkında:
Digital Planet, yeni teknolojilerle iş dünyasına inovatif çözümler üreten bir ar-ge şirketi olarak 2000 yılında faaliyetlerine başlamıştır. “Kişiselleştirilmiş Akıllı Doküman” kavramı altında ödüllü ilk yüksek sıkıştırmalı dijital doküman arşiv teknolojisini Türkiye ile tanıştırmış, bu teknoloji ile geliştirilen NetVault isimli bu ürününü yurtdışına ihraç etmiştir. Yurtdışındaki çalışmalarının büyük bölümünü gerçekleştirdiği Londra’da bir ofisi daha bulunmaktadır. Türkiye’de e-Fatura resmi olarak kullanılmaya başlanmadan önce, e-Fatura konseptini Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçirmiş, e-Dönüşüm sürecinin gelişmesine öncülük ederek e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv çözümlerinin diğer kurumların hayatına hızla girmelerinde aktif rol oynamıştır. Kurum içi süreçleri değiştirmeden, ERP sistemleriyle doğrudan entegre çalışan maliyet avantajlı özel entegratörlük hizmetlerinde e-İmza, KEP, e-Bilet, e-Yedekleme, e-Mutabakat gibi yeni ürünler ile çözüm yelpazesini günün gereksinimlerine uygun olarak geliştirmektedir. e-Dönüşümün ötesinde hizmet anlayışını 5G, Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) çatısı altında günümüzde hızla artan veri boyutlarının yönetilmesi teknolojilerinde çalışmalarını Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde sürdürmektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır