menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DİJİTALDE GÜVENLİ ÖDEME

İsa ALTUN
İsa ALTUN
23 Haziran 2017, Cuma
Her şeyin dijitalleştiği, cihazların birbiriyle bağlantılı olduğu ve nakit kullanımının yerini elektronik ödemelere bıraktığı günümüzde, FinTech kavramının ve finansal hizmet ihtiyaçlarını dijital ortamlar üzerinde çözen yöntemlerin önemi de giderek artıyor. Bu alandaki birçok ünlü ismin katılacağı ve yeni çözümlerin anlatılıp, farklı düşüncelerin tartışılacağı bir platform olan Money 20/20 Europe, 26-28 Haziran tarihleri arasında Danimarka’nın Kopenhag şehrinde gerçekleştirilecek. FinTech ile ilgili birçok önemli ismi bir araya getirecek olan etkinliğe, alışverişi adeta yeniden tanımlayan, yenilikçi ve güvenli ödeme alma ve ödeme yapma yöntemleri ve kanalları geliştiren Mastercard da katılacak.
 
Mastercard’ı nerede bulabilirim?
 
A2 numaralı standda yer alacak olan ödeme teknolojileri devi Mastercard etkinlik boyunca daha güvenli, daha akıllı, daha pratik bir alışveriş deneyimi yaşatan çözümlerini katılımcılarla paylaşacak. Mastercard ayrıca akıllı şehirlere yönelik sistemleri ve iş sahiplerine yönelik avantajlı çözümleri hakkında da bilgi verecek.
 
Mastercard ile adım adım Money 20/20
 
Money 20/20 etkinliğinde FinTech dünyasındaki son gelişmelerden haberdar olmak isteyen katılımcılar için panel ve konuşmalar da olacak:
 
26 Haziran Pazartesi günü Avrupa saatiyle 3’te, CNBC'den Arjun Kharpal moderatörlüğünde, Mastercard'dan Kiki Del Valle ile Airbnb'den Lex Bayer dijital ödemeleri konuşacaklar.
 
Yine aynı gün, saat 12’de Mastercard Güvenlik ve Karar Alma Başkan Yardımcısı Johan Gerber, “Veri ve Algoritma Tabanlı Yenilikler” üzerine bir panelde yer alacak. Konuşma başlığı: Risk ve dolandırıcılıkta makinelerin yükselişi.
 
Aynı gün gerçekleşecek bir başka etkinlik ise saat 16.10’daki “Yeni Nesil Perakende ve Ticaret” paneli. Panelde Mastercard’dan Kiki Del Valle de tüketicilere daha sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşatma konusundaki Mastercard uygulamalarını anlatacak.
 
Öte yandan Money 20/20 Europe’da, Mastercard’ın, banka ve ödemeler sektöründe faaliyet gösterecek olan ancak destek arayan FinTech girişimcilerine fırsatlar sunan Start Path programına da yer veriliyor. İnovatif bir teknolojisi olan ve yaygınlaşmak, büyümek için fırsat arayan start-up firmalar Mastercard’ın Start Path programı hakkında bilgi alabilirler.
 
ZULA’da Ramazan Bereketi…
 
Oyunda Ramazan boyunca iftar ve sahurda ney eşliğinde iftar-imsak hatırlatması yapılırken, İstanbul sokaklarına da mahyalar eklendi. Oyuncunun bulunduğu konuma göre iftar vaktini hatırlatan ZULA iftar sahur arasında belirlenen haritalarda oyun bitiren oyunculara ekstra tecrübe puanı ve Zula para veriyor. Böylece oyuncular karakterlerini daha hızlı geliştirirken oyun da daha hızlı ilerliyor.
 
ZULA’ya Ramazan Geldi…
 
InGame Group Yöneticisi Özgür Soner yaptığı açıklamada “Ramazan ayında Zula'da başka hiçbir oyunda olmayan farklı içerikler geliştiriyoruz. Oyuncularımızın da çok sevdiği bu uygulamalarla Zula’da Ramazan atmosferi oluşturuyoruz. Oyunun oynadığı şehre göre iftar ve sahur vakitlerini oyuncularımıza "ney" sesiyle hatırlatıyoruz. Oyuncularımız bu özelliği isterlerse kapatabiliyorlar. Oyunun en çok oynanan haritalarında "Hoş geldin Ramazan" görselleri kullanıyoruz. Yine oyunun en çok oynanan Üsküdar haritasına "mahya" ekledik. Ramazan hediye verme ayıdır, biz de bu ay boyunca iftar ile sahur saatleri arası oyuncularımıza belirlediğimiz haritalarda hediyeler veriyoruz. Özellikle iftar sonrası saatlerde oyun içi etkinlikler düzenleyerek oyuncularımızı her gün farklı ödüllerle mutlu ediyoruz.” dedi.
 
Dünya pazarında bir Türk...
 
5 Milyondan fazla oyuncuya sahip olan Zula tamamıyla Türkiye’de, Türk mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilen bir MMOFPS oyunu. Zula, bu türde Türkiye'de geliştirilen ilk ve tek oyun olma özelliğine sahip. Oyunun en çok ilgi çeken özelliği karakterlerin ve haritaların tamamen Türkiye’den esinleniyor olması. Oyunda Üsküdar Sokakları, Metro, Safranbolu, Gaziantep Mülteci Kampı, Trabzon Uzungöl gibi haritalar yer alıyor. Ayrıca Paris ve Favela gibi yabancı oyuncuların da dikkatini çekecek bolca içerik var. Oyun www.zulaoyun.com adresinden ücretsiz indiriliyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır