menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DİJİTAL PARA CAZİBESİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
13 Temmuz 2019, Cumartesi
On Birinci Kalkınma Planı’nda blockchain tabanlı dijital merkez bankası parasının uygulamaya konacağının açıklanması büyük bir heyecan dalgası oluşturdu. Konuyu değerlendiren yenilikçi dijital para şirketi Coiny’nin CEO’su Ayberk Kuday, “Ülkemizde dijital paraların kalkınmanın bir aracı olarak görülmesi ve bu yönde atılacak adımların belirlenmesini çok önemsiyoruz. Hayata geçirilecek dijital para, Türkiye’yi cazibe merkezine dönüştürecektir” dedi.
 
 
 
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Ülkemizin 2023 yılına kadar başta ekonomi olmak üzere birçok alanda izleyeceği politikaları içeren plana göre; önümüzdeki dönemde blockchain tabanlı dijital merkez bankası parası uygulamaya konulacak.
 
 
 
Konuyla ilgili konuşan yenilikçi dijital para şirketi Coiny’nin CEO’su Ayberk Kuday, “On Birinci Kalkınma Planı’nda blockchain tabanlı dijital merkez bankası parasının uygulamaya konulacağının yer almasını büyük bir heyecanla karşıladık.
 
 
 
Günümüzde Facebook, Twitter gibi sosyal medya devlerinin dijital paralara ilgisinin artığını görüyoruz. Dünyadaki birçok hükümet de dijital paralara yönelik politikalar geliştirmeye başladı. Ülkemizde dijital paraların kalkınmanın bir aracı olarak görülmesi ve bu yönde atılacak adımların belirlenmesini çok önemsiyoruz. Hayata geçirilecek dijital para, Türkiye’yi cazibe merkezine dönüştürecektir. Bu süreçte Coiny olarak biz de üzerimize düşen sorumlulukları almak ve Merkez Bankası ile koordineli çalışmak için hazırız” dedi.
 
 
Kuday, “Plan kapsamında sadece dijital para değil; uluslararası iyi uygulamalardan yararlanılarak firmalara fırsat eşitliği sağlayan, güvenli bir finansal teknoloji (fintek) ekosisteminin oluşumu destekleneceğini de görüyoruz. Fintek ekosisteminin ülkemizde gelişmesine yönelik yol haritasının oluşturulması ve bu alanda çalışmalara hız verilmesi fintek alanında büyük bir potansiyeli barındıran bölge ülkeleri arasında ülkemizi yıldızlaştıracaktır” diye konuştu.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır