menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Dijital Menü Board Devri

İsa ALTUN
İsa ALTUN
27 Kasım 2017, Pazartesi
Teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı bir gerçek. Bu her sektörde olduğu gibi perakende sektöründe de kendini hissettiriyor.
 
Sistem 9'un gıda sektörüne yönelik hazırlayıp yönettiği dijital menü boardlar, tek merkezden anında güncellenebildiğinden restoranlar ve fast food şubeleri için afiş-poster kullanımları tarih oluyor. Yapılan araştırmalar, dijital menü boardların işletmelere sağladığı maliyet avantajının yanı sıra, görselliklerinin müşterinin iştahını açın satışları arttırdığı ortaya koyuyor.
 
Perakende gıda sektöründe kızışan rekabet, şirket yöneticilerinin yeni arayışlarını hızlandırdı. Herkes müşteriyi içeri çekip, maliyetlerini azaltmanın yollarını arıyor. "Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler" ilkesiyle hizmet verdiklerini vurgulayan Sistem 9 Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaan Akın, araştırmadan çıkan sonuçları şöyle değerlendiriyor: “Menü ve fiyatlar sunduğumuz teknolojik çözümlerle uzaktan anında güncellenebiliyor. Böylece, işletmeciler özel günler için fiyat teklifi ve promosyonlarını kolayca ekrana yansıtabiliyor Ayrıca bu ekranlar, marka imajını da yukarı çekiyor.”
 
Türkiye'nin yanı sıra, 17 ülkede daha perakende gıda sektörüne dijital menü board sistemi kurduklarını hatırlatan Akın, dijital menü boardların diğer avantajlarını şöyle özetliyor: "Uzaktan kolayca görülebilen dijital menü boardlar, tüketicinin dikkati çekilerek restorana girmesi kolaylaşıyor Dijital ekrana yansıtılan görüntüler uzaktan kontrol edildiğinden, hatalara anında müdahale edilip düzeltme imkânı sunuyor. Böylece zaman kaybı önleniyor. Restoran sahibi isterse dijital menü boardlara ürünüyle bağlantılı markaların reklamlarını da yansıtabiliyor.”
 
Dijital Menü Board Kullanıcıları Ne Diyor?
 
Bünyesinde Burger King, Sbarro, Popeyes, Arby's gibi dört uluslararası markanın yanı sıra, kendi markası Usta Dönerci'yi barındıran TAB Gıda Dijital Pazarlama ve Teknoloji Direktörü Burak Akın, restoranlarında kullandıkları dijital menü board sisteminin yararlarını şöyle açıklıyor: “Dijital menü boardlar AVM’lerdeki restoranlarımızda rakiplerle aramızda büyük fark yarattı. Uzak mesafeden görünen, çok kaliteli, iştah açıcı ve güzel görüntüler pozitif bir etki yaratıp satışlarımızı artırdı. Ayrıca günün değişik saatlerinde, değişik kampanyalar yapabilmemize olanak sağladı. Sistem 9'un yazılımları dâhil olmak üzere hizmet aldığımız anahtar teslim çözümlerinden memnunum.”
 
'Türkiye'nin global tadı' haline gelen Simit Sarayı Bilgi Teknolojileri Direktörü Kadir Tophan ise dijital menü boardlar sayesinde istedikleri bilgiye bir ‘tık’ la ulaşabildiklerini hatırlattıktan sonra sistemin diğer artılarını şöyle özetliyor: “Geniş bir coğrafyada ve 426 mağazamızda günde 1 milyonu aşkın kişiye hizmet veriyoruz. Dünyanın 4 kıtasındaki mağazalarımızda Sistem 9 mühendislerinin elinden çıkan S9 Vision yazılımını kullanıyoruz. Tüm mağazalardaki dijital menü boardlarımız tek merkezden yönetiliyor. Bu sayede kampanyalarımı: ve menü değişikliklerimizi dakikalar içinde ABD'den Suudi Arabistan'a, İngiltere'den Hollanda'ya ve daha birçok ülkeye merkezimiz Türkiye'den güncelleyebiliyoruz.”

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır