menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

DİJİTAL GİRİŞİMCİLERE BÜYÜK FIRSAT

İsa ALTUN
İsa ALTUN
19 Kasım 2016, Cumartesi
Accenture, Expo 2020 Dubai iş birliği ile Avrupa ve Asya’dan 8 ülkenin eş zamanlı olarak katılacağı ilk uluslararası hackathon’u hayata geçiriyor. Katılımcılara yeni iş olanakları sunacak olan yarışmanın toplam para ödülü 15 bin Euro olurken, kazanan takım projesini Expo 2020 Dubai’de sunma fırsatı yakalayacak.
 
Accenture, Avrupa ve Asya’nın sekiz ülkesinden yetenekli takımları karşı karşıya getirerek, Expo 2020 Dubai iş birliği ile ilk uluslararası hackathon’u hayata geçiriyor. Accenture Digital Hackathon kapsamında Roma, Londra, Madrid, Amsterdam, Dortmund, Prag, İstanbul ve Dubai’den gelen katılımcılar 26 - 27 Kasım tarihleri arasında 24 saat sürecek bir yarışmaya dâhil olacak.
 
Yazılım geliştirme, tasarım ve pazarlama konusunda uzman öğrenci, yeni mezun ve 1 ila 3 yaşındaki Start-up’lara açık olan hackhathon’un İstanbul ayağı Accenture İstanbul Ofisi’nde düzenlenecek. Kayıtlar ise www.accenture.com.tr/DigitalHackathonadresinden ücretsiz olarak 22 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.
 
Hackhathon kapsamında katılımcılardan EXPO 2020 Dubai’nin ana konusu olan üç temaya odaklanmaları talep ediliyor: Fırsat, Mobilite, Sürdürülebilirlik… Nesnelerin İnterneti, Mantıksal Analiz, Yapay Zekâ, Artırılmış Sanal Gerçeklik ve Blockchain teknolojilerini kullanarak, yenilikçi, ölçeklenebilir ve yinelenebilir uygulama prototipleri inşa etmeleri bekleniyor.
 
Fırsat: İstihdamı artırmak ve dijitalin birleştirici özelliğinden faydalanmak,
 
Mobilite: Ürün, kişi ve fikir akışını engelleyen fiziksel ve teknolojik bariyerleri ortadan kaldırmak ve acil durumların ele alınış biçimini geliştirmek,
 
Sürdürülebilirlik: Sürdürülebilir yaşam biçimlerini teşvik etmek ve iklim değişikliğinin etkileri konusunda farkındalığı artırmak.
 
Accenture Türkiye Teknoloji Grubu Lideri ve Yönetici Ortağı Emre Hayretci, “Uzmanlarımız her gün dijital teknolojilerin muazzam potansiyelini hayata geçirmek için çalışıyor. Mobilite, analitik ve dijital pazarlama alanlarındaki uzmanlıklarımız ile, müşterilerimizin büyümelerinde ve inovasyonlarını hızlandırmalarında yardımcı olmaya odaklanıyoruz. Sekiz ülkede eş zamanlı gerçekleşecek olan Hackathon’umuz ile, Accenture uzmanlarımızın, gerçek dijital yenilikler sunabilmek için benimsediği işbirlikçi ruhu ve yaklaşımı vurgulayacağız” dedi.
 
Expo 2020 Dubai’nin Geliştirmeden Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi, Hala Ghandour:“Teknoloji bizi birbirimize her zamankinden daha çok yaklaştırıyor. Hayatımızı değiştirecek şekillerde birbirimizle iletişime geçmemizi ve işbirliği yapmamızı sağlıyor. Expo 2020 Dubai olarak Accenture’ın ilk uluslararası Hackathon’unda işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. World Expo 2020’yi şekillendirecek yeni fikirler ve yenilikleri keşfetmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.
 
Facebook Türkiye Ülke Direktörü, Derya Matraş, “Girişimcilik geleceğin liderlerini yetiştirmek için kilit önem arz ediyor. Facebook olarak, girişimcilik ruhunu önceliklendiriyor ve sürekli olarak genç yeteneklere yatırım yapabileceğimiz fırsatları değerlendiriyoruz. Accenture ile işbirliği yaparak, bu genç yetenekleri iletişim, işbirliği ve yaratıcılık alanlarında liderlik etmeleri için yetiştirmeye destek oluyoruz” dedi.
 
GE Dijital Türkiye Genel Müdürü Uygar Doyuran, “Dijitalleşme; tüketiciler, kurumlar ve endüstriler için bir çok fırsat yaratıyor. Dünyanın öncü dijital endüstriyel şirketi olarak bu dönüşümümüze ve yatırımlarımıza 5 yıl önce başladık. Bugün endüstrileri, fabrikaları daha verimli hale getirebilmek için küresel araştırma merkezilerimiz ve bilim adamlarımız ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü GE olarak her fikrin değerli olduğuna ve evrensel düşünmenin geleceği şekillendirmede önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Accenture ile gerçekleştirdiğimiz bu değerli işbirliği ile gençlere fırsatlar oluşturmaktan ve Dijital Hackathon’un bir paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
Şehirlerin tamamının birbirine sanal olarak bağlı olacağı etkinlikte ‘hack oyunları’ olarak bilinen, birbirine bağlı oyunlar gerçekleşirken dijital uzmanlar tarafından verilen detaylı çalışmaları içerecek ‘Canlı konuşmalar’ yürütülecek.
 
Yetenekli gençlerden oluşan üç ile beş kişi arasında değişen takımlara ve bireysel katılımcılara açık olan Accenture Digital Connected Hackathon yarışması süresince Accenture uzmanları, yarışmacılara koçluk yapacak. Etkinliğin İstanbul’daki yerel iş ortakları ise Facebook, Google Cloud ve GE oldu. Projeler, Expo 2020 Dubai temsilcilerinden, Facebook, Google Cloud ve GE uzmanlarından ve Accenture Digital yetkililerinden oluşacak bir jüri tarafından konseptlerinin, tasarım, yazılım ve sunumlarının gücüne göre değerlendirilecek. Jüri bu değerlendirmelerini Accenture’ın bu hackathon özelinde geliştirdiği mobil uygulama üzerinden iletecek.
 
Her ülkeden seçilecek en başarılı ilk üç proje ödüllendirilirken, yarışma genelinde ödül kazanan projeler uluslararası jüri heyeti tarafından aynı gün seçilecek. Toplam para ödülünün 15 bin Euro olacağı yarışmada, Google Türkiye’de 5bin dolar değerinde Google Cloud hizmeti hediye edecek. Ayrıca tüm ülkelerdeki birincilik ödülünün sahibi, projesini Expo 2020 Dubai'de sunma fırsatına sahip olacak. Takım çalışması, problem çözme ve hedefe odaklanma yetenekleri ile jüriyi etkileyen bireysel katılımcıların profillerinin, Accenture’ın katılımcı ülkelerdeki işe alım planlarına uyması durumunda ise bu kişiler, Accenture Digital ya da firma içerisindeki başka bir departmanda staj veya iş imkanı bulabilecek.
 
TEKNOLOJİK CİHAZLARA GÜVENCE HİZMETİ KAZANDIRIYOR
 
Teknolojik cihazlara güvence hizmeti, müşteriye indirim avantajı, satıcıya da ekstra kazanç sağlıyor.
 
Çalışana Ek Kazanç, Müşteriye Avantaj
 
Teknolojik cihazlara gasp, kapkaç, hırsızlık gibi olaylara ve kullanıcı hatalarına karşı satış sonrası hizmetler veren Cepkask A.Ş., müşterilere indirim, satış yapan müşteri temsilcilerine de kazanç fırsatı sunan Cep Puan uygulamasını, gelen yoğun talep karşısında devam ettirme kararı aldı.
 
Tüm Teknolojik Cihazlarda Geçerli
 
Teknolojik cihazlara yönelik sunduğu hizmet modeliyle sektörde bir ilk gerçekleştiren Cepkask’ın Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Gülgeç, “Cepkask Puan “ uygulamasının Cep telefonları dışında diğer elektronik cihazlar içinde geçerli olduğunu açıkladı. Gülgeç, “Biz bayilerimiz ve onların çalışanları ile birlikte sürekli büyüyen bir aileyiz. Bu sebeple müşteriye indirim, çalışana ise prim uygulamamızı önemsiyoruz. Sanılanın aksine “Cepkask Puan” sistemi cep telefonları dışında notebook, tablet, televizyon ve fotoğraf makinesi gibi teknolojik cihazlar için de geçerli.” açıklamasında bulundu.
 
Müşteri ve Müşteri Temsilcilerine Fırsat Sağlıyor
 
Müşteri temsilcilerinin ve müşterilerin “Cepkask Puan” uygulamasından nasıl yararlanacağına dair bilgi veren Tayfun Gülgeç, “Söz konusu hizmetle Cepkask,müşterilerine www.ekask.com.tr’de %30 indirim ve müşteri temsilcilerine de satışa uygun prim fırsatı sağlıyor.” dedi. Türkiye genelindeki Cepkask bayilerinde görev alan müşteri temsilcilerinin, cepkaskpuan.com adresinden kayıt olabildiği prim sistemini anlatan Gülgeç,“Cepkask Puan, müşterileriyle kendi referans numarasını paylaşan müşteri temsilcisine bu satıştan prim kazandırıyor. Müşteriye de, aldıkları güvence paketinde indirim sağlayan “Cepkask Puan” kazandırıyor.” ifadelerini kullandı.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır