menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Dijital deneyim tartışılacak

İsa ALTUN
İsa ALTUN
25 Nisan 2017, Salı
Dijital deneyim (DX) bugün sadece kurumların iş yapış tarzlarını etkilemekle kalmıyor, çalışanlardan profesyonellere, tedarikçilerden müşterilere yarattığı sayısız etkiyle sosyal ve kültürel bir iklim yaratıyor. “Dijital Çağ için Dinamik Değişimi Başlatmak” temasına odaklanan IDC Türkiye CIO Summit, 400’den fazla BT lideri ve teknoloji hizmet sağlayıcısını biraraya getirerek, üzerinde çok konuşulacak gündem maddeleriyle dijitalleşmeyi her ayrıntısıyla tartışmaya açacak.
 
Bölgenin dinamik ekonomisi Türkiye, gelenekselleşen IDC CIO Summit etkinliklerinden bir yenisini daha karşılamaya hazırlandı. Bu yıl sekizincisi düzenlenen IDC Türkiye CIO Summit 2017, dijital deneyimi (DX) merkeze aldı. Üç gün sürecek olan etkinlik dizisi canlı program akışı, uzman konuşmacıları ve zengin içeriğiyle gündemin nabzını tutarken, pazar aktörlerini de biraraya getiriyor.
 
IDC, 45 yerel pazarda etkinlik gösterdiği Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde, bilişim profesyonelleri açısından gerçek bir bilgi ve deneyim kaynağı olarak 150’den fazla analisti ve yoğun etkinlik programıyla fikir liderlerini buluşturmayı sürdürüyor. Faaliyet gösterdiği 30’dan fazla şehirde, CIO, BT yöneticisi ve diğer profesyoneller dahil 12 binden fazla yöneticiyle dirsek temasında olan IDC için, CIO Summit etkinliklerinin ayrı bir önemi var.
 
IDC Türkiye ülke direktörü Nevin Çizmecioğulları üç gün sürecek etkinlikte IDC’nin 3.Platform konseptini bütün boyutlarıyla tartışmaya açtıklarını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti: “Bulut, büyük veri, mobilite ve sosyal paylaşım üzerine kurulan 3.Platformun gerçekliği ve gücü hakkında bugün artık herhangi bir şüphemiz kalmadı. Bu platformun etkisini artıran dijital dönüşüm hızlandırıcılarıysa çeşitli ürün ve hizmetlerle artık hayatın tam kalbinde yer alıyor.”
 
Programda neler var?
 
IDC CIO Summit 2017 Türkiye üç güne yayılmış etkinlik programı süresince 200’ün üzerinde CIO’yu ve sektör temsilcilerini biraraya getiren kapsamlı networking olanakları, 50’den fazla konuşmacısı ve panelistiyle katılımcılarına renkli bir atmosfer yaşatmayı hedefliyor. Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Oteli’nde düzenlenecek etkinlikte dijital dönüşümün kurumlara ve profesyonellere sağladığı avantajlarının yanı sıra dijital dönüşümün kurumlar içindeki yol haritası gibi güncel konular da masaya yatırılacak. Teknoloji altyapısı ve uygulamaların, iş gereksinimleriyle nasıl uyum içinde konumlanması gerektiği, bu süreçte dijitalleşmenin sunacağı rekabet olanakları gibi profesyonellerin aklını kurcalayan sayısız konu yuvarlak masa toplantıları ve panellerde çeşitli örneklerle ele alınacak.
 
Küresel ve yerel dinamiklerin etkisinde dijital dönüşüm; yerel dijital deneyim örnekleri; teknoloji güdümünde şekillenen iş süreçleri, ürünler ve iş modelleri; dijital deneyimde liderlik ve CIO’nun değişen rolü; CxO profesyonelleri ile CIO etkileşimi; işletmedeki dönüşümün BT izdüşümleri; iş ve teknolojinin buluşma noktalarında kendini gösteren kurumsal mimarilerin geleceği; rekabetin en önemli belirleyicilerinden biri olan kurumsal veri ve analitikler ve daha birçok tamamlayıcı konu IDC CIO Summit 2017’nin ana gövdesini oluşturan tartışmalara damgasını vuracak.
 
IDC’nin Türkiye CIO Zirvesi 2017 etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen sturkay@idc.com adresinden Sarper Türkay ile iletişime geçiniz. Ayrıca, etkinlik hakkında #IDCTURKIYECIO hashtag’ini kullanarak tweet atabilir ya da etkinliğe özel hazırlanan idcciosummit.com/turkey_tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 
 
50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. 
 
IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye 
 
Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016'da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır