menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Comodo’dan güvenlik atağı

İsa ALTUN
İsa ALTUN
29 Ocak 2017, Pazar

Küresel düzeyde yenilikler üreten siber güvenlik çözümleri geliştiricisi ve dijital sertifikalarda dünya lideri Comodo,  Comodo Internet Security 10’u (CIS)  piyasaya sürdü. CIS 10, zararlı yazılımlara karşı güçlü bir kalkan sunacak şekilde geliştirildi. Bu benzersiz araç ‘Güvenli Alışveriş, Uygulamaların Engelini Kaldır ve Sanal Masaüstü’ gibi özellikleri yoluyla tarayıcılar ve tüm uygulamalar için çevrimiçi bankacılık ve alışverişe yönelik olağanüstü güvenlik sağlıyor. Söz konusu özellikler çok çeşitli siber güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde isteğe göre ayarlanabiliyor. Comodo’nun; kullanıcı dostu, güvenilir ve endüstri lideri default-deny (bilinmeyeni engelleyen) güvenlik yapısı, CIS’in ana unsuru olan kusursuz koruma özelliğini geliştiriyor ve yanlış pozitifleri tamamen yok edip sıfırıncı gün saldırılarını engelleyerek dosyaların yüzde 100’ünde güven sağlıyor. Güvenli alışveriş özelliği sayesinde kullanıcılar çevrimiçi bankacılık ve alışveriş sitelerini yüksek güvenlikli bir ortamda açabiliyor ve böylelikle bilgisayar korsanları veya zararlı yazılımlar tarafından hacklenemiyor, izlenemiyor veya görüntülenemiyor. Bu özellik;

·       Tarayıcınızdaki oturumları PC’deki diğer tüm süreçlerden izole ediyor

·       Tuş kaydedicilerin (key-logger) tuş vuruşlarını kaydetmesini engelliyor

·       Bilgisayarlarınıza uzaktan bağlantı yapılıyorsa sizi uyarıyor

·       Bilgisayar korsanlarının oturumlarınızdan ekran görüntüsü almalarını engelliyor

·       Sahte SSL sertifikalarını tespit ederek ortadaki-adam saldırılarını engelliyor

 

Bu yeni sürümün bir diğer önemli özelliği ise ‘Uygulamaların Engelini Kaldır’ özelliği. Pek çok internet kullanıcısının tecrübe ettiği gibi, zaman zaman bir program çalıştırılmak istendiğinde güvenlik yazılımı bir bariyer koyar ve programı durdurur. Bu bir güvenlik duvarı veya anti-virüs olabilir ama eğer kullanıcılar o işleme devam etmek istediklerinden eminse ‘Uygulama Engelini Kaldır’ özelliği sayesinde programları hızla ve kolaylıkla onları engelleyen güvenlik bileşeninden kurtarabilirler.

Bir diğer sevilen özellik ise, işletim sistemlerini sanallaştırma işlevine sahip Sanal Masaüstü özelliği. Bu özellik çocuklar ve diğer kullanıcılar için güvenli bir oyun alanı yaratıyor. Çocuklar oyun indirir veya uygulama çalıştırırken ve internette dolaşırken kolaylıkla virüs kapabilirler. Sanal Masaüstü özelliği sayesinde içeriği sıfırlamak ve böylelikle zararlı uygulama ve dosyaları yok etmek mümkün. Uygulamalar sanal bir ortamda çalışırken “sandbox” teknolojisinin yardımıyla cihaz kusursuz işleyecek ve zararlı uygulama veya dosyalar ile tüm tehditler sanal bir “hapishaneye” kapatılacaktır.

CIS, doğası gereği ücretsiz bir üründür. Bütün özellikler sıfır maliyetle temin edilir. Kullanıcılar yalnızca tamamıyla isteğe bağlı hizmetler için ödeme yaparlar. Örneğin CIS Pro, canlı PC desteği sunabilir ve CIS Complete bulut yedekleme hizmeti sağlayabilir.

Comodo’nun Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan yardımcısı Egemen Taş, “CIS’i geliştirirken basitliği, kullanım kolaylığını ve tutarlığı artırıp aynı zamanda Comodo’nun benzersiz otomatik tehdit önleme teknolojisi yoluyla kusursuz koruma yaratmaya odaklandık” dedi.  Taş, bu noktada Comodo’nun internette güvenliği herkese hak gören yaklaşımına da dikkat çekerken, “Güvenlik ve koruma, CIS’in mihenk taşları ama ürünümüzün erişilebilir olması da bizim için aynı derecede önemli. Güvenliğin bir lüks değil, hak olduğuna inanıyoruz ve tüm interneti her geçen gün daha da güvenilir kılmak yolunda adımlar atıyoruz” diye konuştu.

 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır