menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Çocuklara Hediye Seçerken Güvenliği Göz Ardı Etmeyin

İsa ALTUN
İsa ALTUN
12 Ocak 2017, Perşembe
Günümüzde oyun konsolları, bilgisayarlar, akıllı saatler, telefonlar, tabletler ve oyuncaklar çocukların oyun ve eğlence alışkanlıklarını şekillendiren en önemli cihazlar. Dolayısıyla aileler için en önemli nokta çocukları bu teknolojiden mahrum bırakmadan eğlence ve güvenli kullanım arasındaki dengeyi sağlamak. Trend Micro, ailelerin bu dengeyi sağlamasına yardımcı olabilmek adına, çocuklarına uygun akıllı cihaz seçerken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlatıyor.
 
·         Cihaz alırken bu cihazın çocukların hangi bilgilerini kayıt altına aldığına dikkat etmek cihaz seçiminde oldukça önemli. Bu cihazı kullanırken çocukların isim, adres fotoğraf gibi bilgilerinin paylaşımının mutlaka ailelerin kontrolünde olması gerekiyor.
 
·         Cihazda kamera bulunup bulunmadığı mutlaka kontrol edilmeli. Çocuklar bu cihazla fotoğraf çekebiliyorlar mı? Bu fotoğrafları nerelerde paylaşıyorlar ya da çekilen fotoğraflar cihazda mı yoksa internette mi depolanıyor? Aileler bu ayrıntılara hakim olurlarsa herhangi bir sorun yaşamadan dosyaları ve fotoğrafları kontrolleri altında tutabilirler.
 
·         Birçok çocuk küçük yaşlarda telefon kullanmaya başlıyor. İstenmeyen kişilerin çocukla iletişim kurmasını engellemek için bu akıllı telefonların iki yönlü iletişiminin sınırlandırılabilmesi de oldukça önemli. Aileler bu şekilde çocukları için güvenli bir iletişim ortamı yaratabilir.
 
·         Kullanılan cihazın ses ya da yüz tanıma özeliğinin olması da cihaz üzerinde kötü niyetli insanların ulaşabileceği daha fazla bilginin depolandığını gösteriyor.
 
·         GPS özellikli cihazlar, başkalarının çocuğunuzun yerini veya olağan rotalarını izlemesine imkân veriyor. Aileler, bu durum için coğrafi etiket ayarlarını yöneterek, çocuklarının etiketlendiği konumu yalnızca şehir olarak paylaşmasını sağlayabilir.
 
·         Üzerinde mikrofon bulunan akıllı cihazların hangi durumlarda ses kaydı yaptığından haberdar olmak da çocuklara uygun cihaz seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.
 
·         Birçok cihaz SMS ya da internet gibi farklı platformlardan yazılı mesaj atılabilmesini mümkün kılıyor. Çocukların hangi platformlardan mesajlaştığının takip edilmesi de önemli bir ayrıntı.
 
·         Çocuğunuzun kullandığı cihazın, içinde depoladığı bilgileri bulut ortamına kaydedip etmediği de bilginin kontrolü ve güvenliği açısından, ailelerin dikkate alması gereken bir konu.
 
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün Tercihi AirCom Oldu!
 
Türkiye’de ilk Sabit ve Mobil WiMAX Kablosuz Altyapısını kurup işleten Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün Kablosuz Ekipmanlarının Bakım İhalesi’ni AirCom Teknoloji kazandı.
 
İhale çerçevesinde, AirCom Teknoloji’nin, 20 yıllık deneyime sahip proje ve teknik kadrosu, 1 yıl boyunca Eskişehir İl Emniyeti için;
Genişband görüntü (MOBESE) aktarımında kullanılan kablosuz IP Backhaul altyapısının bakımı, Network’ün IP yapılanmasının yenilenmesi, Wireless Network Planlamasının ve Radyo Frekans Planlamasının tekrar yapılandırılması, Polnet, KGYS Network’ü ve VLAN ayarlarının tekrar kurgulanması, yeni nesil NMS Server’ın kurulumu, Sistem Monitoring ve Eğitim hizmetlerini verecek.
 
Emniyet’in Network’ü ‘güvenli ve emin ellerde’!
 
Bakım Anlaşması’nın imza töreninde konuşan Emniyet Yetkilileri, suçun önlenmesi ve suçlunun yakalanmasında önemli rol oynayan MOBESE altyapısındaki kablosuz ekipmanlar ve Emniyet iç network’ünün yapılandırma-bakımının güvenli ve emin ellerde olması gerektiği mecburiyetinin altını çizdiler.
 
Türkiye’nin saygın kurum ve kuruluşlarının, AirCom’u seçiyor olmasından dolayı mutluyuz
 
Törende konuşan AirCom Teknoloji CEO’su Ömer Demir ise, “Intracom’un tek yetkili distribütörü olan AirCom Teknoloji, kablosuz teknolojiler, saha deneyimi ve Intracom markasının yüksek kalite anlayışı ile Eskişehir İl Emniyeti Müdürlüğü’nün bakım çalışmalarını yaparken, sahip olduğu kalite politikaları çerçevesinde büyük titizlikle hareket edecektir. Kritik networkler için gerekli kablosuz altyapılara ihtiyaç duyan her kurumun AirCom Teknoloji’yi tercih etmesinin yegâne sebebi şirketimize duydukları güvendir ve biz bu güveni boşa çıkarmıyoruz” dedi.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır