menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

CLONERA VERİ GÜVENLİĞİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
27 Mart 2019, Çarşamba
Dünyadaki her üç şirketten biri iş kesintisi yaşarken sağlık kurumlarındaki veri güvenliği, hastalar için hayati önem taşıyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümü ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin veri güvenliğini sağlayarak korkunç sonuçlara yol açacak iş kesintilerine karşı güvence veriyor.
 
 
 
Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera, felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümüyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 60 kritik sunucusunu iş kesintisine karşı garanti altına alıyor. Söz konusunun insan hayatı olduğu sağlık sektöründe tek bir hatanın binlerce veriyi etkileyeceğini belirten Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Direktörü İlhan Semerci, olası risklere önceden müdahale eden Clonera’nın felaket kurtarma çözümü sayesinde sistemlerinin hiç aksamadan işlediğini vurguluyor.
 
 
 
“Clonera ile Veri Kaybetme İhtimalimizi Ortadan Kaldırdık”
 
 
 
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin günlük ortalama 1.500 acil servis hastasına müdahale, 120’den fazla ameliyat ve 10.000 poliklinik muayenesi gerçekleştiren bir kurum olduğunu belirten İlhan Semerci, veri güvenliklerine yönelik hayati dokunuşu Clonera ile yaptıklarını belirtiyor.
 
 
 
Veri güvenliğinde oluşabilecek hataların dönüşü olmaz sorunlara sebep olabileceğini dile getiren İlhan Semerci, hastane içi iletişim, bilgi paylaşımı ve veri kaybının Clonera sayesinde kusursuz şekilde işlediğinden dolayı mutluluk duyduklarını paylaşıyor. Semerci, “Dünyadaki her üç şirketten biri iş kesintisiyle karşılaşıyor. Clonera ile, herhangi bir servis ya da sunucumuzda problem yaşamamız halinde kendi veri merkezimizdeki sorun çözülünceye kadar ciddi bir hizmet kesintisi yaşamaksızın operasyonlarımızı sürdürmeyi garanti altına almış durumdayız. Clonera’nın çözümleri herhangi bir iş kesintisi anında dakikalar içerisinde ve hiç veri kaybetmeden işimize devam etmemize imkan verecek.“ diyor.
 
 
 
“Clonera’nın 7/24 Proaktif Desteği Bize Güven Sağlıyor”
 
 
 
“Tıpta önleyici tedaviler çok önemlidir. Olası bir vaka tespit edilir ve risk vücuda yayılmadan ortadan kaldırılır. Clonera da bizim veri güvenliğimiz için bunu yapıyor.” Diyen İlhan Semerci, “Bir hasta dosyasının hastane içindeki farklı birimler tarafından incelenmesi ve ulusal veri bankalarından bilgi ve belgelere erişilmesi işlemlerini Clonera ile kolay ve aralıksız şekilde gerçekleştiriyoruz.” sözleriyle Clonera felaket kurtarma ve iş sürekliliği hizmetlerinin önemini ifade ediyor.
 
 
 
Clonera sayesinde zamandan, yüklü bir yatırım maliyetinden ve iş gücünden tasarruf ettiklerini paylaşan Semerci, “Böyle bir altyapının kurulması ve işletilmesi normalde ciddi bir donanım, lisans ve barındırma maliyetini beraberinde getiriyor. Clonera’nın  bu fırsatı bize hazır çözüm olarak sunmasıyla mali açıdan kazanç sağlıyor, iş gücünden ve zamandan tasarruf ediyoruz. Ayrıca Clonera’nın ne zaman ihtiyacımız olsa saniyeler içinde devreye giren 7/24 proaktif desteği bize güven sağlıyor.” ifadelerinde bulunuyor.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır