menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

CANLI BOMBA TESPİT SİSTEMİ TÜRKİYE’DE

İsa ALTUN
İsa ALTUN
07 Temmuz 2017, Cuma
Saatte 10 bin kişiyi taramadan geçiren yeni nesil canlı bomba tespit sistemi artık Türkiye’de. AKBA Teknoloji’nin Türkiye’ye getirdiği “İnsan Güvenliği Radarı” dünyada ilk gerçek zamanlı olarak, insan akışını engellemeden tarama sağlayıp canlı bombayı 10 metreden tespit edebiliyor.
 
Müşterilerinin güvenlik ve savunma alanındaki ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş niş çözümler üreten AKBA Teknoloji ve Savunma Sanayi, dünyaca ünlü Apstec Systems™ ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle “İnsan Güvenliği Radarı”nı Türkiye’ye getirdi. Canlı bomba vakalarını yüzde 100 tespit edebilen sistem, sıvı ve katı patlayıcı maddeleri, karışımları ve ev yapımı bütün patlayıcıları tespit edebiliyor.
 
Diğer sistemler saatte ortalama 350 kişiyi taramadan geçirirken ‘İnsan Güvenliği Radarı’, insanları sıraya sokmaya gerek duymadan, gerçek zamanlı olarak saatte 10 bin kişiye kadar tarama yapabiliyor. Sistem, havalimanı ve AVM’ler gibi kalabalık alanlarda ve iç ortamlarda canlı bombayı 10 metreden tespit edebiliyor. 14 yıllık AR-GE çalışması sonunda geliştirilen yeni nesil güvenlik sistemi, dünyada gerçekleşen tüm canlı bomba vakalarını analiz edilerek geliştirildi.
 
İngiliz Kraliyet ailesinin Baş Güvenlik Danışmanı Stephen Cooper’ın danışmanlığında geliştirilen ve terörle mücadelede üst düzey çözüm sunan yeni sistem, Amerika’dan Avrupa ve Ortadoğu’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada birçok ülkenin istihbarat ve güvenlik birimleri tarafından kullanılıyor.
 
Şirzat Balin: “Amaç ülkenin bekası ve güvenliği”
 
Dünyada kendini kanıtlamış yeni nesil güvenlik çözümlerini Türkiye’ye getirmeyi temel amaç edindiklerini belirten AKBA Teknoloji Kurucu Ortağı Şirzat Balin, “AKBA Teknoloji ve Savunma Sanayi olarak bu sistemi Türkiye’ye getirmemizdeki öncelikli amacımız ülkemizin bekası ve güvenliğidir. İnsan Güvenliği Radarı’nın terörle mücadele konusunda ülkemize yeni bir vizyon katacağını düşünüyoruz. AKBA olarak dünyada kendini kanıtlamış yeni nesil güvenlik çözümlerini ülkemize getirmek üzere bir misyon edindik. Bu anlamda drone tespit sistemi, çelik yelekli yaralanmalarda otomatik alarm veren yaralanma tespit sistemi, mobil x-ray cihazları, kesintisiz yüksek kalitede canlı görüntü aktarımı ve özellikle sınır bölgeleri, boru hatları, rafineriler ve benzeri kritik bölgelerin korunmasında kullanılan yer sensörleri gibi niş teknolojileri ülkemize getirerek kamu ve özel sektör müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler üretiyoruz” diye konuştu.
 
ESET Türkiye, yükselen yıldız
 
ESET Türkiye, kurumsal kategoride elde ettiği başarı sayesinde global ESET sistemi içinde 166 ülke arasında ‘Enterprise Champion 2017’ ilan edildi ve ‘Rising Star - Yükselen Yıldız’ plaketiyle ödüllendirildi. ESET Türkiye, bu ödülü, orta ve büyük ölçekli işletmeler segmentindeki müşteri sayısını %12 arttırması sayesinde aldı.
 
Dünyanın en büyük bilgi güvenliği şirketlerinden biri olan ESET’in 166 ülkedeki temsilcisi 29 Mayıs – 02 Haziran 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Atina kentinde düzenlenen küresel iş ortakları konferansında (ESET Partner Conference) bir araya geldi.166 ülke arasında ‘Enterprise Champion 2017’ ilan edildi ve ’Rising Star’ yani ‘Yükselen Yıldız’ plaketiyle ödüllendirildi.
 
ESET'in Türkiye’deki temsilcisi ve münhasır distribütörü Stratus Bilişim Sistemleri A.Ş., bu konferansta 166 ülke arasında ‘Enterprise Champion 2017’ ilan edildi ve ’Rising Star’ yani ‘Yükselen Yıldız’ plaketiyle ödüllendirildi.
 
ESET Türkiye, Enterprise olarak tanımlanan kurumsal kategoride ve özellikle de orta ve büyük ölçekli işletmeler segmentinde son bir yılda yüzde 12’ye ulaşan oranda müşteri büyümesi ile elde etti.
 
Türkiye'nin en kalabalık internet güvenliği kadrosuna sahibiz
Ödülü değerlendiren ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, ”Dijital güvenlik konusunda Türkiye’de kurumların artan oranda ESET yazılımlarını tercih etmesi, bizi küresel ESET sistemi içinde yükselen yıldız haline getirdi” açıklamasını yaptı.
 
Soria, sözlerini şöyle sürdürdü: ”ESET, global düzeyde 1300 kişiye ulaşan personeliyle hizmet veriyor. ESET Türkiye olarak ise 55 kişilik ekibimizle antivirüs ve internet güvenliği konusunda Türkiye’deki en kalabalık, en iyi ve en istikrarlı hizmet kadrosunu bulunduruyoruz. Ayrıca 7/24 Türkçe Teknik Destek hizmetimiz, bu konuda Türkiye’deki ilk uygulama olarak öne çıkıyor. Tüm bunlar ESET Türkiye’yi, kurumların aradığı etkili dijital güvenlik ve istikrarlı hizmetin en doğru adresi haline getiriyor."

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır