menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bulut Veri Yönetimi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
26 Ocak 2019, Cumartesi
Akıllı Veri Yönetimi sağlayan yedekleme çözümleri şirketi Veeam® Software yakında çıkacak olan Veeam Availability for AWS ve Veeam Availability Console v3’ün yanı sıra Veeam Availability Suite 9.5 Update 4’ün bir parçası olarak yeni bulut veri yönetimi yetkinliklerini piyasaya çıkardığını duyurdu.
 
Bu yeni yetkinliklerin getirdiği hesaplı veri saklama, buluta taşıma ve veri mobilitesinin kolaylığı, Amazon Web Hizmetleri’ne (AWS) yönelik buluta özel yedekleme ve koruma, bulut için hazırlanmış taşınabilir lisanslama, artırılmış güvenlik ve veri yönetimi ve diğer birçok çözüm sayesinde hizmet sağlayıcıları, Veeam destekli hizmetlerini pazara eskisinden çok daha basit bir şekilde sunacaklar.
 
BT yöneticileri çoklu bulut ortamlarındaki bulut iş yükleri için giderek daha fazla endişeleniyorlar. BT yöneticilerinin yüzde 58’i veri taşımanın zor olduğundan, yüzde 82’si uygulama çalışma süresinden duydukları endişeden ve yüzde 61’i de bulut iş yükü yedekleme ve kurtarması konusunda kendilerini yeteri kadar güvende hissetmediklerinden bahsediyor.[i] Veeam’in yeni yetkinlikleri büyük ölçekli şirketlerin BT yöneticilerinin tüm bu endişe ve zorluklarına cevap olarak geliştirildi.
 
Veeam Kurucu Ortağı ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ratmir Timashev, Veeam’in kurulmasıyla birlikte, modern üst düzeyde sanallaştırılmış şirket içi ortamlarındaki yedekleme ve veri yönetimi pazarının liderliğini ele geçirdiğini belirtiyor. “Veeam Availability Platform’un en son sürümü bugüne kadar çıkardığımız en önemli ve en çok beklenen ürünlerden biri. Kurumların bulunduğu yerden bağımsız olarak hibrit buluta taşınmalarına ve veriyi erişilebilir tutmalarına yardımcı olacak basit, esnek ve güvenilir bir çözüm. Bugün yaptığımız duyuru Bulut Veri Yönetimi’ndeki pazar liderliğimizi pekiştirirken AWS, Microsoft Azure, IBM Cloud ve 20.000’in üzerindeki hizmet sağlayıcımızla olan güçlü işbirliğimizi de geliştiriyor. Forbes 2018 Dünyanın En İyi 100 Bulut Şirketi’nden biri olarak seçildik ve son iki senedir de Microsoft Yılın ISV İş Ortağı’yız. Bunlar bulut veri yönetimindeki liderliğimizi kanıtlayan noktalar ve bu son ürünümüzle de konumumuzu güçlendirdik.”
 
Veeam Availability Platform, yeni özellikleriyle kurumlara çeviklik, erişilebilirlik ve hız sağlıyor:
 
Veeam Availability Suite 9.5 Update 4
 
Bulut Katmanı: Amazon Simple Storage Service (Amazon S3), Azure Blob Storage, IBM Cloud Object Storage’ın yanı sıra Amazon S3 ile uyumlu hizmet sağlayıcıları ve şirket içi depolama çözümleri yanında yerel, ekonomik nesne depolama entegrasyonu kullanarak uzun dönemli veri saklama için limitsiz kapasite sunuyor. Kurumlar, Veeam ile diğer yedekleme sağlayıcılarının bulut sağlayıcının depolama maliyetinin üzerine koyduğu “bulut vergisi”ni ortadan kaldırarak bulutta veri depolama için iki defa ücretlendirilmekten kurtulacak.
 
Bulut Mobilitesi: İşletmeler, iş sürekliliğini ve erişilebilirliğini sağlamak, çevikliği artırmak ve hibrit bulut ortamlarındaki harcamaları en uygun duruma getirmek için şirket içinde saklanan ya da bulut tabanlı iş yüklerini iki kolay adımda AWS, Azure ve Azure Stack’e taşıyabilecek, yükleyebilecek ve kurtarabilecek.
 
Geliştirilmiş Veeam DataLabsTM: İşletmeler, DataLabs Aşamalı ve Güvenli geri yüklemeyle GDPR’a hazır olan ve zararlı yazılımlara karşı korumayı da içeren artırılmış güvenlik ve veri yönetim seçeneklerine sahip olacak.
 
Akıllı Tanılama: Kurumlar yapılandırma problemlerinin proaktif çözümlenmesi sayesinde yönetim ve destek harcamalarını azaltabilecek..
 
Geliştirilmiş Hizmet Sağlayıcılara Yönelik Veeam Cloud Connect Replication (VCC-R): VMware vCloud Director kullanan hizmet sağlayıcılar, daha düşük TCO (toplam mülkiyet maliyeti) ve daha yüksek kar için DRaaS’e (Hizmet Olarak Felaket Kurtarma) yönelik var olan ağ, altyapı ve self servis yönetiminden faydalanabilecek.
 
AWS için Veeam Availability
 
Veeam Availability Platform’un bir parçası olarak bu yeni çözüm, pazar lideri Veeam N2WS buluta özel yedekleme ve AWS iş yüklerini kurtarmayı, yedeklenmiş veriyi merkezi Veeam veri havuzunda toplama yetkinliğiyle birleştiriyor. Bu yeni ürün ile kurumlar verilerini çoklu bulut ortamlarında güvenli bir şekilde taşıyıp bir bütün şeklinde yönetebilecekler. Ayrıca bulut uygulamalarına erişim kaybı riski azalacak ve AWS verisinin kazayla silinmesi, AWS hesap erişiminin kaybı engellenirken, veri seviyesi güvenlik tehditleri ve kesintilere karşı korunma da sağlayacak. Ayrıca:
 
Buluta özel, ajansız veri koruma: Kurumlar bu özellik sayesinde AWS anlık görüntülerini kullanarak AWS için amaca uygun veri korumaya ve anında kurtarmaya sahip olacak.
 
Bulut Mobilitesi ve Tasarruf: Kurumlar, Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) altyapısından yedeklemeleri ayırarak ve Amazon S3 nesne depolama ya da şirket içi yedekleme veri havuzunda ekonomik bir şekilde veriyi depolayarak masraflarını düşürecek ve yedeklemenin 3-2-1 kuralının gerektirdiği veri ayrımını gerçekleştirecek.
 
Güçlü, Güvenilir Kurtarma Teknolojileri: Kurumlar kendini kanıtlamış Anında Kurtarma ve şirket içi veri merkezindeki felaket kurtarma ve buluta geri yüklenebilme özelliği ile sektör lideri RTO’ya (Kurtarma Zamanı Hedefleri) ulaşabilecek.
 
Veeam Örnek Lisanslama (VIL)
 
Veeam’in yeni buluta hazır lisanslaması, çoklu bulut ortamlarında BT çevikliği ve iş yükü mobilitesi sağlayan sektörün ilk taşınabilir abonelik lisanslamasıdır:
 
Taşınabilir: Lisanslar, iş yükleri, platformlar arasında yer değiştirdiğinde otomatik olarak taşınıyor: “VMware – Hyper-V – Fiziksel – Windows – Linux – AWS – Azure – IBM Cloud – diğer” herhangi bir ek lisans masrafı olmadan kurumlara çoklu bulut stratejilerinde yardımcı oluyor.
 
Basit: Veeam lisansları almak ve yönetmek oldukça kolaylaştırılarak kurumların zaman ve kaynaklarından tasarruf etmelerine yardımcı oluyor.
 
Lisans taşınabilirliğini ve basitliği hiçbir ek ücret olmadan birleştiren Veeam, sektördeki dengeleri yeniden bozuyor.
 
Veeam Availability Console v3
 
20.000’den fazla Veeam Bulut ve Hizmet Sağlayıcısı (VCSP) BaaS (Hizmet Olarak Yedekleme) ve DRaaS (Hizmet Olarak Felaket Kurtarma) hizmetlerinin büyümesini ve dağılmasını hızlandıracak:
 
Bayi Katmanı: Bulut hizmet sağlayıcıları (CSP), yönetilmiş hizmet sağlayıcıları (MSP) ve bayi kanalı iş ortakları (VAR) işbirliği yaparak ortak müşterilere değer katabilirler. Bunu yaparken de iş ortağı markalı portal, müşteri kurulum özellikleri, izleme yetkinliklerini içeren üç katmanlı (SP – VAR – müşteri) yetkinlikten hangisi kendilerine en uygunsa ondan yararlanabilecek.
 
Büyütülebilir Mimari: Hizmet sağlayıcılar, çoklu Veeam Cloud Connect (VCC) kurulumları ile birlikte daha fazla kurum ve cihazı destekleyecek ölçeklenebilirliğin benzersiz seviyelerini deneyimleyecek ve cirolarını artıracak.
 
İyileştirilmiş Lisans yönetimi ve Kullanım Raporlaması:İş ortakları, yönetimi ve raporlamayı Veeam Backup & Replication, Veeam Cloud Connect ve Veeam Agent üzerinden toparlayacak, Veeam destekli hizmetlerle ürünlerini ve hizmetlerini çok daha kolay bir şekilde pazara sunabilecek.
 
Genişletilmiş RESTful API desteği: Sağlayıcılar sayısız yeni RESTful API’nin eklenmesiyle verimliliği artırabilecek, kendi geliştirdikleri ya da üçüncü parti sistemlerle çok daha entegre olabilecek.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır