menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bug Bounty Programı

İsa ALTUN
İsa ALTUN
30 Mayıs 2017, Salı
Uzman birey ve kuruluşları Kaspersky Lab ürünlerinde bulunan zayıf noktaları ve yazılım hatalarını bildirmeye teşvik eden Bug Bounty Programı’nın kapsamı genişletildi. Önde gelen bir yazılım hatası tespitlerini ödüllendirme platformu olan HackerOne ile ortaklaşa Ağustos 2016'da başlatılan program, altı ay içerisinde 20’den fazla yazılım hatasının ortaya çıkarılmasını sağladı. Sonuç olarak program uzaktan kod çalıştırma hatalarını keşfeden güvenlik araştırmacılarına daha fazla ödül verecek şekilde genişletildi.
 
Bug Bounty Programı kapsamında, araştırmacılardan Kaspersky Lab’ın kurumlara ve son kullanıcılara yönelik amiral gemisi ürünleri Kaspersky Internet Security 2017 ve Kaspersky Endpoint Security 10’u incelemeleri istendi. Programın ikinci aşamasına Kaspersky Password Manager 8 de dahil edildi. Kaspersky Lab ek bir teşvik olarak, uzaktan kod çalıştırmayla ilgili hata tespitleri için verilen ödülleri 2000 dolardan 5000 dolara yükseltti.
 
Günümüzün giderek daha karmaşık hale gelen güvenlik ortamında “bug bounty” adı verilen yazılım hatası buldurma girişimleri, bünyeleri dışındaki araştırmacıları yazılımlarındaki açıkları bulmaya teşvik etmek konusunda güvenlik şirketlerine etkili bir yol sunuyor. Bu strateji, kullanıcılara en etkili korumayı sağlayan araçların sürekli olarak geliştirilmesine yardımcı oluyor.
 
Kaspersky Lab CTO’su Nikita Shvetsov, “Müşterilerimizin güvenliği bizim önceliğimizdir. İşte bu yüzden ürünlerimiz için bağımsız araştırmalar yapılması konusunu çok ciddiye alıyor ve sınıfının en iyisi teknolojilerimizi geliştirmeye devam ederken bu araştırma sonuçlarından faydalanıyoruz. Ağustos ayından bu yana, Bug Bounty Programımızın dahili ve harici tehdit azaltma önlemlerimizi optimize ederek ürünlerimizin dayanıklılığını sürekli olarak iyileştirmek konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden programı genişletmeye karar verdik. Dünya çapındaki güvenlik araştırmacılarının hevesli katılımlarını takdirle karşılıyoruz. Saygımızın bir işareti olarak, çözümlerimizi güçlendirmemize yardımcı olmadaki katkıları için, programın bu ikinci aşamasındaki ödülü artırdık ve kapsamını diğer önemli Kaspersky Lab ürünlerini de içerecek şekilde genişlettik” dedi.
 
“Kaspersky Lab, güvenliği her düzeyde ön planda tutan bir kuruluş için mükemmel bir örnek” diyen HackerOne Kurucu Ortağı ve CTO’su Alex Rice, “Hem tüketicileri hem de kurumları koruma konusundaki sorumluluklarının farkındalar ve mevcut zayıf noktaların onlardan faydalanılmadan önce tespit edilip düzeltilmesini sağlamak adına her adımı atıyorlar. Programlarını genişletiyor olmaları, küresel beyaz hacker topluluğuna yaptıkları yatırıma bağlılıklarını ve güvenlik pazarındaki rekabette öne çıkmaya verdikleri önemin bir göstergesi.” dedi.
 
UZAKTAN EĞİTİM FIRSATI
 
Türkiye’deki tüm işletmelerin dijitalleşmesine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone, İşini Yarına Hazırlayan KOBİ’lere uzaktan eğitim fırsatı sunuyor. Enocta iş birliği ile hayata geçirilen Vodafone E.Kobi Eğitim Platformu sayesinde KOBİ’ler hem rekabette bir adım öne çıkıyor hem de verimliliklerini artırıyor. Her an her yerden ulaşılabilen eğitim ve gelişim platformu, 500’den fazla eğitim başlığıyla KOBİ’lerin dijitalleşmesine yardımcı oluyor. Türkiye'nin dijital geleceğine liderlik eden Vodafone, Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki işletmeleri yarına hazırlamaya devam ediyor. Başta KOBİ'ler olmak üzere tüm işletmelerin güvenilir teknoloji ortağı olan Vodafone, Enocta iş birliği ile hayata geçirdiği Vodafone E.Kobi Eğitim Platformu ile İşini Yarına Hazırlayan KOBİ’lere her an her yerden uzaktan eğitim fırsatı sunuyor.
 
Toplamda 500’den fazla eğitim başlığıyla KOBİ’lerin yanında olan platform, Dijital Dönüşüm, Büyümenin Yolu: Verimlilik ve Üretkenlik, Büyüyen KOBİ Yol Haritası, Finansman Erişimi ve Yönetimi, İşin Kuralları: Mevzuat ve Standartlar Ne Diyor?, Başarılı Bir Yönetici Olmanın Sırları, Yönetimde Kurumsallaşmanın Sırları, İş Hayatında Başarının Püf Noktaları, Müşteriye Erişmek ve Yönetmek gibi ana başlıklarda eğitim sunuyor. Türkiye’nin e-öğrenme alanındaki ilk ve öncü şirketi Enocta iş birliği ile hayata geçirilen platformdan enoctakobi.com’a girip kayıt olarak yararlanmak mümkün. Üstelik tüm eğitimler Red Business’lılara ilk ay ücretsiz olarak sunuluyor. Platforma kayıt olan KOBİ’ler, eğitimden yararlanmasını istediği çalışanların sayısını belirleyerek, 3-5-10-15 ve 20 kişilik paketlerden birini satın alabiliyor.
 
Sinan Kızıldağ: “Çalışanları çok daha hızlı ve etkin bir şekilde eğitme fırsatı”
 
Vodafone olarak başta KOBİ’ler olmak üzere tüm işletmeleri mobil teknolojiler yoluyla yarına hazırlamaya devam ettiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ, “Bu kapsamda, Vodafone İş Ortağım çatısı altındaki işletmelere her an her yerden hizmet verecek Vodafone E.Kobi Eğitim Platformu adını verdiğimiz uzaktan eğitim sistemini hayata geçirdik. Bu platform sayesinde KOBİ'ler çalışanlarını çok daha hızlı ve etkin bir şekilde eğitme fırsatı bulacak. Böylece KOBİ’ler hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edecek. Vodafone olarak KOBİ'lerle etkin iletişim kurmayı ve iş birliği yapmayı önceliklendiriyor, onların potansiyellerini hayata geçirme konusunda önemli adımlar atıyoruz. Hizmete sunduğumuz bu platform da bunun en son örneği. Sürdürülebilir bir KOBİ ekosistemi yaratma hedefiyle KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır