menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

BT Güvenlik testi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
18 Ağustos 2020, Salı
ESET, AV-Comparatives H1 İş Güvenliği Testi 2020’de Endpoint Protection Advanced Cloud ile yüksek puanlar elde etti. ESET tehdit algılama laboratuvarları sorumlusu Jirí Kropác “AV-Comparatives’de ESET’in elde ettiği sonuçlar, kendimizi müşterilerimize ve her zaman en iyi BT güvenlik çözümleri sunma sözümüze adadığımızın en iyi göstergesi. Tüm testlerde harika sonuçlar elde ettiğimiz için gururluyuz. dedi.
 
Jirí Kropác, ESET’in elde ettiği başarının korumaya ağırlık vermenin yanı sıra yanlış teşhisleri en aza indiren hafif bir çözüm sunan teknolojisinde dikkatli bir tasarımın ve tüm parametrelerin dengeli bir şekilde bir araya gelmesi sayesinde gerçekleştiğini söyledi.Testlerde elde edilen tüm sonuçları değerlendirdiklerinde ve bu değerlendirme sonucunu genel sonucun bir göstergesi olarak düşünüldüğünde, ESET‘in açık ara en iyi performansı sergilediğini paylaştı.
 
Önde gelen bağımsız bir test kuruluşu olan AV-Comparatives, yüksek doğruluğa sahip testlere yönelik gerçek dünya ortamı oluşturmak üzere tüm dünyadan kötü amaçlı yazılım örneklerinin bulunduğu en geniş koleksiyonlardan birini kullanıyor. Raporda, 19 markayı değerlendirmek üzere Gerçek Dünya Koruması, Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma ve Performans Testlerinden oluşan bir dizi test kullanıldı.
 
Yanlış teşhis testinde sıfır hata puanı
 
ESET, tüm testlerde sıfır “Yanlış Teşhis” puanı aldı. Yanlış teşhisler gerçek bir bulaşma kadar sorun çıkarabiliyor. Yanlış teşhislerden kaçınma tüm virüsten koruma ürünlerinin hayati önem taşıyan bir unsuru olarak ön plana çıkıyor. AV-Comparatives, Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testinin ve Gerçek Dünya Koruma Testinin bir parçası olarak kapsamlı bir yanlış teşhis testi uygulamıştır.
 
Gerçek Dünya Koruma Testi
 
AV-Comparatives Gerçek Dünya Koruma Testi, sıradan bir şirket kullanıcısının internette gezinirken karşılaşabileceği çevrimiçi kötü amaçlı yazılım saldırılarını taklit ediyor. Bu testin en son sürümü, doğrudan kötü amaçlı yürütülebilir dosyaları hedef alan URL’leri içeren 767 test durumundan oluşuyor. Kaçırılan örneklerin sayısı sıfır ile 27 arasında değişirken kaçırılanların ortalama sayısı ise altıdır. Ayrıca yanlış alarmların sayısı da sıfır ile 41 arasında değişiyor. ESET Endpoint Protection Advanced Cloud & Cloud Administrator, 3 durum hariç tümünü algıladı ve hiç yanlış alarm üretmedi.
 
Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testi
 
Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Koruma Testinde, kötü amaçlı yazılımların diskte önceden bulunduğunu veya doğrudan internetten girmek yerine başka bir şekilde test sistemine girdiğini varsayan bir senaryo düşünülüyor. Bu testte ESET kötü amaçlı yazılımlara karşı %99,9 koruma derecesine sahip dört markanın bulunduğu grupta yer alarak ikinci en iyi puanı elde etti ve yine hiç yanlış alarm üretmedi.
 
Performans Testi
 
Herhangi bir güvenlik yazılımı yüklü olmayan test makinesinde, tanınmış PC Mark değerlendirmesine göre yürütülen Performans Testi, 100 puan üzerinden verilen PC Mark puanıyla belirlenir. Bu teste skorlar 98,9 ile 92,5 puan arasında değişir. ESET Endpoint Security, 98,7 puanlık skor ile ikinci en hafif güvenlik çözümü oldu.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır