menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Bilişim ve Robotik Hareketi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
13 Eylül 2017, Çarşamba
 Dünya Robotik Şampiyonası’nda 4000 takım arasından dünya finalisti olmaya hak kazanarak ülkemizi gururlandıran Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA 3646, robotik çalışmalarını Türkiye’nin dört bir köşesine ulaştırmak amacıyla Bahçeşehir Kolejinin desteğiyle başlattığı “Bilişim ve Robotik Hareketi” için ilk adımı Giresun’da atıyor.
 
  8 Eylül’de Giresun’daki 3 okulda başlayan “Bilişim ve Robotik Hareketi” kapsamında bilgisayar laboratuarları yenilenecek, robotik takımları kurulacak ve daha çok çocuğun robotik çalışmalarıyla tanışması için çalışmalar yürütülecek.
 
Erken çocukluk eğitiminden itibaren verdiği kodlama ve robotik dersleriyle analitik düşünme ve problem çözme becerisine sahip bir nesil yetiştiren Bahçeşehir Koleji, kodlama eğitiminin yaygınlaşması ve Türkiye’nin dört bir yanında daha çok çocuğun kodlamayla tanışması için sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor.
 
  Ulusal ve uluslararası robotik yarışmalarındaki başarılarıyla isimlerinden söz ettiren Bahçeşehir Koleji robotik takımları, bilgilerini ve tecrübelerini Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki çocuklarla paylaşmak üzere bu sosyal sorumluluk hareketinin liderliğini üstleniyor.
 
   ABD’de düzenlenen Dünya Robotik Şampiyonası’nda iki kez Chairman’sAward almaya hak kazanan ve 2017 yılında Houston’da düzenlenen Dünya Robotik Şampiyonası’nda 4000 takım arasından dünya finalisti olan Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı INTEGRA 3646, bu kapsamda başlayan “Bilişim ve Robotik Hareketi” için çalışmalarına Giresun’da başlıyor.
 
  Çalışmalar kapsamında belirlenen okullardaki öğrenciler, Dünya Robotik Şampiyonası’nı düzenleyen FIRST Vakfından ve STEM eğitimi konusunda dünya çapında çalışmalar yapan önemli kişilerin isimlerinin verileceği robotik laboratuarları da ve i5 işlemcili toplam 50 bilgisayar bağışını da içeren fiziki olanaklarla desteklenecek.
 
   Öğrenciler, INTEGRA 3646 üyelerinin mentorluğunda3 gün boyunca kodlama ve robotik çalışmaları yapacak. Çalışmaların sonunda seçilecek toplam 12 öğrenciden oluşacak 2 grup, 2018 Mart ayında İstanbul’da düzenlenecek FLL turnuvasına katılarak robotik yarışmalarını deneyimlemeleri sağlanacak.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır