menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Babalara Hediye İnternetten Alınıyor

İsa ALTUN
İsa ALTUN
17 Haziran 2017, Cumartesi
E-ticaretin lider platformu Hepsiburada’nın rakamlarına göre bu yıl Babalar Günü döneminde yapılan alışveriş miktarı bir önceki seneye göre %100 artış gösterdi. Babalar için hediyelerde geçen yıl olduğu gibi bu yılda en çok kişisel bakım-aksesuar ve teknoloji ürünleri tercih edildi.
 
30 kategoride 4,5 milyon ürün çeşidi ve 10 milyon ürünle (SKU) Türkiye’nin lider e-ticaret platformu olan Hepsiburada, Babalar Günü satışlarında bu yıl %100 artış yaşandığını açıkladı. Babalar gününe sayılı günler kala açıklanan verilere göre en çok satılan hediyeler; kol saati, parfüm, tablet, terlik, saç-sakal düzeltme makineleri, gömlek, pantolon ve cüzdan oldu.
 
İnternetten hediye %100 arttı
 
Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Yüce Zerey; özel günlerde internet üzerinden hediye alışverişinin her geçen gün arttığını belirterek bu Babalar Günü’nde de bu trendin devam ettiğini gözlemediklerini ifade etti. Zerey; “İnsanlar mağaza mağaza gezip saatlerce hediye bulmak için uğraşmıyor artık. Tek bir noktadan tüm alışverişini kolayca yapabilmek istiyor. Hepsiburada’nın geçen yılki Babalar Günü dönemi satışlarında da bir önceki yıla göre %30 artış olmuştu. Bu yıl ise geçen yıla oranla %100 artış gerçekleşti” dedi.
 
Hepsiburada platformunda Babalar Günü hediye satışlarında en çok tercih edilen ürünlere bakıldığında; birinci sırada 8 bini aşkın satış adediyle kol saati alıyor. Kol saatini, tablet, gömlek, parfüm, terlik ve cüzdan takip ediyor.
 
Babanın tarzına göre hediye buluyor
 
Hepsiburada’nın babasına ne alacağına karar veremeyenler için geliştirdiği “hediye bulucu” adı verilen özel uygulamayla ise farklı baba tarzlarına uygun hediyeler tek tuşla sıralanıyor. ‘İşkolik’ babalar, ‘emekli’ babalar, ‘gezgin’ babalar, ‘oyuncu’ babalar gibi kategorilerde hediye seçenekleri sunan uygulama hediye işini son dakikaya bırakanların da imdadına yetişiyor.
 
Türk Telekom 8. kez Türkiye’nin en değerli markası
 
Ocak 2016’da tüm markalarını tek çatı altında toplayan Türk Telekom, bir kez daha Türkiye’nin en değerli markası oldu. Uluslararası marka değerleme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ listesinde, marka değerini yüzde 11’in üzerinde artırarak 2,6 milyar dolara taşıyan Türk Telekom, Türkiye’nin en değerli markası seçildi.
 
Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını seçtiği ‘Telecoms 500’ listesinde ise, 9 yıldır Türkiye’nin ‘En Değerli Telekomünikasyon Markası’ olan Türk Telekom, üst üste elde ettiği bu başarılar ile Türkiye’nin en değerli markası olmasının yanı sıra ‘lider bilgi ve iletişim teknolojileri markası’ olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
Türk Telekom’un daha önce yedi kez Türkiye’nin en değerli markası olarak seçildiğini hatırlatan Türk Telekom CEO’su Paul Doany: “Türkiye’nin en büyük marka dönüşümlerinden birini başarıyla gerçekleştirdik. Bu dönüşüm sayesinde geçen yıl 2008’deki halka arzdan bu yana 1,5 milyon yeni net müşteri ile en yüksek abone kazanımını sağladık ve de Türk Telekom’un değerinde tarihi bir rekora imza atmış olduk. Türkiye’nin dört bir yanında görev alan ve bu başarıda büyük katkısı olan 34 bin kişilik büyük Türk Telekom ailesini gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte farklı müşteri segmentlerine de daha yakından dokunup onlara benzersiz bir değer yaratma konusunda durmaksızın çalışacağız” diye konuştu.
 
Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, uluslararası marka değerleme kuruluşu Brand Finance tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ araştırmasında, sekizinci kez Türkiye’nin en değerli markası oldu. Ocak 2016’dan bu yana mobil, internet, telefon ve TV hizmetlerini sunan markalarını tek çatı altında toplayan Türk Telekom bu birleşmenin meyvelerini toplamaya devam ediyor. İngiltere merkezli Brand Finance’in ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları Turkey 100’ listesi için yaptığı araştırmada Türk Telekom’un 2016’da marka değerini 2 milyar 353 milyon dolardan 2 milyar 620 milyon dolara çıkararak Türkiye’nin en değerli markası olduğu tespit edildi.
 
Brand Finance’in Türkiye’nin en büyük şirketlerini inceleyerek belirlediği ‘Turkey 100’ listesinde zirveye oturan Türk Telekom’un 2016’da marka değerinde yüzde 11’in üzerinde artış sağlaması dikkat çekti. Böylece şirket 2.6 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek marka değerine ulaşarak Türkiye’nin de en değerli markası olmayı başardı. Brand Finance’in dünyanın en değerli 500 telekomünikasyon markasını seçtiği ‘Telecoms 500’ listesinde de, 9 yıldır Türkiye’nin ‘En Değerli Telekomünikasyon Markası’ olan Türk Telekom, üst üste elde ettiği bu başarılar ile Türkiye’nin en değerli markası olmasının yanı sıra ‘lider bilgi ve iletişim teknolojileri markası’ olduğunu bir kez daha kanıtladı.
 
Tek marka sinerjisi ile 1,5 milyonluk tarihi net abone kazancı
 
Brand Finance’in ‘Turkey 100’ araştırmasında Türk Telekom’un marka birleşmesiyle yarattığı sinerjiye dikkat çekilirken, yeni ürün ve hizmet sunumuyla, yeni müşteri kazanımı ve çapraz satış imkânlarındaki artışa vurgu yapıldı. Tüm bu gelişmelerin şirketin marka değerini yükseltmesinin yanı sıra, geleceğe ilişkin projeksiyonlarını da olumlu etkilediği belirtildi.
 
Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, 2016’nın başında gerçekleştirdikleri marka birleşmesinin pozitif sonuçlarını her geçen gün daha fazla almaya başladıklarını belirterek, “Türkiye’nin en büyük marka dönüşümlerinden birini başarıyla gerçekleştirdik. Bu dönüşüm sayesinde geçen yıl 1,5 milyon yeni net müşteri ile 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek yıllık abone kazanımını sağladık ve de Türk Telekom’un değerinde tarihi bir rekora imza atmış olduk” dedi.
 
Brand Finance’in 20’yi aşkın ülkede gerçekleştirdiği marka değeri araştırmasında Türk Telekom’un daha önce yedi kez Türkiye’nin en değerli markası olarak yer aldığını hatırlatan Doany, şunları söyledi: “Türkiye’nin dört bir yanında görev alan ve bu başarıda büyük katkısı olan 34 bin kişilik büyük Türk Telekom ailesini gönülden tebrik ediyorum. Son derece geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahip lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi olarak 81 ile yayılmış altyapımız ve 39,2 milyon müşterimiz ile Türkiye’nin tamamında hayata dokunuyoruz. Türk Telekom markası ile yüksek teknoloji, kaliteli hizmet ve insanlarımızın ihtiyaçlarına en etkin şekilde cevap verebilmek en önemli önceliklerimiz arasında. Bundan sonraki süreçte de bugüne kadar erişemediğimiz müşteri segmentlerine daha yakından dokunup onlara benzersiz bir değer yaratma konusunda durmaksızın çalışacağız” diye konuştu.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır