menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Arnavutköy Belediyesi

İsa ALTUN
İsa ALTUN
20 Haziran 2019, Perşembe
Yaz Gençlik Kampının faydaları için ülkemizde yeni, ancak tüm dünyada uzun yıllardır yapılan Çocukların ve gençlerin rüyasını süsleyen, Birçok anıların paylaşıldığı bu etkinlik Okul dışı eğitimin önemli bir parçası olmaktadır.
 
 
 
 Bu tür programlar Gençlerin gelişimlerine önemli katkılar sunmaktadır. Bu kamplar, Geleceğe hazırlamak, Liderlik vasıflarını geliştirmek, kendi ayakları üzerinde durma adına oldukça önem taşımaktadır.
 
 
 
 Ergenlik dönemlerinde aşırı sinirlilik ve fevri hareketleri tavan yapan çocuklarımıza inanılmaz faydalar sunmaktadır. Dikkat edin artık sizle tatile gitmek yerine arkadaşlarını tercih etmektedir. Oysa Yaz Gençlik Kampında, Hem yurt içinden, Hem de yurt Dışından katılan Gençler kendi aralarında oldukça fazla sosyalleşmekte ve aşırı sinirlilik dönemlerini oldukça kolay atlatmaktadır.
 
 
 
Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Gençlik Kampı bu yaz sezonunda da birçok eğlenceli etkinlik ve eğitimlerle dopdolu geçecek.
 
 
 
Gençleri doğa ile buluşturan Gençlik Kampı gençlere doğayı yeşili koruma bilinci verirken sosyal ve sportif aktivitelerle gençlerin sosyal hayatla bağlarını kuvvetlendiriyor. Aynı zamanda kişisel gelişim eğitimleri ile gençleri sanatsal ve değerler eğitimi ile gelişimlerine destek oluyor.
 
 
 
Gençlik Kampı’nda bir araya gelecek olan 8-16 yaş arası gençler doğa ile iç içe geçecek 4 günün ardından uzman eğitimcilerle birlikte sosyal, sportif ve kişisel gelişim eğitimleri de verimli bir şekilde geçecek. Gençlik kampıyla gençler duvarlar arası eğitimden çıkıp doğada özgürce kendilerini keşfederek eğitim alacaklar.
 
 
 
Bu sayede kendine güvenen yeteneklerini keşfedebilen sağlıklı bireyler olarak hayata karşı bakış açılarını oluşturabilecekler.
 
Yaz tatilinde doğanın keyfini Gençlik Kampı’yla çıkartacak olan kız ve erkek öğrencilerin eğitimi farklı tarihlerde gerçekleşecek.
 
 
 
Gençler futbol, kano, deniz bisikleti, survivor parkuru gibi modern sporların yanı sıra atalarımızdan yadigâr olan okçuluk, matrak ve mangalayı da öğrenecek. Aynı zamanda Arnavutköy gençleri Gençlik Kampı’nda eğitimlerle birlikte yapılacak olan sportif yarışmalarla eğitim-öğretim döneminin yorgunluğunu atacaklar.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
    Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır