menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Antivirüsünüz kendini koruyabiliyor mu?

İsa ALTUN
İsa ALTUN
22 Temmuz 2017, Cumartesi
Zararlı yazılımları engelledikleri için antivirüs yazılımları doğal olarak siber suçluların en büyük saldırı hedefleri arasında.
 
Dolayısıyla bir güvenlik yazılımı, müşterisinin dijital cihazlarını koruduğu kadar kendini de iyi koruyabilmeli. Bağımsız AV-Test Enstitüsü tarafından Nisan ayında düzenlenen ‘kendini koruma testi’nde ESET, yüzde %100’lük başarıya imza atarak, kusursuz bir performans ortaya koydu.
 
Almanya merkezli AV-Test, bilişim güvenliği ve antivirüs araştırmaları konularına odaklanan bağımsız bir enstitü olarak hizmet veriyor. AV-Test, antivirüs yazılımlarının kendini koruyup koruyamadığına ilişkin bir test gerçekleştirdi (self-protection test). Daha önce de iki kez bu testi gerçekleştiren enstitü, bu çalışmayı üçüncü kez yaptı ve bu kez 32 siber güvenlik çözümünü inceledi.
 
Nasıl test edildi?
 
Dosya korumaya yönelik ASLR ve DEP teknolojilerini mercek altına alan AV-Test, 32- ve 64-bit çözümler için kullanıcı modu PE (taşınabilir-yürütülebilir) dosyalarıyla bağlantılı olarak test edilen bütün siber güvenlik yazılımlarının tüm önemli kendini koruma yeteneklerini inceledi. Dosyaların geçerli bir sertifika imzası olması ve HTTPS protokolü de değerlendirmenin bir parçasıydı.
 
ESET, tüm kategorilerde yüzde 100 skor elde etti ESET, hem kurumsal hem de bireysel ürün kategorilerinde teste katıldı ve her iki kategoride
de %100’lük skorla kusursuz performansını tekrarladı. Daha önceki yıllarda aynı konuyla ilgili yapılan iki teste de katılan ESET, tüm AV-Test testlerinde her seferinde en yüksek puana ulaşan tek üretici olarak öne çıkıyor.
 
Bir antivirüs yazılımı kendisini de koruyabilmeli “Üreticiler, iyi bir siber güvenlik koruması sağlamak için kendi çekirdeklerini de kusursuz bir şekilde korumalıdırlar” açıklamasını yapan AV-Test GmbH CEO’su Andreas Marx, ” ESET ürünleri kendini koruma testlerimizin her birinde erişilemez bir performans gösterdiler” diye konuştu.
 
Güvenlik endüstrisi ileriye doğru gidiyor
 
Andreas Marx, ayrıca şu tespitleri yaptı: ”2014’te, ilk kendini koruma testi yayınlandığında sadece iki üretici ASLR ve DEP teknolojisini tam olarak uygulayabilmişti.
 
En yeni testte, analiz edilen çözümlerin yarısı tam koruma sağladı ve bu, endüstri standartlarında ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.”
 
Örnek ürünler sağlıyoruz Testi değerlendiren ESET Teknoloji Müdürü (CTO) Juraj Malcho ise “ASLR ve DEP gibi teknolojilerin kullanılması, maksimum güvenliği elde etmek için kapsamlı dahili - harici testler ve kod denetimi ile doğrulanmış sağlam bir ürün seti tasarlamakla birlikte yürür. 
ESET olarak biz, kullanıcılarımıza örnek ürünler sunmaya çalışıyoruz” dedi.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır