menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Anlamlı Buluşma

İsa ALTUN
İsa ALTUN
10 Ekim 2018, Çarşamba
Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA Bölgesi) ilk İslami hukuk kurallarıyla uyumlu ödeme sistemi olan MenaPay, bölgedeki yüzde 84'lük banka ve finans kurumlarını kullanmayan nüfusa hizmet etmeyi hedefliyor. Banka kullanmak istemeyen insanları finansın dijital dönüşüm sürecine entegre etmek için bir sabit kripto para birimi yaratmayı planlıyor.
 
Blockchain teknolojisine dayanan ve Şubat 2018'de kurulan MenaPay, MENA bölgesinde insanlara ve şirketlere İslami Finans kuralları ile uyumlu ve uygun ödeme çözümü sunarak bölgede 440 milyondan fazla kişiye hizmet vermeyi hedefliyor. MenaPay 2019'da 10 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Bu hedeflere ulaşmak için MenaPay, yakın zamanda yönetim kuruluna, Suudi Arabistan Prensesi H. H. Hanadi Ahmed Khadher gibi önemli bir isim ekledi. Blockchain dünyasının değerli isimleri ile iletişim içinde olan MenaPay, onların tavsiyelerini dikkate alıyor. MENA bölgesi ve blockchain teknolojisi arasında daha geniş köprü kurmak için, MenaPay 02 Ekim Salı günü İstanbul’da önemli bir çalıştay gerçekleştirdi ve Evercoin’in kurucusu ve Blockchain uzmanı Miko Matsumura ve Suudi Prenses H. H. Hanadi Ahmad Khadher bu etkinliğe katıldı.
 
Farklı blockchain teknolojilerine yaptığı yatırımlar ve kripto paralar konusunda danışmanlık yapmasıyla tanınan Miko Matsumura, MenaPay'in yönetim kurulu ve ekip üyeleri, blockchain dünyasındaki gelişmelerin ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki olası ortaklıkların tartışıldığı etkinlikte buluşturlar. MenaPay İstanbul ofisinde yapılan çalıştaydan sonra Miko Matsumura ve H. H. Hanadi Ahmad Khadher dâhil olmak üzere 40’tan fazla yatırımcı, danışman, girişimci ve bölgenin önemli fikir liderleri ile VIP bir toplantı düzenlendi. Toplantıda blockchain teknoloji ve bölgedeki olası fırsatlar masaya yatırıldı.
 
Toplantıda Miko Matsumura, Prenses H. H. Hanadi ve yatırımcılar, blockchain ödeme sisteminin kullanımını, MENA bölgesinde günlük hayat ve finansal sistemi nasıl değiştireceğini, MenaPay'in yerel düzenlemelere ve İslami Finans kurallarına nasıl uyum sağlayacağını konuştular. MenaPay'in sistem yapısı Ortadoğu'nun kilit fikir liderleriyle tartışıldıktan sonra, Miko Matsumura, MenaPay'in temelindeki blockchain teknolojisi ve odaklandığı bölge açısından oldukça umut verici bir proje olduğunu söyleyerek şunları ekledi; “MENA bölgesi küresel pazara açılmadan önce önemli bir adım. MenaPay genişledikçe dünyada en fazla kişiye hizmet veren ödeme sistemi olma potansiyeline sahip.”
Suudi Arabistan Prensesi H. H. Hanadi Ahmed Khadher konuşmasında şunları söyledi; MenaPay'in bölgede çözüm sağlayacağı temel sorun, geleneksel bankacılık sisteminin İslami hukuk kurallarına uygun olmaması nedeniyle MENA bölgesindeki insanların yüzde 80'inden fazlasının bankalar ile çalışmak istememesidir. Suudi Prensesi H. H. Hanadi ayrıca MenaPay'in potansiyelinin ve Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030 adlı ekonomiyi çeşitlendirmeyi ve ulusun ayrılmaz gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan uzun vadeli kalkınma programına nasıl uyduğunun altını çizdi. Prenses Hanadi; “Suudi Arabistan'ın 2030 Vizyon programı, her alanda en iyiyi hedefleyen Prens Muhammed Bin Salman’ın, Suudi Arabistan'ın önde gelen ülkelerin zirvesinde olması için planladığı bir programdır. Bu yüzden MenaPay'in İslami hukuk kurallarına uyması ve ABD Doları ile sabitlenmiş değeriyle birlikte büyük bir başarı elde etmesini bekliyorum.”
 
MenaPay, MENA bölgesi için İslami finans kuralları ile uyumlu bir ödeme sistemidir
 
MenaPay Yönetim Kurulu Üyesi Burak Balık; “AliPay gibi banka dışı mobil ödeme sistemleri Çin piyasasının hemen hemen tümünü kontrol ediyor. İslami Finans kuralları ile uyumlu bir yaklaşımla blockchain teknolojini bölge için tekrar dizayn ediyoruz. Blockchain teknolojisi, Fintech konusunda uzman ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde deneyimli bir ekibimiz var. Miko Matsumura ve Prenses Hanadi gibi değerli insanlarla birlikte verimli bir etkinlik düzenlemiş olmaktan memnunuz."Miko Matsumura ve Prenses H.H. Hanadi, blockchain teknolojisi ve bölgedeki banka kullanmayan nüfusun İslami Finans kuralları ile uyumlu bir ödeme sistemine duyulan ihtiyacı MenaPay’in tam anlamıyla karşıladığı konusunda fikir birliğine vardılar ve MenaPay'in kısa sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşacağına inandıklarını belirttiler.
 
MenaPay, oluşturduğu dijital para birimi ile MENA bölgesinin dijital dönüşümünü hızlandırmakta ve bölgedeki önemli figürlerden aldığı tavsiyeler ve teknolojisi ile bölgeye katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle Blockchain uzmanı Miko Matsumura ile 8 Ekim'de yine MenaPay İstanbul ofisinde daha detaylı bir toplantı gerçekleştireceğiz.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır