menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Akıllı Priz güven sağlıyor

İsa ALTUN
İsa ALTUN
01 Mart 2018, Perşembe
Pronet’in “akıllı” ailesi giderek genişliyor. Şimdi Pronet Akıllı Priz ile evden çıktıktan sonra akla gelen, “ütüyü fişten çektim mi, kahve makinasını kapattım mı” gibi sorular tarihe karışıyor. Akıllı Priz’in uzaktan kontrol edilebilme özelliği sayesinde bu aletler siz evden ayrılmış olsanız bile kapatılabiliyor. Böylece yangın tehlikesinin önüne geçiliyor. Akıllı Priz yalnızca güvenlik değil, ev aletlerinin ne kadar elektrik harcadığını ölçümleyerek, tasarruf da sağlıyor.
 
Günlük hayatta yoğunluk nedeniyle çoğu kişi bazen dalgınlık yapabiliyor. Evden çıktıktan sonra, “ütüyü fişten çektim mi, kahve makinasını kapattım mı” gibi sorular akla gelince, çoğu zaman onca yolu geri gidip evi kontrol ettiğimiz bile oluyor. Pronet Plus Akıllı Güvenlik Hizmeti ile entegre çalışan Akıllı Priz
çözümü, sunduğu teknolojik kolaylıkla, bu gibi yangın tehlikesi taşıyan durumların önüne geçilmesine imkan tanıyor. Akıllı Priz kullanıcıları evden çıktıktan sonra sistemi uzaktan cep telefonu üzerinden kontrol ederek, prizde kalan elektronik aletleri anında kapatabiliyor.
 
 
Yüksek gelen elektrik faturasının da önüne geçiyor Akıllı Priz yalnızca güvenlik ihtiyaçlarına çözüm üretmiyor, elektrik kullanımında tasarruf edilmesini de sağlıyor. Akıllı Priz’e bağlı olan cihazın ne kadar enerji harcadığı sistem üzerinden kolayca izlenebiliyor. Enerji ölçüm özelliği sayesinde ay sonunda yüksek gelen elektrik faturasının sebebinin hangi cihaz olduğu hemen tespit edilebiliyor. Kullanım alışkanlıkları bu verilere göre yeniden düzenlenebiliyor. Pronet’in “akıllı” ailesinin son üyesi Akıllı Priz, Pronet Plus kapsamındaki diğer tüm çözümler gibi, kullanıcılara günlük hayat senaryolarına göre kişisel güvenlik çözümleri sunuyor. Böylece kullanıcıların aklı asla evlerinde kalmıyor.
 
VODAFONE VAKFI’NA ANLAMLI ÖDÜL
 
Vodafone Vakfı, ülkesinden ayrılan Suriyelilerin yeni bir hayat inşa edebilmelerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği projeler ile mobil iletişim dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği Global Mobil Ödülleri kapsamında verilen en yüksek saygınlık ödülü olan Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Vodafone Vakfı, ülkesinden ayrılan Suriyelilere yönelik çalışmalarıyla, GSM sektörünün Oscar’ı olarak bilinen ve Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından verilen Global Mobil Ödülleri’nin en yüksek saygınlık ödülü olan Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı Ödülü’ne layık görüldü. Vodafone Vakfı’nın da içinde olduğu beş operatör; kamplara ekipmanların hızla dağıtılması, özel acil servislerin ve yardım hatlarının sevki, kişiselleştirilmiş mobil aplikasyonlarla sağlanan inovasyon, insan hakları destek hattı ve konaklama yardım hizmetleri gibi kriterlerde değerlendirilerek sağladıkları fayda ile ödülü kazandı.
 
Hasan Süel: “Mobil teknolojiler aracılığıyla hayata tutunmalarına yardımcı oluyoruz” Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, “Vodafone Vakfı, Suriye ve Güney Afrika da dâhil olmak üzere savaş bölgelerinde ve dünyanın her yerinde ülkelerinden ayrılmak zorunda kalanların hayata tutunabilmelerini sağlamak için mobil teknolojiler yardımıyla projeler yürütüyor. Ülkesinden ayrılan Suriyeliler de dünyanın neresinde olursa olsun yeni bir yaşam inşa edip hayata tutunmalarına yardımcı olmayı son derece önemsiyoruz. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz projelerimizle Global Mobil Ödülleri’nde en yüksek saygınlık ödülünü kazanmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
 
Çocuklar, tek başına ülkelerin değil, tüm dünyanın geleceğini oluşturuyor.
 
Bu yaklaşımla çocuklarımızı yarına daha iyi hazırlamak hedefiyle biz de Türkiye Vodafone Vakfı olarak Habitat işbirliği ile geliştirdiğimiz “Yarını Kodlayanlar” projesi ile 7-14 yaş arası çocuklara kodlama eğitimi veriyoruz. Son olarak ise bu projede önemli bir adım atarak ülkemizde yaşayan Suriyeli çocuklara kodlama öğretmeye başladık. ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi ile Suriyeli çocukların hayatında bir umut ışığı olmayı, kodlama aracılığıyla Suriyeli ve Türk çocuklar arasında ortak bir dil geliştirmeyi temenni ediyoruz” dedi.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır