menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Akıllı Evler Akıllı Ağlar

İsa ALTUN
İsa ALTUN
17 Ocak 2018, Çarşamba
Günümüzün akıllı evlerinin akıllı cihazlarının yarısından fazlasında Wi-Fi özellikli MediaTek işlemciler kullanılıyor. MediaTek, Wi-Fi uyumlu işlemci setleriyle Mesh (örgü) ağları destekliyor, ileri düzey güvenlik ve Bluetooth 5.0 destekli kolay kurulum sağlıyor; günümüzün akıllı evleri ve cihazlarına uyumlu kablosuz çözümler sunuyor.
 
Akıllı evlerde ileri düzey yönlendiriciler için güçlü ve güvenli Gigabit Wi-Fi bağlantı cihazları geliştiren dünya devleri ASUS ve D-Link, dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek ile iş birliği yapıyor. MediaTek işlemcilerini kullanan bu cihazlar, kişisel bilgisayarların, akıllı telefon ve TV’lerin yanı sıra, sesle aktive edilen hoparlörler gibi yapay zekâ uyumlu teknoloji ürünleri için, evlerin her noktasını kapsayan güvenli ve yüksek performanslı kablosuz erişim sağlıyor. MediaTek’in bağlantı özelliği taşıyan sistem üzerinde çip (SoC) işlemci setleri, Mesh (örgü) ağ desteği, ileri düzey güvenlik ve Bluetooth 5.0 destekli kolay kurulum özelliklerinde sınıflarının en iyi performansını sunuyor.
 
Günümüzde akıllı cihaz kullanımındaki hızlı ve büyük artışa dikkat çeken ASUS Kablosuz Cihazlar İş Birimi Genel Müdürü Tenlong Deng,  “Tüketiciler akıllı evlerinde ihtiyaç duydukları bant genişliği ve hız için Gigabit Wi-Fi bağlantısı talep ediyorlar. MediaTek işlemcilerin gücüyle geliştirdiğimiz, yerleşik güvenlik özelliğine sahip yeni akıllı yönlendiricilerimiz, tüketicilerin evlerinin tümünü kapsayan hızlı Gigabit Wi-Fi bağlantıları kolayca kurup, keyifle kullanmasını sağlıyor” dedi.
 
MediaTek’in yüksek entegrasyon özelliğine sahip Wi-Fi özellikli işlemci setleri arasında, MT7615, MT7621 ve ağlar için geliştirilmiş MT7622 SoC yer alıyor. Dünyanın ilk 4x4 802.11n ve Bluetooth 5.0 özellikli SoC işlemci seti olan ve özel geliştirilmiş bir Wi-Fi ağ hızlandırıcısına da sahip bulunan MT7622, bu özellikleriyle üst düzey ağ cihazı üreticilerinin aradığı esnekliği onlara sunuyor. MT7622’nin sunduğu özellikler arasında aynı anda birden çok kullancıyı yüksek performaslı bağlantıyla destekleyebilmesi, ileri düzey güvenlik sunması, sürekli iletim (streaming) ve sınır (edge) yönetimi, akıllı dolaşım ve dinamik bant yönlendirme için akıllı servis kalitesi (Smart Quality of Service / QoS) sağlaması ve Bluetooth üzerinden kolay kurulum imkanı yer alıyor.
 
Bağlantı deneyiminin önemini vurgulayan D-Link CEO’su Anne Wei ise, “Müşterilerimiz online film izlerken, oyun oynarken ya da sadece Web’de gezinirken, benzersiz bir bağlantı deneyimi istiyor. Gücünü MediaTek’in MT7622 işlemci setinden alan yüksek performanslı AC4300 yönlendiricilerimiz, evlerin her köşesinde, çok sayıda cihaza aynı anda yüksek hızlı bağlantı sunuyor” dedi.
 
MediaTek’in bağlantı odaklı teknolojisinin,  akıllı ev ekosistemleri için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen MediaTek Akıllı Ev İş Birimi Genel Müdürü Alan Hsu, devamla şöyle dedi: “Günümüz kullanıcılarının istediği bağlantı deneyiminin ve otonom evlerin kapısını, ileri seviye yönlendiriciler için geliştirdiğimiz yüksek verimli ve esnek kabiliyetli işlemcilerle açıyoruz. Yönlendiriciler için geliştirdiğimiz çözümlerimiz, üreticilerin yüksek güvenlik sunan, Bluetooth 5.0 üzerinden kolay kurulum sağlayan, yapay zeka özelliğine sahip ağ cihazları tasarlayıp, geliştirmesini sağlıyor.”
 
Günümüzün ağ bağlantılı akıllı evlerinin akıllı cihazlarının yarısından fazlasında Wi-Fi özellikli MediaTek işlemciler kullanılıyor. Ağ cihazları ve bağlantılı evler de dahil olmak üzere pazarın 5 segmentinde liderliği elinde bulunduran MediaTek, dünya devi üretici markaların, tüketicinin hayatını kolaylaştıran akıllı cihazlarla elektronik alanında yaşanan değişimin rotasını çizmelerine yardımcı oluyor.
 
Yıllık bazda dünya çapında 1,5 milyar ağ bağlantılı cihaza güç veren işlemcileri geliştiren global kuruluş MediaTek, mobil cihazlar, bağlantılı cihazlar, ev ve eğlence teknolojileri, Nesnelerin İnterneti ürünleri için inovatif çip üzerinde sistemlerinin (SoC) geliştirilmesinde pazara liderlik etmektedir. İnovasyon tutkusuyla hareket eden MediaTek, akıllı telefonlar ve tabletler, dijital TV’ler, OTT TV’ler, giyilebilir cihazlar ve otomobillerde kullanılan elektronik ürünleri kapsayan geniş bir yelpaze için geliştirdiği ileri düzey multi medya çözümleri ve düşük enerji tüketimli mobil teknolojiler de dahil olmak üzere anahtar öneme sahip teknoloji alanlarında pazarın gelişimine yön veren lider oyuncu kimliği taşımaktadır. MediaTek, sunduğu akıllı teknolojilerle insanlara, ufuklarını genişletmek ve hedeflerine kolay bir şekilde erişmek için güç ve ilham kaynağı olur. Yaptığımız her şeyi bunun için yapıyor ve buna ‘Everyday Genius’ diyoruz.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır