menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

AKILLI DÖNÜŞÜM STRATEJİSİ

İsa ALTUN
İsa ALTUN
27 Eylül 2018, Perşembe
Lenovo, Transform 2,0 etkinliğinde şirketin süre gelen “Akıllı Dönüşüm” stratejisini ortaya koyan bir dizi yeni ürün, ortaklık ve kurumsal müşteriler için tasarlanmış
çözümlerini duyurdu. 
 
Akıllı Dönüşüm stratejisi Lenovo’nun akıllı özelliklere sahip uçtan uca çözümler sunan benzersiz iş perspektifinin kurumları nasıl dönüştürdüğünü ve kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirdiğini de gösteriyor.
 
Lenovo, akıllı dönüşümün dünya genelindeki tüm üretim, yönetim ve yönetişim sistemlerini yeniden tasarlayacağına ve yeniden yapılandıracağına inanarak hareket ediyor.
 
Bu dönüşüm, yapay zeka, artırılmış gerçeklik, Nesnelerin İnterneti, Blockchain ve 5G bağlantısı gibi yeni ortaya çıkan teknolojilerle besleniyor. Lenovo ağ sistemleri dahil olmak üzere alt yapılar aracılığıyla dağıtılan ve cihazlar tarafından ulaştırılan bulut teknolojilerindeki ilerlemesini sürdürüyor.
 
Lenovo’nun CEO’su Yang Yuanqing, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün, Akıllı Dönüşüm’ün sahip olduğu sınırsız potansiyeli hayata geçirmeye olan bağlılığımızı güçlendirerek sektör lideri ortaklık ve yeni ürünlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. 
 
Dünyadaki en geniş cihaz portföyünden veri merkezlerindeki liderlik konumuna, algoritma ile çalışan akıllı dikey çözümlere ve hatta Lenovo’nun uzun yıllardır kurmaya devam ettiği güçlü ortaklıklara kadar Akıllı Dönüşüm için gerekli olan tüm içeriğe sahibiz. Lenovo, geleceğe hazır bir kurum olmanın yanı sıra şirketlerin akıllı dönüşümlerini yürütmelerine yardımcı olan bir iş ortağıdır.”
 
Lenovo’da gerçekleşen inovasyonlar, iş dünyasını ve toplumu değiştirecek bağlantılar için gerekli olan kapasiteyi ve bilişim gücünü ortaya çıkarıyor.
 
Lenovo Data Center Group’dan NetApp ile yeni stratejik iş ortaklığı Müşterilerini ve iş ortaklarını kendileri ile birlikte adapte olmaya, gelişmeye ve günümüz ekonomik koşullarında ilerlemeye ve işlerini dönüştürmeye teşvik eden Lenovo’nun iş kararları ve iş ortaklıkları, toplumu iyileştirmeye ve geleceğe hazırlamaya yardımcı oluyor. Lenovo gerçekleşen etkinlikte, hibrit bulut dünyasında veri otoritesi olan NetApp ile yeni bir iş ortaklığı(NASDAQ: NTAP) kurduğunu açıkladı.
 
Milyar dolarlık küresel stratejik ortaklık sayesinde müşterilerin BT yapılarını modernleştirmeleri ve dijital dönüşümlerini hızlandırmaları sağlanacak. Lenovo ve NetApp, her iki şirketin de güçlü olduğu yönleri ortaya çıkararak, bulutun en uç noktasından merkezine kadar ölçeklenen, yüksek performanslı ve yeni nesil flaş depolama ürünleri ve çözümleri geliştirecek ve pazara sürecekler. Ortaklık ayrıca dünyanın depolama ve veri alanında en hızlı büyüyen pazarı olan Çin’de yerelleştirilmiş çözümler sunacak yeni bir ortak girişimini de içeriyor.
 
Lenovo Başkan Yardımcısı ve Veri Merkezi Grubu Başkanı Kirk Skaugen, yaptığı açıklamada “Müşteri odaklı çözümleriyle Lenovo, veri merkezi pazarını yerinden oynatmaya devam ediyor ve bugün NetApp ile yaptığımız işbirliği duyurusu da müşterilerimize en iyi depolama ve veri yönetimi ürünlerini sunacağımız yönündeki taahhüdümüzü gösteriyor.
 
Veri merkezi ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmeye yönelik modern bakış açımız sayesinde kendi Akıllı Dönüşümlerini hayata geçirme süreçlerinde müşterilere doğru teknolojiyi sağlamak için sektördeki en iyi ortaklarla çalışıyoruz.” diye konuştu.
 
Lenovo Akıllı Cihaz Grubu’ndan yeni güvenlik ve yazılım yönetimi çözümleri Lenovo gerçekleşen etkinlikte aynı zamanda cihazları yaşam çevrimleri boyunca güvenli hale getirmek için yeni bir yaklaşım sunan ThinkShield ürününü de duyurdu. Şirketlerin günümüzde hassas verileri maksimum düzeyde koruyabilmeleri için ThinkShield ürününde bir dizi teknoloji ve denetim özelliği bulunuyor: yetkilendirme için BIOS ve sabit yazılımlar, fiziksel/sanal uç nokta yönetimi, fiziksel kamera kapakları, parmak izi okuyucular, tedarik zinciri yönetimi. Lenovo; Intel, MobileIron ve Absolute gibi iş ortakları ile birlikte çalışarak verileri güvende tutmak için kullanıcılara ve yöneticilere yeni yollar sunuyor.
 
Intel Müşteri Bilgi İşlem Grubu Başkan Yardımcısı ve Masaüstü, Kurumsal & Kanal (DCC) Genel Müdürü Tom Garrison, konuyla ilgili olarak: “Intel ve Lenovo, işletmelerin güvenlik gibi önemsediği alanlarda Intel® vPro™ platformu üzerinden yenilik sunmak konusunda uzun süreli bir iş ortaklığına sahipler. Lenovo ThinkShield ise Transparent Supply Chain (Şeffaf Tedarik Zinciri) ve çok faktörlü doğrulama gibi özelliklerle bu durumu bir adım öteye taşıyor ve günümüz modern iş gücünü korumak konusunda güçlü bir çözüm haline geliyor.” diye konuştu.
 
Günümüzde kuruluşlar gitgide daha çok Hizmet Olarak Sunulan Yazılımlara (SaaS) yönelmeye başladı; bu kuruluşların %73’ü, 2020 yılına kadar şirketlerinin %80’inin buluta geçmiş olacağını söylüyor. İş birimleri, fonksiyonel departmanlar, ekipler ve bireyler, kendi teknolojik gruplarını oluşturmak üzere SaaS satın alıyor ve bunu BT olmadan yapıyorlar. Türünün ilk örneği teknoloji grubu yönetim çözümü olan Lenovo AirStack sayesinde ise kuruluşlar, yazılım yatırımlarını belirleyerek, yöneterek ve optimize ederek işletme genelinde tüm grupları denetleyebilecekler. Lenovo gerçekleşen etkinlikte ayrıca ThinkPad X1 dizüstü bilgisayar portföyününün en yeni üyesini, ThinkPad X1 Extreme’ini de tanıttı.
 
Windows 10 işletim sisteminde çalışan ince ve hafif dizüstü bilgisayar, yüksek performanslı bilişim ihtiyaçları olan ileri seviye kullanıcılar ve üreten tüketiciler için tasarlandı; ayrıca NVIDIA bağımsız grafiklerini içeren ilk ürün olma özelliğine de sahip. ThinkPad X1, video ve resim düzenleme, grafik oluşturma ve sanal ve karma gerçeklik uygulamaları gibi veri açısından yoğun olan iş yükleri için ideal bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
 
Lenovo Global Kurumsal Girişimcilik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Christian Teismann ise konu ile ilgili olarak: “Girişimciler son teknoloji telefonlar, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve akıllı cihazlar ile evlerinde gelişmiş teknoloji kullanmaya alıştılar. Bu kullanıcılar iş yerlerinde de aynı teknolojiye sahip olmak istiyorlar. Kullanıcılar, yeni ThinkPad X1 Extreme’in sunduğu gibi daha iyi ekran, dokunmatik ve ses özellikleriyle sağlanan akıllı etkileşime, ThinkSmart Hub’ın sunduğu gibi daha iyi işbirliği araçlarına ve ThinkShield’ın sunduğu gibi cihazlarını, kimliklerini ve verilerini koruyan daha güçlü güvenlik çözümlerine sahip olmak istiyorlar. Başka hiçbir şirkette ise bu talepleri karşılayabilecek kadar kapsamlı donanım, yazılım ve çözüm deneyimi veya seçeneği bulunmuyor.” diye konuştu.
 

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır