menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Akademilere Destek

İsa ALTUN
İsa ALTUN
29 Mayıs 2019, Çarşamba
Teknolojinin gelişmesine katkı sunan, teknolojik ilerlemeyi sürekli kılmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak için Huawei yeni bir program başlatıyor. Geleceğin teknolojisini şekillendirmek isteyen gençler için Ar-Ge merkezinin kapılarını açan şirket, Huawei Explorer programını başlatıyor.
 
 
 
İletişim teknolojileri alanında dünyanın en önemli AR-GE merkezlerinden birini Türkiye’de konumlandıran Huawei, ülkemizdeki üniversiteleri ana paydaşı olarak görerek çok sayıda önemli iş birliğine imza atıyor. Birçok başarılı Türk mühendisin çalıştığı Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, akademik kurumlarla yaptığı ortak çalışmalarla birlikte geleceğin teknolojilerini geliştiriyor.
 
 
 
 
 
5G’de Türkiye’nin gururu Prof. Erdal Arıkan ile seminer programları
 
 
 
HUAWEI Türkiye Kampus Ar-Ge Merkezi seminerleri, 5G polar kodları özelindeki çalışmalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Erdal Arıkan ve Bilkent Üniversitesi'nden Dr. Orhan Arıkan’ın katılımlarıyla düzenlendi. Huawei Türkiye Ar-Ge Direktörü Merkezi Direktörü Hüseyin Hai ve Huawei Kablosuz Ürünler İş Birimi Yöneticisi Dr. Wen Tong’in de katıldığı etkinlikler, üniversite 4. sınıf Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin yüzde 98'ine ulaşılan iki farklı seminer şeklinde düzenlendi.  
 
 
 
Üniversite İş birlikleri
 
 
 
HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi, Yeditepe Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi gibi kurumlarla çeşitli iş birlikleri hayata geçirdi.  Yeditepe Üniversitesi Kariyer Günleri, Yıldız Teknik Üniversitesi ILTEK Günleri, 9 Eylül Üniversitesi DETECH 2019, Gebze Teknik Üniversitesi GeekDay'19, ODTÜ Buluşma Günleri gibi birçok farklı etkinliğe katılarak öğrencilere destek veren Huawei Türkiye Ar-Ge merkezi, pek çok staj ve iş başvurusu da topladı.
 
 
 
HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi GSU En İyi Ödülleri onur ödülünü aldı
 
 
 
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi, Galatasaray Üniversitesi tarafından düzenlenen GSU Ödül törenine davet edildi. Yılın en iyilerinin öğrenciler tarafından oylanarak seçildiği törende, HUAWEI Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin kampüslere yönelik çalışmaları, geleceğin çalışanları tarafından ödüle layık görüldü.
 
 
 
Huawei Explorers: Geleceğin bilim insanlarını aramak
 
 
 
Teknolojinin gelişmesinde küresel bir öncü olan Huawei, teknolojik ilerlemeyi sürekli kılmak ve genç yetenekleri ortaya çıkarmak için yeni bir program başlatıyor. Geleceğin teknolojisini şekillendirmek isteyen gençler için Ar-Ge merkezinin kapılarını açan şirket, Huawei Explorer programını başlatıyor.
 
 
 
Programa katılacak öğrenciler, teknoloji merkezlerinde güncel yenilikleri öğrenme şansına sahip olacaklar. Program, üniversite üçüncü sınıf ve dördüncü sınıf öğrencileri için ve son başvuru tarihi 15 Mayıs. Üniversite öğrencilerine üst düzey bir Ar-Ge deneyimi sunacak olan bu programa üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri başvurabilecek. Adaylar programa www.huaweiexploreres.com adresinden çevrimiçi olarak başvurabilir. Mülakat süreci ise 15-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

En Çok Okunan Yazıları

DİĞER YAZILAR
  Copyright 2016-2019
  Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
  Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

  Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

  Künye

  Yazarlarımız

  İletişim

  Adres

  Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

  Telefon

  +0.352 222 51 13 - 14

  Email

  kayserianadoluhaber@msn.com
  Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır