menüler
HAVA DURUMU

YEŞİL ALAN MİKTARIYLA REKOR KIRAN KOCASİNAN’DA PARKLAR RENGARENK

Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıkta mevsimine göre yetiştirilen çeşitli ağaç, bitki ve çiçeklerle ilçenin dört bir yanı güzelleştiriyor. Fidanlığı gezerek, seradaki çeşitli bitki ve çiçekleri inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı yeşil alanları ve parklarıyla her geçen gün daha da güzelleştirdiklerini söyledi.
23 Mayıs 2019, Perşembe
İlçenin dokusunu yeşillendiren Oruç Reis Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı fidanlıkta incelemelerde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, seradaki üretim ve bakım çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Bölgenin yeşil alan miktarını daha da artırmak ve vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmak amacıyla yürütülen çalışmaları titizlikle kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı parkları ve yeşil alanları ile dünya standartların üzerine çıkardıklarını hatırlatarak, “Kocasinan’ı değiştirmeye ve daha da güzelleştirmeye devam ediyoruz. Bir yandan çevreye ve yeşile duyarlılığımızdan ilçemizin dört bir yanına fidan dikerken diğer yandan ise ilçemizi çeşitli bitki ve çiçeklerle rengarenk hale getiriyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından fidanlığımızda ağaç ve çalı türü bitkiler ile mevsimlik çiçeklerin üretimi yapılmaktadır. Seramız da; her geçen gün ürün çeşidini artırıyor, yeni ve farklı ürünler yetiştiriyoruz. Adeta bitki üretim merkezi gibi çalışan fidanlığımızda onlarca çeşit bitki ve mevsimlik çiçek üretilmektedir. Bitkileri kendi fidanlığımızda üreterek hem Kayseri hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. İlçe genelinde bahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimlerinde mevsim şartlarına uygun çiçeklendirme çalışmalarını yürütüyoruz. Bahar mevsiminin sonuna geldik ve yaz mevsimine yönelik hazırlıklarımız sürüyor. Çalışmalarımıza titizlik ve hassasiyetle devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Çolakbayrakdar sözlerini “Daha yeşil ve daha güzel bir Kocasinan ve hemşerilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz.” diyerek noktaladı.
 
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KOCASİNAN’IN GURURU SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
 
Sporun ve sporcuların her zaman destekçisi Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi Spor Merkezi’ni ziyaret ederek, başarılı sporcuları ödüllendirdi. Başkan Çolakbayrakdar, spora destek olarak geleceğin sporcularını yetiştirdiklerini belirtti ve daha büyük başarılar için spor tesisleri sayısının artırılacağını söyledi.
 
Barbaros Mahallesi’ndeki Spor Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Masa Tenisi Takımı sporcularına ve antrenörlerine, Mayıs ayı meclis toplantısında oy birliğiyle kararlaştırılan ödüller verildi. Programda; Özge Yılmaz, Betül Nur Kahraman ve antrenör Halil Adak’a 7 adet; Burçin Mermer, Kadriye Nur Sarı, Birsen Yerli, Zeynep Sıla Duman ve antrenör Kemal Balım’a 5’er adet tam altın ödül olarak verildi.
 
Başarılarından dolayı sporcuları tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, belediye olarak spora büyük önem verdiklerini vurgulayarak, “İmkanlarımız çerçevesinde spora ve sporcuya destek oluyoruz. Amacımız; vatanını, bayrağını ve milletini seven; milli ve manevi değerlere bağlı nesillerin yetişmesidir. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetiştirilmesi noktasında katkılarımız her geçen gün artarak devam edecektir. Kocasinan Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Özellikle masa tenisinde bayan sporcularımız gerek Türkiye’de gerekse Dünya’da katıldıkları müsabakalarda büyük
 
başarılar elde ediyorlar ve bizi sürekli gururlandırıyorlar. Aldığı ödüller ve dereceler Kayseri’nin yüzünü güldürüyor. Takımımızın elde ettiği başarılar sayesinde Kayseri’nin masa tenisinde çok ileri bir seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Sporcularımızın daha da önemli dereceler elde edeceklerine olan inancım sonsuz. Bizlere bu gururu yaşattıkları için Kayseri ve Kocasinan ilçemiz adına kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza daha iyi imkanlar sağlayarak, profesyonel spor yapan geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile genç kardeşlerimizi ve onlarla birlikte bu işe emek veren hocalarını da tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Çolakbayrakdar; “Daha büyük başarılar için tüm sporcularımıza her zaman desteklerimizi artırarak sürdüreceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır