menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Vaka sayısı binin altında

2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan korona virüsünde bir devir daha kapandı. Aşama aşama normal yaşama döndüğümüz pandemide 3 gün üst üste vaka sayılarının binin altında gerçekleşmesi ile maske zorunluluğu tamamen kalktı.
25 Mayıs 2022, Çarşamba

Vaka sayısı binin altında

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir ay önce sağlık kurumları ve toplu ulaşım dışında maske kullanımı zorunluluğunu kaldırdıklarını açıklamıştı. Toplu ulaşımda ise üç gün üst üste vaka sayılarının binin altında olması halinde maske kullanımının tamamen kaldırılacağını duyurmuştu. 3 gündür tüm ülkede vaka sayılarının binin altında seyretmesi ile maske kullanımı tamamen kalktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamada maske kullanımının artık zorunlu olmadığını şu şekilde duyurdu:

 "Vaka sayısı 905 Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000'in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!"

 

Vaka sayısı bir elin parmakları kadar

Kayseri’de ise korona virüs tablosu yok denilecek kadar. Sağlık İl Müdürü Ali Ramazan Benli, maske yasağının tamamen kalktığını duyurarak, şehirde vaka sayılarının bir elin parmakları kadar olduğunu hatırlattı. Hastanede ise virüs nedeniyle sadece 4 vatandaşın tedavi gördüğünü belirten Benli, neredeyse hiç vefat olmadığını da duyurdu.

Ali Ramazan Benli, artık her kişinin kendi tedbirini alması gerektiğini de vurgulayarak, “Evde kronik rahatsızlığı bulunan yakını olan, risk altında yaşayanlar ya da hastalığı olan kimseler maske kullanmaya kendi sağlıkları için devam etmeliler” dedi.

>>Dilek Bayram

Diğer SAĞLIK Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır