menüler
HAVA DURUMU

Türkiye Yazarlar Birliği üyeleri, Başkan Palancıoğlu’nu ziyaret etti

Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Tunçbilek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'na nezaket ziyaretinde bulundu.
18 Temmuz 2019, Perşembe
Kültür ve sanat faaliyetleri ile eğitime yapılan yatırım ve hizmetlerin aslında kültür ve sanata verilen önemin bir ifadesi olduğunu belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetiminin ziyaretlerinde şu açıklamalara yer verdi: "Melikgazi Belediyesi olarak fiziki yapıyı gerçekleştirirken buralarda yaşayan bireylerin sosyal, kültürel, eğitimsel ve sanat ihtiyaçlarını da gerçekleştiriyoruz. Bunun için kültür ve sanat merkezleri oluşturuyoruz. Kamuoyunu aydınlatıcı, bilgilendirici ve bilinçlendirici etkinlikler ile ses getiriyor kamuoyu oluşturuyoruz. Çocuk meclisimiz oynamış olduğu tiyatro gösterileri, kültür ve sanat çalışmaları, resim sergileri, hikâye yarışmaları, kitap toplama kampanyası, kütüphane kurma çalışmaları her zaman kamuoyunda geniş bir yer bulmuş takdir edilmiştir. Belediyemizin sosyal ve kültür merkezlerinin tamamında kütüphane mevcuttur."
 
Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi Yönetim Kurumu Başkanı Selim Tunçbilek ise ortak çalışma yaparak, hikâye yazma yarışmaları, hızla okuma yarışmaları, en çok kitap okuyanı ödüllendirme yarışmaları gibi etkinlikleri gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.
 
“ZABITA PERSONELİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ”
 
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi zabıta personeline halkla ilişkiler, toplum psikolojisi, konuşma dili, ekip çalışması gibi konularda hizmet içi seminerleri verildiğini söyledi.
 
58 mahallesi bulunun ve Kayseri merkez nüfusunun yarısına hizmet veren Melikgazi ilçesinde 35 zabıta memuru ve 35 yardımcı eleman olmak üzere 70 çalışanın; 7 zabıta karakol binasında hizmet sunduğunu hatırlatan Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, “Örnek ve referans belediye olan Melikgazi Belediyesinin bu başarısının temelinde hizmet içi eğitim seminerleri bulunmaktadır. Personelimiz çıkan yasa ile yönetmelikler hakkında her zaman güncel olarak bilgilendirilmektedir. Mesleğinin konusu hakkında bilgili ve donanımlı olan personelimize ayrıca halkla ilişkiler, kitle psikolojisi, etkin hizmet, ekip çalışması gibi konularda hizmet içi eğitim verilmektedir. Nitekim bu seferde Zabıta Müdürü Arif Bakırtaş ile Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yalçın tarafından zabıta elemanlarına halkla ilişkiler ve zabıta şikâyet değerlendirme ve tutanak konularında bilgiler verilmiştir.”dedi.
 
Belediyesi Meclis Salonunda yapılan eğitim seminerinde zabıtanın gün geçtikçe çevre, imar, kaçak inşaat, denetim, sağlık birimleri gibi  konularda uzmanlaştığını ifade eden Başkan Palancıoğlu,  14 araç ile görev yapan zabıta birimine yeni araç takviyesi yapılacağını sözlerine ekledi. BÜLTEN
 

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır