menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

TÜRES'den üyelerine kira desteği

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Kayseri Şubesi, Kayseri’de bulunan 23 üyesi iş yerine toplamda 46 bin TL kira desteğinde bulundu.
23 Şubat 2021, Salı

Türes Kayseri Şube Başkanlığı görevine getirilen Tarihi Kayseri Mahallesi işletmecisi Talha Erkek, Dernek olarak, pandemiden dolayı 7 aydan bu yana faaliyetleri durdurulan üye işletmecilere 46 bin TL tutarında kira desteğinde bulunduklarını açıkladı.

"DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI"

İşletmeciler olarak bir an önce açılma kararını beklediklerini dile getiren Erkek, "Bizler yeme-içme alanında faaliyet gösteren sektör temsilcileri olarak ağır darbeler aldık. Birçok işletmenin dayanacak gücü kalmamıştır. Bu zor zamanlarda Türes Kayseri üyelerine bir nebze katkı sağlamak için 23 üyesine 2000’er liralık kira desteğinde bulunduk. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Kayseri’de ki sektör temsilcilerini bir araya getirip Kayseri’yi gastronomi şehri yapacak projeleri hayata geçireceğiz. Bu konuda zengin bir mutfağımız ve alt yapımız var. Bir an önce faaliyete geçip iş yerlerimizi açacağımız günü bekliyoruz.” diye konuştu.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır