menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tomarza'da ilköğretim haftası coşkuyla kutlandı

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Tomarza’da coşkuyla kutlandı.
13 Eylül 2021, Pazartesi

Tomarza İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, beraberindeki idareci ve öğretmenlerle birlikte her yıl Eylül ayının üçüncü haftası kutlanan İlköğretim Haftası; Tomarza Hükümet Konağı içerisinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Program Tomarza 50. Yıl İlkokulunda düzenlenen program ile devam etti. İlköğretim Program; Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayarak ev sahibi Tomarza 50. Yıl İlkokulu Müdürü Mustafa Saraç’ın selamlama konuşması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt; “Uzun bir sürenin ardından tüm kademelerde ve sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime başlamanın, ilköğretim haftasını öğrencilerimizle birlikte kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz" dedi.

Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci ise öğrencilerin İlköğretim Haftasını tebrik eden bir konuşma yaparak 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı ve başarılı bir yıl olması dileklerinde bulundu. İlköğretim Haftası konulu şiirler ise minik öğrenciler tarafından okunmasının ardından program Zeybek gösterisi ile devam etti. Tomarza 50. Yıl İlkokul Kurucu Müdürü Turgut Uzun’ın okulun kuruluşu hakkında programa katılanlara bilgiler vererek Covid-19 salgın hastalığına karşı çeşitli uyarılarda bulunarak aşı olmayanları en kısa zamanda aşı olmaya davet etti. Kurucu Okul Müdürü Uzun’un 'Sakarya' isimli şiiri seslendirmesi programa katılanlar tarafından ayakta alkışlandı. Programın sonunda ise 4. sınıf öğrencileri 1. Sınıf öğrencilerine 'hoşgeldiniz' çiçeği verdi.

Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci ve Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin 1. sınıf öğrencilerin tamamına çeşitli hediyeler verdikten sonra program son buldu.

>>İHA 

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır