menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Tomarza Taşı yoğun ilgi görüyor

Tomarza ilçesinin dört bir yanından çıkan rengarenk taşlar; estetik ve sağlam olması nedeniyle gerek yurt içine ve gerekse yurt dışına sevkiyatları hız kesmeden devam ediyor.
06 Aralık 2021, Pazartesi

Tomarza ilçesinde oluşumu milyonlarca yıl süren Tomarza Taşı, estetik ve güzelliği ile mekânları renklendirdiği için yoğun ilgi görüyor. İlçenin dört bir yanından çıkan rengârenk taşlar, binaların dış cephelerden, villalardan, camilerden, otellere; yol, park ve bahçeleri, şelale, çeşme, şömine, kabristan, merdiven, çevre düzenlemeden istinat duvarlarına kadar geniş bir kullanım alanı bulmuş, ahşap, cam ve metal gibi yapı malzemelerine uyumuyla iç ve dış dekorasyonunun değişmez bir parçası haline geldi. Taş ocaklarından bloklar halinde sökülen kayalar, iş makinelerinin yardımı ile atölyeleri götürülerek siparişlere uygun bir şekilde kesilmeye başlanıyor. Tomarza taşının en belirgin özellikleri arasında yer alan el işleme ve şekil veremeye elverişli olmasıdır. Aynı zamanda izolasyon ısı yalıtımını sağladığı ve hava şartlarından etkilenmediği için aradan yıllar geçse de renginde herhangi bir değişiklik olmadığı için rağbet görmeye devam etmektedir.
Tomarza Taşı; kaliteli, dayanıklı, renk seçenek çokluğu, işleme şekil alma özelliği ile iç ve dış mekânların vazgeçilmez yapı malzemesi haline geldi. Özellikle turizm bölgeleri ağırlıklı olan yurt içi ve yurt dışında bulunan şehirlere sevkiyatlar aralıksız şekilde devam ediyor.

 

>> İHA

Diğer EKONOMİ Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır