menüler
HAVA DURUMU

TALAS’TA İFTARA YETİŞEMEYENLERE İFTARİYELİK

Talas Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’da iftara yetişemeyenler için örnek bir uygulama yapıyor.
24 Mayıs 2019, Cuma
Zabıta ekipleri, iftar vaktinde evlerine yetişemeyenler için otobüs ve tramvay durakları ile yollarda bekliyor. Mobil araçlarla çeşitli noktalarda bekleyen ekipler içerisinde su, börek, kurabiye ve tulumba tatlısının bulunduğu iftariyelikleri dışarda kalan vatandaşlara dağıtıyor. Yolcuları evlerine yetiştirmeye çalışan görevi başındaki otobüs ve taksi şoförleri ile sürücülere de verilen iftariyeliklere olumlu geri dönüşler geliyor.
 
Herkesin memnun kaldığı uygulamayla ilgili açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, amaçlarının iftar saatinde evlerine gidemeyen vatandaşların oruçlarını açmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Yalçın, Ramazan’ın paylaşma ve kardeşlik ayı olduğunu belirterek, “Bu amaçla Ramazan’ın maneviyatını da yerine getirmiş oluyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin” ifadelerini kullandı.
 
BAŞKAN YALÇIN’DAN TALASGÜCÜ’NE MORAL ZİYARETİ
 
Talas Belediye Başkanı ve Talasgücü Belediyespor Onursal Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri’de bir ilke imza atarak U19 Türkiye şampiyonasında finale kalan Talasgücü Belediyespor’a moral ziyaretinde bulundu.
 
U19 Türkiye şampiyonasında Kahramanmaraş’taki ilk kademe ve Eskişehir’deki ikinci kademe gruplarından şampiyon olarak çıkan Talasgücü Belediyespor, 75 ilden 138 takımın katıldığı organizasyonda finale kalan 4 takımdan biri olmayı başarmıştı. Başkan Yalçın, 27-28 Mayıs tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek final maçları öncesi takımı, kulüp tesislerinde ziyaret etti.
 
Akşam idmanında yönetici, teknik heyet ve oyuncularla bir araya gelen Başkan Yalçın, takımın her zaman yanlarında olduğunu söyledi. Başkan Yalçın, “Gecenin bir yarısı oyuncularımız antrenmandalar. Bu da formanın hakkını vermek anlamına geliyor. Takımın şuan ki başarısı bile gurur verici. Gençlerimizin gözlerinden şampiyonluk görülüyor. Gençlerimizden ümitliyiz. Kendilerinin hem eğitimleri hem de spor yaşamlarında yanlarındayız. Gelecek yıllarda bu oyuncularımızı iyi yerlerde görünce mutluluğumuz daha da artacak. Bu mutluluğu yaşattıkları için herkese teşekkür ediyorum. Samsun’dan şampiyon olarak dönmelerini temenni ediyorum.” dedi.
 
A takım teknik direktörü Halil Aslan’ın da yer aldığı ziyarette bilgiler veren U19 teknik direktörü Necati Karadağ, oyuncularına sonuna kadar güvendiğini belirterek, şampiyon olarak dönecekleri sözünü verdi.
 
Ziyaretin sonunda Başkan Yalçın, takıma tatlı ikram ederek hatıra fotoğrafı çekindi. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır