menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

SPOR A.Ş., 1 yılda yaklaşık 155 bin sporsevere ulaştı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte spor faaliyetlerinin lokomotifi olan Spor A.Ş.’deki faaliyetleri çeşitlendirerek sürdürdüğü çalışmalarla spora verdiği önemi gösterdi. Kayseri’de, 2021 yılında Spor A.Ş. aracılığı ile toplam 154 bin 800 kişiye spor hizmeti verildi.
04 Ocak 2022, Salı

Dr. Memduh Büyükkılıç başkalığındaki Büyükşehir Belediyesi’nin spordan sorumlu kuruluşu Spor A.Ş. yıl içerisindeki dönem kursları, etkinlik ve spor aktiviteleri ve spor okulları ile toplumun her kesimine spor sayesinde sağlıklı yaşam fırsatı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin verdiği halı saha, yüzme havuzu, su kayağı gibi günlük hizmet verilen tesislerden 2021 yılında toplam 72 bin 500 kişi faydalanırken, söz konusu yılda 8 bin 292 aktif üyesi bulunan Spor A.Ş. halkın spor ihtiyaçlarına özveri ile cevap verdi.
Spor A.Ş. tarafından yıl içerisinde düzenlenen plaj futbolundan, park sporlarına, bisiklet turlarında doğa kamplarına kadar pek çok etkinlik ve organizasyondan faydalanan kişi miktarı ise 69 bin oldu. Her yaş gurubuna hitap eden etkinlikler ve organizasyonlarla toplumun tüm kesimleri sportif faaliyetlere dahil edildi.
Kayseri’de amatör ve etkinliğe dayalı spor faaliyetlerinin yanı sıra gerek şehirde, gerek yurt ve gerekse yurt dışı düzeyinde profesyonel spor faaliyetleri ile spor müsabakalarına yönelik de çalışmalarını spor okullarında 13 bin, Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde 13 branşta 500 altyapı ve lisanslı sporcusuyla yürüttüğü faaliyetlerle Spor A.Ş., bu kapsamda pek çok ulusal ve uluslararası başarılara da imza attı. İl bazında bulunan derecelerin yanı sıra okçuluk, Wushu ve Kickboks branşlarında Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılan Spor A.Ş. bünyesindeki sporcular 14 Türkiye Şampiyonluğu, 10 Türkiye ikinciliği, 16 Türkiye üçüncülüğü, 2 Avrupa şampiyonluğu, 1 dünya üçüncülüğü ve 1 de dünya şampiyonluğu elde etti.
Ayrıca 2021 yılında ‘Bir Maratondan Daha Fazlası’ sloganıyla düzenlenen Kültepe temalı İstikbal Kayseri Yarı Maraton ile bir ilk daha hayata geçiren Spor A.Ş.’nin yarı maratonu sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlere yaklaşan elit ve amatör sporcu Kayseri’de buluştu.

BÜLTEN

Diğer SPOR Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır